dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aldonka962

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie remont "kostki"

    Witam! Chciałabym dokonać przeróbki mojego domu tzw. "kostki" i nie wiem czy da się coś z tego fajnego zrobić. Budynek jest podpiwniczony, piwnica częściowo powyżej gruntu(ok. 1.60 m), parter ok. 2.70 m i strych ok. 1.60 m w najniższym punkcie. Planuję adaptację strychu na pomieszczenia mieszkalne (tj. sypialnie, garderoby, łazienka). Czy ktoś miał podobny problem? Proszę o rady.
    Zamieszczam aktualne zdjęcia budynku i jego rozkład pomieszczeń.

    zdjęcie od podwórka:

    zdjęcie domu od ulicy:

    i plan domu:

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Nawet z psiej budy mozna cos fajnego zrobic.
    Musisz okreslic swoje potrzeby funkcjonalne i estetyczne - nadac im charakter wytycznych i isc z tym do projektanta (tow) aby Ci zrobil koncepcje.
    Osiagnac da sie praktycznie prawie szytsko - to jest tylko kwestia kosztow.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aldonka962

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Tego się domyślałam, miałam nadzieję tylko, że ktoś miał podobny domek i go przebudował i ma chęć pochwalić się na forum. Bo zobaczyć dom kostkę po przebudowie to nie to samo co zobaczyć projekt przebudowy. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie mojej piwnicy, co byście radzili z nią zrobić, aby optycznie ją obniżyć. Zresztą cały ten dom sprawia wrażenie takiej ogromnej bryły. Myślałam już o zmianie konstrukcji dachu na bardziej "szpiczastą", ale nie wiem czy nie uzyskam odwrotnego efektu. Co do kosztów to oczywiście chciałabym aby były one możliwie jak najmniejsze. Proszę piszcie co o tym sądzicie i podzielcie się swoimi doświadczeniami w zakresie przebudowy domów.
    Pozdrawiam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Wysle Ci zdjecie mojego przebudowanego domu. Byl jeszcze bardzie kostkowy niz Twoj. Podaj mi tylko maila.
    Dyskusja nad tym co z Twoim domem zrobic sprowadza sie do narysowania koncepcji przebudowy.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aldonka962

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    pitbull wysłałam Ci adres maila na PW

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aldonka962

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    piękny dom! nie przypuszczałabym, że z takiej kostki może powstać coś takiego o, i jeśli to nie tajemnica, to dużo kosztowała Cię ta przebudowa?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Mozesz te zdjecia zamiescic - moze kogos zainspiruje. To trudno okreslic poniewaz byly rozne etapy przebudowy, wiele rzeczy wykonalem sam a i w miedzyczasie zmianie ulegly realia budowlane - ceny materialow i robocizny.

  8. #8

    Domyślnie

    Również przebudowuję "kostke". Witaj w klubie !!

    Dobudowując cos nieduzego (tak jak w moim przypadku), lub zmieniając np. jak w Twoim - usytuowanie schodów, "stworzy się" coś calkiem innego od pierwowzoru i naprawde ładnego!
    Jesli chcesz wprowadzic jakies istotne zmiany w konstrukcji budynku, musisz mieć pozwolenie na budowe. A do uzyskania pozwolenia na budowe niezbędny będzie projekt przebudowy, poświadczony przez projektanta z uprawnieniamii. Także wciągnięcia w tą przebudowe, obcej osoby w postaci architekta sie nie ustrzeżesz.
    Moim zdaniem przebudowa schodów, na frontowe, zmieni wiele w wyglądzie zewnętrznym Twojej kostki! mogą to byc schody z dwoma spocznikami w ich biegu. Z tym że nie wiem czy schody są wpisane w bryłe budynku, jego szerokość, co jest ważne w zgodności z warunkami zabudowy.
    Radziłabym udać sie do Twojego Urzędu miasta, czy gminy i porozmawiać z urbanista. Osobą, która odpowiada tam za sprawy budowlane na terenie miasta-gminy.
    Jest naprawde duża frajda z przekształcania sie czegoś skrajnie prostego i nieciekawego w piękną budowle
    Życzę powodzenia i pozdrawiam!

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aldonka962

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    no więc za pozwoleniem pitbulla wstawiam zdjęcia jego domu




    Tkanko7 także myślałam, o ustawieniu schodów na front ;] Tylko nie wiem co masz na myśli, mówiąc: "mogą to byc schody z dwoma spocznikami w ich biegu." Tzn. po prostu nie wiem co to są spoczniki ;P
    A tak w ogóle to jak sądzicie, czy zmiana konstrukcji dachu na bardziej "spiczasty" poprawi ogólny wygląd budynku, czy może wystarczy dodać jeszcze parę lukarn(tak to się chyba nazywa ) ?

  10. #10

    Domyślnie

    Spocznik to taki dłuższy stopień Występuje najczęściej już na samej górze schodów, w miejscu gdzie otwierasz drzwi, jesli drzwi otwierasz do zewnątrz(w przypadku wejściowych) to masz gdzie sie cofnąć na schodach - dzięki spocznikowi. Zaproponowałam schody z dwoma spocznikami, ponieważ masz wysokie piwnice w swoim domu i wyjdzie tych schodków dość dużo, i spocznik, w połowie ich biegu, sprawi, że będą wyglądały "delikatniej" i ciekawiej
    Domek Pittbulla świetny!
    Jesli podasz swój email, to wyślę Ci postępującą "przemiane" mojej kostki. Niestety, nie umiem wstawić zdjęcia
    Ja osobiście uważam, że zrobić bardziej spiczasty dach możesz, tylko na froncie pozostawiłabym tą jedną lukarne, odrobine może szerszą. Z tyłu może dałabym dwie lukarny, albo powiększyła tą co jest.Jakie masz możliwośći manewru z tyłu domu?

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aldonka962

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Droga Tkanko7, nie wiem o który tył Ci chodzi, ale zarówno z przodu, jak i z tyłu domu mam dużo miejsca.Nie mam natomiast prawie żadnych możliwości /dobudowa budynku/ z boków domu. (Ach ci sąsiedzi.. ) Ewentualnie z jednej strony /po stronie, gdzie nie ma schodów/ mogłabym coś dostawić, bo akurat z tymi ludźmi lepiej się dogaduję
    A tak w ogóle to nie wiem czy to dobry pomysł ale marzy mi się taras, więc w miejscu schodów planowałam go sobie 'stworzyć'. Co Wy o tym myślicie?

    PS. Wysłałam adres maila na PW

  12. #12

    Domyślnie

    Założyłam, że przód Twojego domu jest tam gdzie schody
    W obecnych czasach układy z sąsiadami nie wystarczają do możliwości rozbudowywania się. Jest odgórne założenie, żę odległośc ściany z oknem od granicy działki, może wynosić minimum 4 metry.
    Maila ze zdjęciami wysłałam.
    Pozdrawiam!

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aldonka962

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dzięki za zdjęcia!
    Na szczęście, już od 2009 roku, będą obowiązywały uproszczone przepisy budowlane, więc przy przebudowach ważne będzie, żeby minimalne odległości zostały zachowane i całość była zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego.
    Pozdrawiam

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aldonka962

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam ponownie!
    Obok mojego domu ustanowiono przystanek autobusowy. Właściwie to nawet dwa, bo drugi jest prawie naprzeciwko. Ciągle słyszę hamujące autobusy i na obecna chwilę dosyć mi to przeszkadza. Zastanawiam się, czy przy okazji planowanej przebudowy domu, nie można by było jakimiś sposobami wyciszyć odgłosy hamujących autobusów?

  15. #15

    Domyślnie

    my robiliśmy i nadal robimy rozbudowę naszej kostki



    http://forum.muratordom.pl/nasza-roz...tka,t99684.htm

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Jak slysze haslo "uproszczone przepisy" to wiem co z tego bedzie. Oj ... naiwna ludzko naturo . To tak dla uproszczenia przepisow wprowadzaja audyt energetyczny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony