dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Pogon za najnizsza cena

    Zastanawiam sie jak dalece mozna gonic BEZPIECZNIE za jak najnizsza cena?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Normalnie: najpierw znaleźć coś co jest najtańsze, potem zapytać na tym forum, czy jest to coś warte..

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    No właśnie. Ja niestety popełniłem ten błąd i wziąłem najtańszego wykonawcę instalacji wodnej. Nie mogę sobie tego wybaczyć i małżonka również nie daje mi żyć.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Niestety musze stwierdzić na podstawie własnego doświadczenia że większość inwestorów myśli wyłącznie portfelem a potem za późno na refleksie a i jechać by skończyć po kimś robotę nie bardzo się chce Przy kwocie wykonania instalacji około 25 000 zdarzało mi się tracić klienta na rzecz tańszego wykonawcy o 200 zł a co z rachunkiem, wpis do dziennika budowy, transport gratis a zakupy materiału przez inwestora w marketach lub przez Allegro to jeszcze inna bajka
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pik33
    Normalnie: najpierw znaleźć coś co jest najtańsze, potem zapytać na tym forum, czy jest to coś warte..
    na stronie:
    http://www.neso.com.pl/porady.htm
    znalazlem

    -Załóżmy że rozważamy możliwość zdobycia usługi za jak najniższą cenę w celu obniżenia naszych kosztów.
    Jeśli firmy zareagują na naszą potrzebę osiągnięcia najniższej ceny, to będą musiały obniżyć jakość usługi , a tego przecież chcemy uniknąć!
    Taka strategia z naszej strony, zawsze będzie prowadzić do otrzymania kalekiej usługi.
    Tylko na początku trudno nam jest w pełni uświadomić sobie, jak bardzo uciążliwe dla nas będzie to kalectwo usługi którą sami sobie zamawiamy.
    W rezultacie nasza radość z osiągnięcia niskiej ceny nie szybko musi się przerodzić w rozpacz i sama jednak tylko świadomość tego, nigdy nie pozwoli nam spokojnie spać!

    Czy sie z tym zgadzacie?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pik33
    Normalnie: najpierw znaleźć coś co jest najtańsze, potem zapytać na tym forum, czy jest to coś warte..
    na stronie:
    http://www.neso.com.pl/porady.htm
    znalazlem

    -Załóżmy że rozważamy możliwość zdobycia usługi za jak najniższą cenę w celu obniżenia naszych kosztów.
    Jeśli firmy zareagują na naszą potrzebę osiągnięcia najniższej ceny, to będą musiały obniżyć jakość usługi , a tego przecież chcemy uniknąć!
    Taka strategia z naszej strony, zawsze będzie prowadzić do otrzymania kalekiej usługi.
    Tylko na początku trudno nam jest w pełni uświadomić sobie, jak bardzo uciążliwe dla nas będzie to kalectwo usługi którą sami sobie zamawiamy.
    W rezultacie nasza radość z osiągnięcia niskiej ceny nie szybko musi się przerodzić w rozpacz i sama jednak tylko świadomość tego, nigdy nie pozwoli nam spokojnie spać!

    Czy sie z trym zgadzacie?

  7. #7

    Domyślnie

    [quote="jureksx"]
    Cytat Napisał pik33
    Normalnie: najpierw znaleźć coś co jest najtańsze, potem zapytać na tym forum, czy jest to coś warte..
    na stronie:
    http://www.neso.com.pl/porady.htm
    znalazlem

    Przepraszam
    Mialo pojsc tylko jeden raz.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    [quote="niezły"]Niestety musze stwierdzić na podstawie własnego doświadczenia że większość inwestorów myśli wyłącznie portfelem

    Dziwisz sie . Koszty uslug budowlanych mamy tak wyjebane w kosmos
    ze po prostu ludzi na to nie stac. Jezeli koszt instalacji jest na podlasiu drozszy niz np w Niemczech to o czym my mowimy.
    Przy tego typu relacjach cenowo- zarobkowych czlowiek po prostu traci jakakolwiek mozliwosc wyboru i tyle.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Nie jest tak źle z tymi cenami w końcu to rynek je reguluje na szczęście. Popatrzcie na tych którzy żerują na waszych ciężko zarobionych pieniądzach, podobno zarabiają szalone pieniądze większe niż w Niemczech ale zwróćcie uwagę na to jak oni żyją śpią na budowach całymi tygodniami poza domem czy murarz budujący Wasz dom przyjeżdża porządnym samochodem a może starym polonezem z przyczepką a może oni wcale tak dużo nie zarabiają po odliczeniu kosztów
    Co do cen za instalacje na Podlasiu to są one chyba najniższe w Polsce bo gdyby tak nie było to nie jeździł bym robić instalacje do Warszawy
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  10. #10
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Obiegowe przekonanie że " można teniej od zadarmo" jest zwalające z nóg . Wiele osób pyta o ceny w tak wilu miejscach że tracą głowe " Kto , Gdzie i za co" . Zadają pytania o cene bez doprecyzowania jaki jest zakres usług i jaka technika wykonania. Wielu wykonawców podaje ceny na wabia a potem podkreca znacznie . W wypadku naszej usługi istotne jest jaka jest właśnie technika wykonania i towar zastosowany do budowy. Czy ceny na podlasiu są wieksze jak w niemczech?? Nonsens. Wiele ekip z "Polski" koczuje po budowach pod Warszawą , taki los to konieczność życiowa nie przejaw dostatku.
    Darek B

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    [quote="Darek B"]Obiegowe przekonanie że " można teniej od zadarmo" jest zwalające z nóg .
    Ty mnie teraz zwaliles z nog. . Ile zaplacisz za zestawik np. Viessmanna w Polsze a ile np. w Niemczech, a jeszcze dodaj do tego relacje zarobkowe tu a tam. A to , ze ekipy np. z podlasia koczuja w Wawie poniewaz na podlasiu sa najtansze ceny to chyba mocno ale to mocno splyciles powody. Zgadzam sie ,ze ceny robocizny sa tansze w naszym kraju niz u szprechaczy ale to chyba logiczne i jak zauwazyl magik od instalacji w poscie wy zej wynika to z praw rynku, a trudno aby bylo inaczej. Ale ,ze za np. niektore rzeczy ( tu odbiegne troche od tematu
    np. RTV, Samochody, piece, itp. ) trzeba placic duzo wiecej to chyba jest chore. I jezeli akceptujesz ten stan rzeczy to Twoja sprawa, ale aby go bronic .

  12. #12

    Domyślnie

    RTV, samochody , piece sa drogie bo nasz kochany rzad oblozyl je akcyza , clem, podatkiem i VAT-em a w niemczech placisz podatek 16%.

  13. #13

    Domyślnie

    A ja zastanawiam się PO CO gonić za najniższą ceną?

    Kolega niezły zdaje się spotkał nie jeden raz dzielnych inwestorow, którzy plac budowy uznali za pole ćwiczenia swoich talentów negocjacyjnych. Ludzie Ci zamiast popychać sprawę do przodu (czyli budować) nieustannie realizują się szukając folii dachowej w cenie 1gr niższej niż w odwiedzonych 10 hurtowniach itd. Dramat.

    Moja obserwacja ogólna jest taka, że najwięcej zaoszczędziłbym starannie dobierając projekt domu, wykonany przez świadomego cen architekta (ze świecą szukać, ale znależć można).
    A co do prozy budowy to staram się nie szukać wykonawcy/materiału w więcej niż 3 miejscach. Póżniej rośnie ryzyko wypadku samochodowego przy niewielkiej szansie znalezienia lepszej ceny...

  14. #14

    Domyślnie

    Tak do wiadomości :
    W Niemczech pomocnik murarza musi zarabiać 10,75 euro na godzinę.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    To prawda ale większość z nich przy pierwszym podejściu odchodzi z kwitkiem no bo nie jestem najtańszy ale po jakimś czasie wracają bym skończył bo ten tani wziął kasę i nie chce kończyć lub to inwestor nie chce go widzieć
    Trzeba jednak przyznać ze są to skrajności a nie reguła i na szczęście większość inwestorów potrafi znaleźć złoty środek między ceną a jakością
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony