dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 16
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 309
  1. #181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał markoto
    My sie chyba zdecydujemy na Normstahla euro 5000x2250, w gre wchodzil tez hormann ale jedynie euro ma ryglowanie dolne.
    nie popadajmy w panike

    z takim podejsciem to w calym domu zrobilbym czyby P4, zawiasy antywywazeniowe, drzwi wejsciowe z jakimis listwami i przesuwnymi bolcami

    co z tego ze brama jakas super, hiper bezpieczna jak wystarczy obok wybic zwykla szybe ...

    mam dobry alarm, na bramie kontaktron za pare zeta, markowe czujki i to mi wystarczy

    lecz oczywiscie kazdy patrzy na co innego i bardzo dobrze

    nam podobal sie kolor, przetloczenia, cichosc pracy no i cena bo to lekko po znajomosci ten Hormann
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  2. #182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    u nas ten Normstahl wychodzil taniej niz hormann

    a te rygle zawsze to jakies dodatkowe zabezpieczeniem przed wiekszym uszkodzeniem paneli w bramie zwlaszcza przy takiej szerokiej bramie

  3. #183
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał markoto
    u nas ten Normstahl wychodzil taniej niz hormann

    a te rygle zawsze to jakies dodatkowe zabezpieczeniem przed wiekszym uszkodzeniem paneli w bramie zwlaszcza przy takiej szerokiej bramie
    my od razu bralismy komplet z napedem i nie mamy w drzwiach od zewnatrz zadnego zamka czy klamki

    jak by byla mozliwosc otwierania od wewnatrz to pewnie byly by tez jakies rygle itd ...

    nasza ma szerokosc jedynie 240 a wysoka na 200 bo garaz nie za wysoki w piwnicy
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  4. #184
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał markoto
    u nas ten Normstahl wychodzil taniej niz hormann

    a te rygle zawsze to jakies dodatkowe zabezpieczeniem przed wiekszym uszkodzeniem paneli w bramie zwlaszcza przy takiej szerokiej bramie
    A umnie odwrotnie. Hormann tańszy. Ale na razie myślę o jakimś polskim producencie.

  5. #185
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    My tez z napedem bez klamki z zewnatrz, a hormann nie stosuje zadnych rygli tylko blokade napedu

    Od wewnatrz to sie chyba otworzy kazda brame, ryglowanie ma zabezpieczyc przed podniesieniem bramy bo blokada napedu jest w srodku bramy a boki dlugiej bramy sa narazone na wygiecie, w waskich bramach blokada napedu pewnei wystarczy

  6. #186

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    nie popadajmy w panike

    z takim podejsciem to w calym domu zrobilbym czyby P4, zawiasy antywywazeniowe, drzwi wejsciowe z jakimis listwami i przesuwnymi bolcami

    co z tego ze brama jakas super, hiper bezpieczna jak wystarczy obok wybic zwykla szybe ...
    Czemu od razu w panikę? W całym domu robiłem P4 i okucia antywłamaniowe więc czemu bym nie miał zrobić w garażu? Zwłaszcza że to tylko dwa nieduże okna. W garażu jest nawet bezpieczniej bo mam tam jedno okno jest nieotwierane a drugie tylko trochę uchylane .

    Cytat Napisał piotrulex
    mam dobry alarm, na bramie kontaktron za pare zeta, markowe czujki i to mi wystarczy
    Też mam ale elektronika nie zastąpi dobrych zabezpieczeń mechanicznych. Może je tylko uzupełnić.

  7. #187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał mako5
    Cytat Napisał piotrulex
    nie popadajmy w panike

    z takim podejsciem to w calym domu zrobilbym czyby P4, zawiasy antywywazeniowe, drzwi wejsciowe z jakimis listwami i przesuwnymi bolcami

    co z tego ze brama jakas super, hiper bezpieczna jak wystarczy obok wybic zwykla szybe ...
    Czemu od razu w panikę? W całym domu robiłem P4 i okucia antywłamaniowe więc czemu bym nie miał zrobić w garażu? Zwłaszcza że to tylko dwa nieduże okna. W garażu jest nawet bezpieczniej bo mam tam jedno okno jest nieotwierane a drugie tylko trochę uchylane .

    Cytat Napisał piotrulex
    mam dobry alarm, na bramie kontaktron za pare zeta, markowe czujki i to mi wystarczy
    Też mam ale elektronika nie zastąpi dobrych zabezpieczeń mechanicznych. Może je tylko uzupełnić.
    wiec do ciebie wlamia sie pewnie zdejmujac kilka dachowek z dachu ...



    to nie zart, to przyklad z zycia

    ja mam okna antywlamaniowe jedynie w piwnicy ale to ze wzgledu na mozliwosc zbicia i ewentualnych skaleczen
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  8. #188

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    wiec do ciebie wlamia sie pewnie zdejmujac kilka dachowek z dachu ...
    Waśnie na to jest elektronika i monitoring. A poza tym te okna to tylko dla własnego bezpieczeństwa bo trzymam się zasady aby nie trzymać nic wartościowego w domu. Dlatego do pracy wychodzę spokojny . Wypaśnej plazmy nie mam a telewizor z wyprzedaży i kino domowe za kilka stówek nie uzasadnia kombinacji z dachówkami . Jednak przypadkowy złodziej może o tym nie wiedzieć i na niego są te zabezpieczenia mechaniczne. W miarę możliwości w bramie garażowej też bym zrobił. No chyba że ktoś już ma w garażu zwykłe okna i drewniane drzwi otwierane jednym konkretnym kopnięciem to wtedy nie ma absolutnie sensu.

    Cytat Napisał piotrulex
    to nie zart, to przyklad z zycia
    Wiem. Są tacy co i przez ścianę potrafią wejść.

  9. #189

    Domyślnie

    będziemy kupowali bramę 2500 x 2125, do nadproża niskiego
    garaż nieogrzewany, przyklejony do budynku,
    prawdopodobnie hormann, ale mamy dzisiaj jeszcze do sprawdzenia novoferm

    czy warto dopłacać 120 zł. za sprężyny skrętne, czy zostawić naciągowe ?
    jeżeli ktoś użytkuje podobną bramę proszę o opinie

    zastanawiamy się też czy brać bramę o gr. 2 cm, czy 4,2 cm - róznica w cenie 330 zł.

    ściana pomiędzy domem a garażem taka jak zewnętrzna, więc nie bedzie problemu z tym że ciepło ucieka z domu przez garaż

  10. #190

    Domyślnie

    novoferm wyszedł drożej i ma brzydszą naszym zdaniem powłokę
    jakościowo chyba podobnie
    zostaje hormann

  11. #191

  12. #192
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Hormann za jakieś dwa tygodnie ma mieć obnizkę. Bramy ścianka 4cm ma być w zbliżonej cenie do ścianki 2cm. Taki dostałem cynk.

  13. #193

    Domyślnie

    kupilem bramę wiśniowskiego, ale mam dopiero rok, więc... nie doradzam

  14. #194

    Domyślnie

    Cytat Napisał pam
    Wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Hormann za jakieś dwa tygodnie ma mieć obnizkę. Bramy ścianka 4cm ma być w zbliżonej cenie do ścianki 2cm. Taki dostałem cynk.
    Witam co to znaczy w zbliżonej cenie ?? MOżna jaśniej . Teraz ja dostałem ofertę na bramę2 cm i 4 cm i jest różnica 500 złotych więc ???
    Konrad

  15. #195
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał KonradJot
    Cytat Napisał pam
    Wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Hormann za jakieś dwa tygodnie ma mieć obnizkę. Bramy ścianka 4cm ma być w zbliżonej cenie do ścianki 2cm. Taki dostałem cynk.
    Witam co to znaczy w zbliżonej cenie ?? MOżna jaśniej . Teraz ja dostałem ofertę na bramę2 cm i 4 cm i jest różnica 500 złotych więc ???
    Konrad
    Nie wiem co to ma oznaczać bo to informacja nieoficjalna. Ale z rozmowy wynikało że jak masz różnicę 500zł to moze np. zrobić się 200 czy coś w tym stylu.

  16. #196

    Domyślnie

    Mam pytanie od użytkowników pilotów elmes (ewentualnie innych podobnych). Gdzie macie odbiorniki do nich, wewnątrz czy na zewnątrz, z jakich odległości działa? Potrzebuję zasięgu rzędu 35m i się zastanawiam czy mogę dać odbiornik wewnątrz domu, a w dodatku na przeciwległym jego końcu - po przekątnej z miejsca otwierania sygnał może trafić na kilka ścian.

  17. #197

    Domyślnie

    Witam,
    Wstępnie wybrałem segmentową Hormana Złoty Dąb. Czy to dobry wybór, czy może są lepsze modele bram o podobnym wzorze?
    Na wszystko patrz z jaśniejszej strony...

  18. #198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Mam bramę pięciometrową. Robiliśmy wyceny w kilku firmach. Ostatecznie wybraliśmy Hormana.
    Ponieważ garaż jest ogrzewany, brama jest grubości 4 cm. Jest segmentowa, złoty dąb, najprostsze przetłoczenia. Założyliśmy od razu z napędem. Kosztowała razem z zamontowaniem 6200zł. Ta sama brama wyceniona u innego przedstawiciela Hormana kosztowała już 8600. Warto więc robić wyceny u wszystkich okolicznych sprzedawców. Sami zastanawialiśmy się jak to jest możliwe, żeby była taka róznica w cenach za ten sam produkt!

  19. #199

    Domyślnie



    Normstahl, ocieplana. Po porównaniu z Hormannem lepsza cena, jakość bez zarzutów. Udało się też zgrać kolor z resztą stolarki, chociaż nazwa okien i drzwi to orzech, a brama dąb!). Drzwi jeszcze w folii, to trochę inaczej na zdjęciu wyglądają.

  20. #200
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał pam
    Cytat Napisał KonradJot
    Cytat Napisał pam
    Wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Hormann za jakieś dwa tygodnie ma mieć obnizkę. Bramy ścianka 4cm ma być w zbliżonej cenie do ścianki 2cm. Taki dostałem cynk.
    Witam co to znaczy w zbliżonej cenie ?? MOżna jaśniej . Teraz ja dostałem ofertę na bramę2 cm i 4 cm i jest różnica 500 złotych więc ???
    Konrad
    Nie wiem co to ma oznaczać bo to informacja nieoficjalna. Ale z rozmowy wynikało że jak masz różnicę 500zł to moze np. zrobić się 200 czy coś w tym stylu.
    Sprawa się wyjaśniła. Bramy w okleinie scianka 4cm jest w zblizonej cenie jak 2cm. Na mojej bramie mam już 300zł do przodu. Zamawiam w Hormannie złoty dąb z napędem.

Strona 10 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony