dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Droga gminna

  1. #1

    Domyślnie Droga gminna

    Witam

    Mam do was pytanie w sprawie drogi gminnej. Sytuacja jest taka, że jest sobie droga gminna która została utwardzona przez osobę prywatną ja aby dojechać do swojej działki muszę jechać przez właśnie tą drogę. Pojechałem wczoraj na działkę samochodem ciężarowym 7ton oczywiście nic się drodze nie stało ale wyleciał sąsiad i postraszył mojego kierowcę że gdzie on wjeżdża, że niszczy "jego" drogę. Porozmawiałem z sąsiadem i powiedziałem, że naprawię ewentualne szkody jak się wybuduje do końca ale widzę że mogę mieć z nim problemy a nie chce. Jak wygląda kwestia prawna w tym przypadku jakie są jego prawa a jakie moje. Rozumiem go że wydał pieniądze i teraz dba o tą drogę ale ja też muszę jakoś dojechać na plac budowy (gruchy, kamazy). Coś wspomniał mi, że gmina nie chciała utwardzić drogi a wiec zrobił to sam i teraz ta droga jest "jego" nie wiem co mam myśleć. Napiszcie mi proszę coś abym był w temacie. Ogólnie sąsiad wygląda na takiego co można się z nim dogadać. Zapaliliśmy sobie papieroska i pogadaliśmy o innych tematach wiec nie chce mieć złych kontaktów z nim ale muszę być gotowy na wszystko.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  2. #2

    Domyślnie

    aLien01,my też to przerabiamy z naszymi sąsiadami .Drogę utwardzali sami bez pomocy gminy,my utwardziliśmy nasz kawałek,ale zawsze ktoś ma jakieś uwagi.
    A na pomoc naszej gminy na pewno nie masz co liczyć
    Nam odpisali,że oczywiście teraz nie mają pieniędzy,ale kiedyś drogę nam utwardzą....

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Jeżeli droga jest gminna to jest gminna a nie sąsiada.
    On pewnie traktuje ją jako swoją, bo wywalił w nią trochę pieniędzy.
    Myślę, że warto do niego podejść jeszcze raz na papieroska i zaproponować, że jak już się skończysz budować i ciężki sprzęt do Ciebie przestanie przyjeżdżać, to tym razem Ty naprawisz drogę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony