dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anna.m

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    6

    Domyślnie podnoszenie ścian bocznycz

    Czy ktoś z państwa podnosił ściany boczne i o ile?
    Jeśli tak to proszę o odpowiedż.
    Andzia.

  2. #2

    Domyślnie

    Andzia , czy chodzi ci o ściany kolankowe. Jeśli tak to nie ma z tym żadnego problemu, podnosisz tyle ile chcesz - zwracając przy tym uwagę na wygląd bryły, ew można skorygować to chyba wydłuzając dach

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anna.m

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    6

    Domyślnie ściany boczne

    dzięki
    czy muszę robić korektę planu jeśli podnoszę ściany boczne

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, osoba adaptująca Twój projekt powinna naniesc takie zmiany na projekt i zrobić stosowne obliczenia

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anna.m

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedż
    Czy w ostatnim czasie budowałaś dom

  6. #6

    Domyślnie

    anna.m
    po pierwsze to nie wiadomo na jakim etapie budowy jesteś, jeśli jesteś na etapie adaptacji to oczywiście musisz postępować tak jak pisze Kasiaa29, jednak musisz pamiętać że każda zmiana kosztuje, jak osoba która robi adaptacje zacznie wyliczać jakie dodatkowe obliczenia należy wykonać zapytaj ile to będzie kosztować jeśli mało to OK ale jeśli kwota będzie wysoka to się nie przejmuj zostaw tak jak jest a ściankę kolankową podniesiesz sobie po uzgodnieniach z kierownikiem budowy

    Jeszcze jedna uwaga, podnosząc ściankę kolankową musisz zwrócić uwagę na :
    - ogólny wygląd budynku, jednak coś się tam pozmienia,
    - konstrukcję dachu, tz. długość krokwi, okna dachowe-co by nie była potrzebna drabinka do ich otwierania oraz np. wysokość jętek co by sufit na poddaszu nie był na wysokości np.3m, ale to wszystko zależy od konstrukcji dachu.

    Ja podnosiłem ścinkę kolankową o 30 cm, dogadałem się tylko z kierownikiem budowy i po kłopocie, oczywiście cieśle co robili dach zostali poinformowani o tym fakcie i wyszło spoko, zero problemów


    ja podnosiłem ściankę kolankową o 30 cm, uzgodniłem tylko z kierownikiem budowy i po temacie,
    Tak więc nie przejmuj się tak bardzo, w naszym kraju nie ma budowy co by było od A do Z zgodnie z projektem, no może kilka budów by się znalazło
    Powodzonka[/b]
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze jedno
    budynek oddałem do użytkowania w 2007 roku nikt z PiNB-u oczywiście się nie zjawił na budowie
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anna.m

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Budowała ekipa czy murarz ze swojm pomocnikiem ? Nie wiem co będzie lepsze i jak kształtują się ceny ? Na lubelszczyżnie są różne pierwsze prace planuję rozpocząć na początku kwietnia a mam dylemat kogo wziąść murarza czy ekipe co radzisz
    dzięki

  9. #9

    Domyślnie

    Droga Aniu nie można w kilku słowach opisać oraz doradzić optymalne rozwiązanie, zależy to od wielu rzeczy, musisz poczytać forum,
    zawsze ktoś jest ZA a inny jest PRZECIW tak więc czytając sami decydujemy o pewnych rozwiązaniach, widzę że jesteś na początku drogi, tak więc miłej lektury.
    Zadałaś pytanie
    Budowała ekipa czy murarz ze swojm pomocnikiem ? Nie wiem co będzie lepsze i jak kształtują się ceny ? Na lubelszczyżnie są różne
    ale odpowiedzi napiszę innym razem muszę spadać mam pilne spotkanie

    powodzonka
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anna.m

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witm
    Mam jeszcze pare ważnych pytań :
    mam zezwolenie z gminy na rozpoczęcie budowy jakie są jeszcze potrzebne zezwolenia
    Dzieki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony