dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krakowska

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2

    Domyślnie budowa garażu wolnostojacego

    Bardzo proszę o poradę, jakie czynności mam wykonać, aby wybudować nieduży garaż wolnostojący (dla dwóch samochodów - opel corsa, ewentualnie tylko dla jednego). Miejsca na działce jest mało (odległość od domu mieszkalnego do sąsiedniej działki wynosi 5 m)i garaż musiałby stanąć w bezpośrednim sąsiedztwie ogrodzenia, za którym są ogródki działkowe. Alternatywą jest wybudowanie wiaty, lecz wolałabym garaż.
    Czy muszę mieć zgodę użytkowników sąsiedniej działki?
    Czy istnieją przepisy mówiące w jakiej odległości od ogrodzenia frontowego (od ulicy) może znajdować się garaż?
    Czy może on stać w krótszej odległości od ogrodzenia frontowego niż dom mieszkalny?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Ano trzeba to załatwiać tak jak na każdą budowę. A warunki zabudowy określi gmina.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krakowska

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję Stanisławowi za reakcję, na mój "kłopot".
    Wiem, że niezbędna jest wędrówka po urzędach, choć obecnie nie trzeba występować o zgodę na budowę garażu czy ogrodzenia. Chodzi mi jednak o to czy mogę postawić garaż (budynek gospodarczy) w granicy, czy też w odlegości 1,5 od granicy. Muszę sprawdzić czy nie sprzeciwia się temu plan zagospodarowania. Gdy budowałam dom przed 20 laty musiałam usytuować go 3 m od granicy z ulicą. Działka jak na warunki miejskie nie jest taka mała (ok. 1000 m kw.). Rosną na niej piękne stare drzewa i nie ma mowy, abym zgodziła sie je wyciąć pod budowę garażu. Tylko z jednej strony domu jest niazadrzewiona i tylko tam ewentualnie postawię garaż. Jest tu jednak dość ciasno - 5 metrów od ogrodzenia z sąsiednią działką i jakieś 7-8 m w głąb do linii okien domu, dalej są drzewa. Miejsca jest więc mało. Jeśli będę musiała zachować odległość 3 m od ulicy garaz będzie za krótki.
    Zadałam pytanie mając nadzieję, że ktos był w podobnej sytuacji, jak ja i podzieli się ze mną doświadczeniami.
    Pozdrawiam

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Musaszi

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nie mylić garażu z budynkiem gospodarczym.
    W budynku gospodarczym nie można trzymać samochodu ( nie może być drzwi garażowych)takie uzyskałem informacje w UM.Ale co urzędnik to inna interpretacja, niestety takie prawo jaki kraj
    Jestem w podobnej sytuacji. Budynek gospodarczy ( w którym będę trzymał samochód nielegalnie) stawiam w granicy.Od sąsiada wziąłem zgodę na piśmie i załączyłem do zgłoszenia w starostwie. Budynek będzie stał 5 metrów od bramy.A przejazd między domem i "budynkiem" jekieś niecałe 4 m.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Musaszi
    Nie mylić garażu z budynkiem gospodarczym.
    W budynku gospodarczym nie można trzymać samochodu ( nie może być drzwi garażowych)takie uzyskałem informacje w UM.Ale co urzędnik to inna interpretacja, niestety takie prawo jaki kraj
    Jestem w podobnej sytuacji. Budynek gospodarczy ( w którym będę trzymał samochód nielegalnie) stawiam w granicy.Od sąsiada wziąłem zgodę na piśmie i załączyłem do zgłoszenia w starostwie. Budynek będzie stał 5 metrów od bramy.A przejazd między domem i "budynkiem" jekieś niecałe 4 m.
    mi z kolei w starostwie powiedzieli, że nikt mi nie zabroni w budynku gospodarczym wstawić dzrzwi garażowych. Może chcę aby było mi wygodnioe wjeżdżać taczką:>

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    I wersji którą podał Paweł należy się trzymać. Możesz mieć szeeeeeeeeeroką taczkę
    Urzędasy

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Wszystkim mającym podobne problemy radzę zaczekać na nowelizację prawa budowlanego. W tej sprawie zapowiada się złagodzenie wymagań odległościowych.
    projekt zmian Prawa Budowlanego na stronach Ministerstwa Budownictwa.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  8. #8

    Domyślnie Myślę, że Twój problem już został rozwiązany

    .. Jesli jednak nie, to wpiszę tu swoje 3 groszę. Planuję i rozmawiałam o tym z "urzędami", postawić garaż "przyklejony" jedną ścianą do garażu sąsiada, który to (garaż) stoi w granicy naszych działek. Nie ma na to żadnych przeciwskazań, jesli tylko sąsiedzi nie mają osobistych uprzedzeń. Potrzebny jest tylko projekt i uzyskane na jego podstawie pozwolenie na budowe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony