dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matthet

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    162

    Domyślnie warunki zabudowy - szambo/oczyszczalnia

    Zastanawiam się nad taka kwestią.
    Mam w decyzji o warunkach zabudowy taki zapis:
    -odprowadzenie ścieków - do szczelnego zbiornika bezodpływowego

    Czy jeśli podczas budowy domu zgłoszę budowę przydomowej oczyszczalni (zgłoszenie się uprawomocni - brak sprzeciwu) to czy może to spowodować jakiś problem podczas odbioru budynku?! (że będzie on podłączony do oczyszczalni).
    Pozdrawiam
    MAciek
    ------------------------
    Do odstąpienia:
    RBtka; licznik elektryczny;
    nagrzewnica gazowa + butla;
    pustaki keramzytowe terriva – około 40 szt;

  2. #2

    Domyślnie

    Mam dokładnie tak samo. Planuję: "przemycić" w projekcie oczyszczalnie, jak nie to zmienić na szambo, po budowie powalczć o oczyszczalnie, wstępnie z "gminą" już rozmawiałem-nie wykluczają takiej możliwości. Szczególnie, że 200 metrów dalej dostali pozwolenie na oczyszczalnię !!! A może my z tej samej gminy-dzielnicy?

  3. #3

    Domyślnie

    Matthet, taki wybieg będzie niezgodny z otrzymanymi WZiZT. Ale czy będzie to tzw. istotne odstąpienie, które może skutkować np. wstrzymaniem budowy, tego nie wiem.
    Miałem podobny problem, w warunkach nakazano mi odprowadzenie ścieków do gminnej sieci kanalizacji. W związku z tym wystąpiłem o pozwolenie na oczyszczalnie i otrzymałem postanowienie o zmianie decyzji o warunkach zabudowy w kestii odprowadzenia ścieków. Trwało to co prawda około miesiąca ale nie było problemu.

  4. #4

    Domyślnie

    W niektórych gminach "odprowadzenie ścieków - do SZCZELNEGO zbiornika bezodpływowego" oznacza także że masz atest na taki zbiornik.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matthet

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    162

    Domyślnie

    Kontynuując wątek.
    Dowiedziałem się podczas luźnej rozmowy w biurze projektowym, że to co mam w warunkach zabudowy
    "-odprowadzenie ścieków - do szczelnego zbiornika bezodpływowego "
    interpretowane jest tak że wszystko co stoi wyżej/jest lepsze może być wybudowane. Czyli podsumowując mając taki zapis w warunkach zabudowy mogę bez problemu budować oczyszczalnie?
    Co wy na to ?
    Mnie to wygląda na nadinterpretację ale ja się nie znam?!
    Pozdrawiam
    MAciek
    ------------------------
    Do odstąpienia:
    RBtka; licznik elektryczny;
    nagrzewnica gazowa + butla;
    pustaki keramzytowe terriva – około 40 szt;

  6. #6

    Domyślnie

    "szczelny zbiornik bezodpływowy"- jak by nie kombinować, oczyszczalni pod to nie podciągniesz. Moim zdaniem, najlepiej spytać u źródła tj. urząd gminy. I nie luźna rozmowa tylko papier.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matthet

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    162

    Domyślnie

    Byłem dziś w gminie.
    Złożyłem odwołanie do SKO i będę czekał.
    Dużo się nie spodziewam, bo będąc w gminie obejrzałem (została mi pokazana) decyzje SKO w identycznej sprawie.
    Decyzja oczywiście odmowna. W uzasadnieniu było napisane, że oczyszczalnia jest sprzeczna z planem zagospodarowania przestrzennego gminy i koniec (utrzymanie w mocy wydanych warunków zabudowy).

    Najzabawniejsze jest to, że w gminie usłyszałem. Pozwolenie na budowę będzie ze szczelnym szambem a pan zbuduje oczyszczalnie i jakoś to będzie (baz zgłaszania).
    Pozdrawiam
    MAciek
    ------------------------
    Do odstąpienia:
    RBtka; licznik elektryczny;
    nagrzewnica gazowa + butla;
    pustaki keramzytowe terriva – około 40 szt;

  8. #8

    Domyślnie

    Matthet, firma Wavin z Buku k/Poznania oferuje typ POŚ, w której szambo wykonane z kręgów betonowych, możesz bez problemu wykorzystać do oczyszczalni jako zbiornik gnilny

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matthet

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    162

    Domyślnie warunki zabudowy - szambo/oczyszczalnia - ciąg dalszy

    Właśnie, w związku ze złożeniem odwołania do SKO, dostałem odpowiedz od Wójta Gminy uchylającą wydaną mi decyzję o warunkach zabudowy.

    <cytat>
    Tak, więc decyzja nie czyni zadość wnioskowi strony, jak również nie rozstrzyga sprawy, co do istoty w inny sposób a jedynie narzuca rozwiązanie niezgodne z wnioskiem, co narusza art. 7 i 9 Kpa.
    W tym stanie rzeczy decyzję należy wycofać z obiegu prawnego, jako wydaną niezgodnie z procedurą administracyjną.
    </cytat>

    To sobie teraz poczekam - plan zagospodarowania stracił ważność 1.01
    Pozdrawiam
    MAciek
    ------------------------
    Do odstąpienia:
    RBtka; licznik elektryczny;
    nagrzewnica gazowa + butla;
    pustaki keramzytowe terriva – około 40 szt;

  10. #10

    Domyślnie

    Mam pytanie. W sierpniu w mojej gminie był wgląd do propozycji zmian planu zagospodarowania przestrzennego, w którym mkiałem wskazane szczelne szambo. Nic w tym temacie nie zrobiłem (myśle o POŚ) a propozycja po akceptacji urzedu gminy poszła do urzędu wojewódzkiego w celu akceptacji i uprawomocnienia propozycji planu. Chce złożyć wniosek o zmianę dotyczącą możliwości instalacji POŚ a nie tylko szczelne szambo. Czy mam szansę i jak do tego najlepiej podejść.
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony