dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Boris
    Guest
    Boris

    Domyślnie zakup dzialki rolnej < 1ha. HELP!!!

    Chce kupic dzialke rolna o pow 6700 metrow. Jest ona czescia dzialki rolnej o pow 5 ha. w gminie nie ma planu zagospodarowania przestrzennego. podobno nie mozna wydzielic dzialki rolnej mniejszej niz 1 ha. czy jest jakis sposob, zeby te sytuacje ominac? rolnik nuie chce sprzedac wiecej ziemi, wiec nie moge dokupic ziemi do pow 1 ha.
    prosze o pomoc

    boris

  2. #2
    weyn.rob
    Guest
    weyn.rob

    Domyślnie

    ale w czym dokładnie leży problem?

  3. #3
    boris
    Guest
    boris

    Domyślnie

    problem moj to jak kupic dziale. Bez podziału i mapki nie moge jej kupic

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Nie wiem jak zmieniły się przepisy od stycznia z podziałem gruntu rolnego, ale jeszcze w grudniu można było spokojnie podzielić działkę (np. po 10ar) podpisać umowę przedwstępną u notariusza wtedy papiery idą do Agencji Rynku Rolnego, która ma prawo pierwokupu. Po 3 tygodniach dostajesz pismo, że jej nie chcą (nie mają pieniędzy) i wtedy podpisujesz umowę kupna. Tak zrobiło już moich kliku znajomych.

  5. #5

    Domyślnie

    O tym, jak można dzielić działki decyduje gmina właśnie na podstawie planu zagospodarowania przestrzennego, którego tutaj jak się okazuje, nie mają. W tym sęk właśnie. U mnie w gminie np. działka przeznaczona pod zabudowę może mieć nie mniej niż 0,20 ha i nie mniej niż 25 metrów szerokości, bo takie są wytyczne w planie zagospodarowania.
    Myślę, że najlepiej udać się z problemem do jakiegoś biegłego notariusza, a już on coś wymyśli . A może np. spisać umowę dzierżawy tego gruntu i jednocześnie umowę przedwstępną sprzedaży z przyrzeczeniem kupna.
    W końcu musi być jakieś wyjście a gmina przecież ustali nowe plany.
    Ale pamiętajcie, że jeżeli planów zagospodarowania gmina nie posiada, a wy chcecie na tej działce teraz coś budować, to nie dostaniecie pozwolenia na budowę w obecnym stanie rzeczy i jeszcze długo ta działka - nawet po wydzieleniu będzie tylko polem "pod pietruszkę"

  6. #6

    Domyślnie

    Dodam:
    fakt faktem, rewelacyjnie nam się blokuje poczynania budowlane.
    Co i raz to jakaś niespodziewanka...
    Stare plany straciły ważność, więc nie można kupować, sprzedawać, wydzielać, przekształcać, zmieniać przeznaczenie, a więc i budować...
    I jak tutaj ma być dobrobyt ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony