dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.695

    Domyślnie Poczuj się jak dzień przed Wigilią

    Zapraszamy na specjalną stronę poświęconą przygotowaniom do świąt. Każdego dnia znajdziecie coś innego, co pomoże Wam w tym miłym, ale i trudnym okresie. Będą też konkursy z nagrodami zarówno dla rodziców, jak i dzieci.
    Zajrzyj i poczuj się jak dzień przed Wigilią: http://www.muratordom.pl/zima.htm

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Roksi
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Redakcjo! Wspaniały pomysł z tym forum związanym z Bozym Narodzeniem.

    BRAWA!!!!!
    Mam nadzieję że z czasem dołącza zdjęcia i pomysły, jak stroić, przestawiac, ubierać dom. No i oczywiście przepisy. W przepisach to może wesprę forumowiczów. Bo kocham swiąteczne potrawy - może dlatego że czekam na nie cały rok
    Tymiankowy Dom R&W
    Komentarze doskonale

    "Nie istnieje droga na skróty do miejsca, do którego warto dojść".

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Na dobry poczatek, dla tych, którzy chca wzbogacić tradycje o inne ryby niz karp.
    Proponuje pstraga. Bardzo delkatna ryba, o subtelnym smaku. Ale trzeba wiedzieś, że:
    - pstraga nie należy myć zbyt intensywnie. Na skorze musi pozostać śluz!
    - patrosząc rybę (pstraga) należy robić to "delikatnie", tak aby nie "odgnieść" tkanek,
    - pstrag najlepszy jest przyrządzany w całości - porcjuje sie go, po ugotowaniu, upieczeniu, czy usmażeniu,
    - pstrag bardzo "lubi" "surowe" masło, a z warzyw pietruszkę lub (i) seler naciowy.
    Takie sobie przepisy
    Pstrag na niebiesko (błękitny)

    Sprawionego pstraga, ale KONIECZNIE ze śluzem (to śluz daje barwę) układamy w naczyniu, przedtem "przywiazujemy" ogon do głowy, tak aby był okragły (nie jest to konieczne, ale ładnie wygląda). Na tak przygotowana rybę lejemy wrzacy ocet., i zostawiamy na 'Minutkę". Nastepnie wylewamy ocet, a do pstraga wkładamy kawałek zielonej natki pietruszki, lub kawalki selara naciowego.
    Do garnka wkładamy niebieskiego pstraga zalewamy woda, tak aby przykryła rybe, dodajemy sól i inne przyprawy do smaku (ja dodaje min. ziarna jałowca i goździki), nastepnie całość doprowadzamy do wrzenia i odstawiamy. Po jakimś czasie sprawdamy, czy ryba juz doszła (np. widelcem), jesli nie, to znów doprowadzamy do wrzenia i zostawiamy. (Ja robie tego pstraga wczesniej i zostawiam w garnku, a przed podaniem podgrzewam całość).
    Gdy ryba jest gotowa, wyjmujemy z garnka, kładziemy na talerz i obkladamy maslem. Można jeść na gorąco i na zimno.

    Pstrąg pieczony

    Rękaw folii do pieczenia smarujemy masłem (aby ryba nie "przywarła"). Pstraga solimy, do środka wkładamy wspomnianeą wczesniej "zieleninę", kawałek masła i pieczemy w temp. około 180 stopni. Wystarcza kilkanascie minut (należy sprawdac np. patyczkiem, widelcem)

    SMACZNEGO
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #4

    Domyślnie pstrąg

    Ja lubię pieczonego pstrąga jeszcze z dodatkiem posiekanego czosnku w środku.
    Spróbuj! Warto, aromat, że palce lizać. Smak oczywiście też

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Ja z czosnkiem i pietruszką robię karpia wigilijnego. Też pycha

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony