dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Notariusz i sprawa adresu zameldowania przy zalatwianiu.

    Mam dostać od rodziców działke pod budowę domu. Notariusz powiedział jakie trzeba przygotować dokumenty i teraz mam pytanie o adres zameldowania.
    Ja aktualnie jestem niezameldowany w Polsce. Przebywam za granica, konkretnie w Szwecji.I teraz pytanie jaki adres mam podać.
    Bo czy moge podać mój stary adres zameldowania u rodzicow.Mam ten adres w dowodzie osobistym. Paczki czy listy tez na ten adres dostaje, wiec jak by miało coś do mnie pocztą przyjść to nie ma problemu z odbiorem.
    Czy moge podac Szwedzki adres, potrzebuje jakiś dokumentów że mam adres zagraniczny?
    Jeszcze dodam ze w US zmiana adresu nie była zgłaszana wiec u nich widnieje mój adres zameldowania u rodziców.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A ten adres w Szwecji to jaki adres? Pewnie zamieszkania.
    A jak sam piszesz, notariusz chce adres zameldowania więc musisz podać adres zameldowania i nic nie kombinować.
    Nie martw się, co się stanie jak za rok się przemeldujesz do Szewcji czy gdziekolwiek indziej. Ważne, że w chwili podpisania aktu masz adres zameldowania taki jak w akcie

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi o to w jakim celu jest ten adres w akcie.Czy tylko do celów kontaktowych czy może jest to inna ważniejsza funkcja.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Pewnie większego znaczenia formalnego nie ma, ale jest naszym narodowym wymogiem.
    Ale przecież w akcie możesz podać równie dobrze adres korespondencyjny i tak wskazać Szwecję.
    Dodatkowo podasz tam pesel, nip, dane dowodu osobistego.
    Wszelkie te dane będą później użyte w różnych miejscach takich jak:
    - księga wieczysta (adres nie jest tutaj uwzgledniany oprócz korespondencji)
    - wypis z gruntów - adres jest podany

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony