dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xtomi

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    6

    Domyślnie dąb szypułkowy

    czy można posadzić w ogrodzie tak duże drzewo jak dąb szypułkowy? czy nie będzie to w jakimś stopniu zagrażać domu? czy takie drzewo w razie co można samowolnie ściąć? jak ewentualnie można doprowadzić do zmniejszenia drzewa (karłowacienie), czy macie inne pomysły?

  2. #2

    Domyślnie

    A może posadź dąb szypułkowy 'Fastigiata' . Rośnie kolumnowo i nie zajmuje tak wiele miejsca w ogrodie.
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Na swojej działce bez zezwolenia możesz wyciąć tylko drzewa owocowe, wycięcie pozostałych "powinno" się zgłosić do gminy i wiąże sie z tym oczywiście koszt za każdy centymetr obwodu.

    Osobiście nie widzę żadnego sensu sadzenia w ogrodzie tego dębu, co do ewentualnych późniejszych zagrożeń, to zapewniam Cię że na dorodny okaz który mógłby zagrozić domowi musiałbyś bardzo długo poczekać

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xtomi

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    6

    Domyślnie dąb

    chciałem posadzić tam jakieś wieloletnie drzewo, projektant zaprojektował dąb błotny ale jest nieosiągalny lub bardzo trudno osiagalny, a chciałem aby drzewo było masywne , centralną częścią ogrodu no i ładne zwłaszcza jesienią, mam wsadzoną sadzonkę , w takim razie proponujecie wysadzenie i posadzenie w lesie czy poprostu czekać jak urośnie?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał naLeśnik
    ... wycięcie pozostałych "powinno" się zgłosić do gminy i wiąże sie z tym oczywiście koszt za każdy centymetr obwodu.
    Nie myliisz się z tym kosztem „za każdy centymetr obwodu" w przypadku uzyskane zezwolenie ?
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    W przypadku uzyskania zezwolenia przez osobę fizyczną to racja jest bez opłat, przynajmniej taka odpowiedź uzyskałem w urzędzie gminy.

  7. #7

    Domyślnie Re: dąb

    Cytat Napisał xtomi
    chciałem posadzić tam jakieś wieloletnie drzewo, projektant zaprojektował dąb błotny ale jest nieosiągalny lub bardzo trudno osiagalny, a chciałem aby drzewo było masywne , centralną częścią ogrodu no i ładne zwłaszcza jesienią, mam wsadzoną sadzonkę , w takim razie proponujecie wysadzenie i posadzenie w lesie czy poprostu czekać jak urośnie?
    dąb błotny quercus palustris oferuje kilka szkółek w kraju. Ja swój nabyłem drogą kupna u Szmita w Pęchcinie koło Ciechanowa. Żeby nie było, że to reklama: nie udało mi się u niego kupić czegoś co baaaardzo bym chciał posadzić u siebie:
    quercus alba, quercus imbricaria i jeszcze kilkanaście innych gatunków dębów (mam gdzie posadzić )
    W arboretach (Rogów, Kórnik ,Przelewice - tam pytałem) mnożą tylko dla siebie i innych ogrodów dendrologicznych czy botanicznych, a ja - biedny miś ....?[/i]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony