Cytat Napisał Rom
szwd77 dzięki za zdjęcie
Tynk rzeczywiście wygląda super. Myślałem o czyms podobnym na ścianie fundamentowej. Orientujesz się może ile taki tynk kosztuje??
Różnice cenowe są ogromne. Trzeba bardzo dobrze szukać bo tej samej firmy potrafią być w różnych punktach nawet o 100zł tańsze.

Ja za wiadro 25kg zapłaciłem 179zł w sklepie 500m dalej musiałbym zapłacić 280zł
Do tego nie wolno zapomnieć o podkładzie (grunt w kolorze tynku- koszt 5l - 48zł ale wystarcza 2,5l) ponieważ likwiduje się w ten sposób jakiekolwiek prześwity jeżeli będzie w którymś miejscu jakieś niedociągnięcie. 25kg starczyło mi na obydwa kominy czyli ok.7m2
Robiłem to pierwszy raz w życiu i mówię Ci że to żadna filozofia. Ważne jest by po nałożeniu zatrzeć tyn aby uzyskać odpowiednią strukturę. Aby uzyskać gładką strukturę używasz pacy plastikowej, natomiast aby powierchnia była "chropowata" idealnie nadaje się paca styropianowa murarska - i tą metodę polecam na komin, ponieważ ...... sam taką mam Próbowałem z pacą plastikową ale mi sie nie podobała a i efekt jest mniejszy

Zacząłem murować ścianki i działowe i co Wam powiem - nie marnujcie kasy na murarzy, połowę ścianek u góry postawiłem w 1,5 dnia, wystarczy poziomica, paca do rozprowadzania spoin, wiaderko i wiertarka by wymieszać zaprawę klejącą

Jak skończę to zaktualizuję albumik.

Pozdrawiam i miłego budowania