dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Czy moze ktos napisac cos o swoich doswiadczeniach z użytkowaniem kotłów gazowych i olejowych, na reklamach wszystko wygląda kosmicznie. Po przeanalizowaniu kosztow finansowania zakupu kotla (co malo kto dokladnie uwzglednia, a szkoda) sprawa wygląda nieco gorzej. O wizytach serwisu i kosztach z tym związanych tez nigdzie nie czytałem.

    Ja mam doswiadczenia z kotlem dwufunkcyjnym Beretta 12/22i, który ogrzewa moje mieszkanie. Miarodajne może być zuzycie gazu dla ogrzewania wody uzytkowej. Srednie miesieczne zuzycie wody w mojej rodzinie 12 m szesc. Zuzycie gazu 40 m szesc./miesiąc (wliczone również gotowanie). Pierwsza awaria po 20 miesiącach funkcjonowania kotła – awaria wymiennika płytowego. Koszty - serwis 80 zł., wymiennik 320 zł. Na szczescie kupilem na czesci uzywany kociol, który sie komus tez po niecalych dwoch latach zepsul (awaria nagrzewnicy, woda zalała elektronike, która sie spalila) i wymiennik naprawilem sam. Serwis i producent moją sprawe zbyli krotkim pisemkiem, iż gwarancja mi sie skonczyla....

    A jak sie sprawują kotly Termet, Torus, Buderus, Viessmann itd.? Informacja jest dla mnie tez istotna, gdyz w przyszlym roku buduje dom i sprawa kotla znowu będzie aktualna.

    Pozdrawiam

    Krzysiek

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    P.S.
    Aby wyeliminowac wszelkie wątpliwosci co do awarii wymiennika, serwis wymienil zawor napelniania. Czas wymiany 15 minut, wynagrodzenie 100 złotych.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    Do KrzysiekS. Nagrzewnica rozleciała się dla tego że nie była trawiona kwasem (min raz w roku).I do tego Beretty mają ten element bardzo kiepskiej jakości. Nagrzewnica zawalona kamieniem kotłowym i zanieczyszczeniami z uładu CO = większe zużycie gazu i kotła każdego. Znaczna część wynagrodzenia za naprawe to dojazd serwisu.





  4. #4

    Domyślnie

    Hugo- jak to jest z tym kwasem ? Ja od 5 lat używam pieca gazowego dwufunkcyjnego i nigdy nie wpuszczałam do niego żadnego kwasu. Co to za kwas, jak go stosować ?
    Danka
    DJ

  5. #5

    Domyślnie

    Hugo - odezwij sie i podaj konkrety.
    Danka

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Danajot:
    Jakiego pieca uzywasz, jakie są Twoje doswiadczenia?

  7. #7

    Domyślnie

    Mam włoski kocioł Immergass. W listopadzie minie 5 lat jego bezawaryjnej pracy. Nie zepsuł się ani razu, czyszczę go co 2 lata .Serwisant przyjeżdża z miejscowości oddalonej o 15 km - bierze 100 zł. Piec obsługuje co, ciepłą wodę do łazienki i kuchni. Do tej pory grzał 90 mkw, we wrześniu podłączę mu zaadoptowane poddasze - 60 mkw.
    Danka

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    Nie można powiedzieć że dany typ kotła wytrzyma np.1 rok bez przeglądu a inny 5 lat, to wszystko zależy od bardzo wielu czynników. Mogę powiedzieć jednie jakie kotły znoszą lepiej lub gorzej złe warunki w jakich muszą pracować.Cała sprawa rozbija się głównie o jakość wody w układzie CO i CWU, oraz o parametry pracy jakie są nastawione na kotle. Każda nagrzewnica i wymiennik CWU zanieczyszcza się kamieniem kotłowym i zanieczyszczeniami z CO i sieci wodociągowej, jeden szybciej drugi wolniej. Wszystkie kotły gazowe to składaki, nagrzewnice i wszystkie inne podzespoły pochodzą z różnych firm, wszystkie mają inne zalety i wady.Nie ma kotłów idealnych pod każdym względem, problem w tym aby dobrać odpowiedni kocioł indywidualnie do danego systemu grzewczego (indywidualnie).
    Do trawienia nagrzewnic i wymienników używam kwasu solnego, ale przegląd to jeszcze wiele innych czynności które należy wykonać. Przegląd przeglądowi nie równy, zależy od tego kto go wykonuje.

  9. #9

    Domyślnie

    hugo- ja mam ustawioną temperaturę na kotle 60 stopni, a jak chodzi o wodę, to przepuszczam ją przez filtry, założony mam też filtr na gazie.
    Danka

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    On 2002-06-06 13:33, Danajot wrote:
    hugo- ja mam ustawioną temperaturę na kotle 60 stopni, a jak chodzi o wodę, to przepuszczam ją przez filtry, założony mam też filtr na gazie.
    Danka
    Im wyższa temp tym szybciej zachodzi (oczywiście parametry samej wody są bardzo ważne, np.czajnik jak wyglada w środku po roku gotowania? podobnie wygląda nagrzewnica. Im więcej osadu tym dłużej czekasz na zagotowanie wody.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adasiek

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    9

    Domyślnie

    Wbrew pozorom nagrzewnica (wykonana z miedzi) wcale nie wyglada tak tragicznie.To chyba najtrwalsza czesc kotla.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony