dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie twarda woda + sól + ocet + przydomowa oczyszczalnia

    Witam Was !!
    Jestem szczęśliwym posiadaczem przydomowej oczyszczalni od SOTRALENTZ
    To, że od niej śmierdzi to inna inszość, ale problem leży w twardej wodzie, jaka jest w mojej wiosce. Kamień jest takie, że czajniki mi padają jak muchy, zachodzą kamieniem i oczyszczam je octem raz w tygodniu. Czajnik jest małym problemem, duży problem to pralka. Bęben pralki jak mieszkałem w mieście był błyszczący, a teraz matowy jak cholera, kamień, kamień i jeszcze raz kamień. Nie mam pojęcia, czym ją oczyścić ??
    Czy sól lub ocet pomorze pozbyć się kamienia i uratuje pralkę ??
    I najważniejsze, jak taki zabieg ma sie do moich bakterii w oczyszczalni ??
    Może ktoś ma doświadczenia w tej materii.

  2. #2

    Domyślnie

    Kup zmiękczacz wody do pralki , zmywarki i podłącz pod wąż z pralki.
    Na allegro dla przykładu :
    http://www.allegro.pl/item308423327_..._zmywarka.html

  3. #3

    Domyślnie

    Witam, jako odkamieniacz do czajnika świetnie spisuje sie kwasek cytrynowy, przedewszystkim tak nie śmierdzi jak ocet, do pralki zwykły środek do zmiękczania wody.
    Mam jeszcze pytanie odnośnie zapachów z tej oczyszczalni, przymierzam się do zakupu tej oczyszczalni, jak oceniasz prace tego cuda? wykonywałeś wentylacje, napisz proszę cos wiecej o swoich doswiadczeniach.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Przyłączam się do pytania powyżej
    U mnie zna jakieś dwa tygodnie - jak pogoda pozwoli - również zamontują Soltralentz.
    Chętnie poczytam jak ziała od strony praktycznej.
    Ile masz metrów drenażu? U mnie zalecają 30 - ale mam grunt piaszczysty i myślę o max 20.
    Jeśli chodzi o smrodek - słyszałem, że wystarczy "dokarmiać" bakterie jakimiś preparatami i smrodek znika. Oczywiście jest to jeszcze kwestia miejsca wyprowadzenia odpowietrzenia - jak jest u ciebie ??
    Pozdr.
    ALL

  5. #5

    Domyślnie

    Witam, co do oczyszczalni:
    zapach - jest, w wietrzne dni czuć ją, na wiosnę zminię odpowietrzenie na wyższy punkt i powinno być OK.
    środki - osobiście używam preparatów Bio7 (zapraszam na www.bio7.pl), problem z kaminiem o którym pisałem powoduje że kabinę prysznicową Pabi domu myje cilitem dość często a to powoduje że trzeba oczyszczalnię szczepić doś często.
    drenaż - osobiście mam 30 m drenażu, tak zaprojektował mi fachman i tak zostało zrobione, jak ktoś chce mogę podesłac fotki z montażu.

    Na koniec powiem Wam, iz dzieki oczyszczalnie nie wiem co to jest wyciaganie szamba i przejmowanie się żedzieciaki się kąpiom, że pralka przy 1,5 Kubie chodzi nonstop. Poza tym, jak położą kiedyś u mnie kanalizę to nie będę musiał się do niej przyłaczać, a pamiętajcie że scieki są droższe od wody uzytkowej.

    Jak dla mnie same plusy.

  6. #6

    Domyślnie

    Czy eksploatacja jest uciążliwa, czy coś musiałeś czyścić? Piszesz że jednak ją troche czuć, czy wentylacje oczyszczalni masz wystawiona ponad dach?
    Dzięki za odzew, pozdrawiam

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Jeżeli problemem jest twarda woda możesz zakupić system do zmiękczania wody dla całego domu. Dostałem ofertę na coś takiego ... 1 tys czy coś koło tego - jezeli jest jak mówisz to chyba warto
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Jednorazowe odkamienienie to jedno.
    Dowolne lekkie kwasy organiczne lub kwas amidosulfonowy.
    Po pierwszym takim odkamienianiu może być katastrofa - zakleja się filtr usuwamym kamieniem. Specjalizacja w tym względzie - stare Polary.

    Koniecznie sprawdzić po zabiegu szczelność pralki - Często usuwany kamień jest zarazem uszczelnieniem!

    W opisanym przypadku wskazane regularne stosowanie Calgonu (w innych przypadkach to wyciąganie pieniędzy).
    Zamiennie można użyć Almina S - zakłady chemiczne Awernia (dodatek do mięs - w hurtowniach dodatków dla rzeźników, lub trójpolifosforan sodu. Z dostatecznym przybliżeniem to jest to samo. Dodawać równolegle do proszku.

    Konieczne oznaczenie twardosći wody i DOKłADNE dozowanie dodatków/ proszku do prania (tak samo dodtyczy proszków do prania). Zaróno za dużo , jak i za mało b ędzi e miało negatywne skutkii

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Zainwestuj w jonowymienną stację uzdatniania (zmiękczania) wody redukującą zawartość węglanu wapnia.
    Np.:
    http://ekoidea.pl/?d=zmiek_poj_tw
    http://www.techwater.pl/index.php?s=p&ltid=176&lang=1

    Koszt ok. 3 tys zł.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony