dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sara15

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    3

    Domyślnie sprzedaż mieszkania

    witam
    właśnie jestem na etapie sprzedaży mieszkania i mam problem a mianowicie kupujący prosi mnie aby w umowie wpisać mniejszą kwotę, a płacić chce na dwie raty co tym sądzicie. Nie jest to mój znajomy i nie wiem czy nie jest to ryzyko

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Danusieńka
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-313
    Dzielnica
    Psie Pole
    Posty
    169

    Domyślnie sprzedaż mieszkania

    Uważam, że należy spisać umowę , a kwotę wpłacić na konto, może być w dwóch ratach. Klucze od mieszkania dać po wpłaceniu całej kwoty.

  3. #3

    Domyślnie Re: sprzedaż mieszkania

    Cytat Napisał sara15
    witam
    właśnie jestem na etapie sprzedaży mieszkania i mam problem a mianowicie kupujący prosi mnie aby w umowie wpisać mniejszą kwotę, a płacić chce na dwie raty co tym sądzicie. Nie jest to mój znajomy i nie wiem czy nie jest to ryzyko
    Wg mnie to jest jakis kant, nie zgodzilabym sie na takie rozwiazanie.
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  4. #4

    Domyślnie

    Może boi się skarbówki, albo chce obniżyć kwoty podatku i u notariusza.
    Nie musisz robić mu takiej przysługi, ale generalnie to można prosto załatwić. W umowie powinny być zawarte dwie raty zgodnie z tą zaniżoną "oficjalną" kwotą. Przy pierwszej racie niech nadwyżkę (tę kwotę "na czarno") da ci do ręki, tak żeby do dopłacenia w momencie przekazania mieszkania pozostała faktycznie wykazana w umowie kwota.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał el-ka
    Może boi się skarbówki, albo chce obniżyć kwoty podatku i u notariusza.
    Nie musisz robić mu takiej przysługi, ale generalnie to można prosto załatwić. W umowie powinny być zawarte dwie raty zgodnie z tą zaniżoną "oficjalną" kwotą. Przy pierwszej racie niech nadwyżkę (tę kwotę "na czarno") da ci do ręki, tak żeby do dopłacenia w momencie przekazania mieszkania pozostała faktycznie wykazana w umowie kwota.
    No prezciez juz te oplaty u notariusza dawno sie obnizyly... Ale dobrze mowisz, najlepiej byc ostroznym.
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  6. #6

    Domyślnie

    Może niech sie facet przyzna po co to robi, jak bardzo kręci, to olej go, myślę,że bez trudnosci znajdziesz nastepnego klienta.
    Sprzedaż mieszkania za zaniżona kwotę ma też wady - jesli rażąco niska, to dołożą podatku (ale na szczęcie kupującemu), ponadto jeśli budujesz dom lub kupujesz inne lokum, to US może się spytać kiedyś o środki i w rozliczeniu tej różnicy właśnie może Ci braknąć i wtedy Tobie domiar dołożą za nieudokumentowane dochody.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mobutu

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    po podpisaniu aktu mieszkanie jest formalnie jego czy zapłaci 100 czy tylko 50% dlatego
    najlepiej podpisac akt zostawić u notariusza pojechac do banku niech wpłaci na twoje konto
    powrót do notariusza
    uścisk dłoni
    i do widzenia

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mobutu
    po podpisaniu aktu mieszkanie jest formalnie jego czy zapłaci 100 czy tylko 50% dlatego
    najlepiej podpisac akt zostawić u notariusza pojechac do banku niech wpłaci na twoje konto
    powrót do notariusza
    uścisk dłoni
    i do widzenia
    co zostawic u notariusza i w jakim celu?
    kupujacego? chyba nie, bo jak wplaci pieniadze
    akt? i tak zostaje u notariusza, a wy dostajecie tylko wypisy

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mobutu

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmena
    Cytat Napisał mobutu
    po podpisaniu aktu mieszkanie jest formalnie jego czy zapłaci 100 czy tylko 50% dlatego
    najlepiej podpisac akt zostawić u notariusza pojechac do banku niech wpłaci na twoje konto
    powrót do notariusza
    uścisk dłoni
    i do widzenia
    co zostawic u notariusza i w jakim celu?
    kupujacego? chyba nie, bo jak wplaci pieniadze
    akt? i tak zostaje u notariusza, a wy dostajecie tylko wypisy
    oczywiście i akt i wypisy
    potem idziecie do banku i przy was robią wpłatę gotówkową lub przelew na konto - to tylko mały trick psycholobiczny bo po podpisaniu aktu mieszkanie formalnie zostało sprzedane i w przypadku gdy kupujący nie zrobi przelewu pozostaje droga sądowa


    słyszałem że sprzedający stosują zapisy o tzw "wydaniu lokalu" dopiero po uiszczeniu zapłaty
    M!

  10. #10

    Domyślnie

    Kilka lat temu kupowałam mieszkanie.Po odczytaniu aktu udaliśmy sie ze sprzedającymi do banku,dokonaliśmy przelewu na ich konto i razem wróciliśmy do notariusza.Wtedy on. po potwierdzeniu ,że pieniądze zostały przekazane na konto sprzedających,podpisał akty.Tak samo mam zamiar zrobić jak będe sprzedawać swoje mieszkanie

  11. #11

    Domyślnie

    Prawie rok po sprzedaży mieszkania dostalam wezwanie do Urzędu Skarbowego. Zarzucono mi próbę oszustwa przez zaniżenie realnej wartości mieszkania (poświadczenie nieprawdy w akcie notarialnym), co mialo kupującym obniżyć podatek.
    Mieszkanie sprzedaliśmy tanio, bo zależalo nam na czasie i niczego nie zaniżaliśmy.
    Urząd ma dane statystyczne o cenach na wolnym rynku zależnie od lokalizacji itp i porównują podatki przy transakcjach z tymi statystykami.
    Napisalam odwolanie z opisem wszystkich wad lokalu. Jak skonczylam i przeczytalam, to aż się zdziwilam, ze mogliśmy tam mieszkać i że ktoś to kupil Ten lomot windy, ta bliskosc zsypu na smiecie, ten widok na parkingi Horror, nie mieszkanie...
    Urząd przeczytal i umorzyl.
    A ja odetchnęlam, bo nabywcy też mieli świetn pomysl, żeby im pójść na rękę i wpisać w akt notarialny niższą cenę. Dobrze, że się nie zgodziliśmy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony