dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie Trawnik i koniczyna

    Witam wszystkich !

    Gdzieś na forum kiedyś czytałam o koniczynie w trawniku, ale nie wiem gdzie ( i nie mam zbyt dużo czasu na szukanie). Jeśli bylibyście tak mili i powiedzieli co z tym fantem mam zrobić, bardzo bym była wdzięczna.
    Ja do samej koniczyny nic nie mam, niech sobie rośnie, ale dlaczego w moim trawniku???????????????????

    Trawnik zakładaliśmy ponad rok temu, w zeszłym roku był piękny, a teraz wszędzie wyłazi koniczyna, nie wiem dlaczego?. Czy z nasionami trawy było coś nie tak, czy może wysiała się od sąsiadów, którzy nawieźli ziemię i ona leży całymi górami z chwastami i innym dziadostwem różnego rodzaju .
    Czy samo pryskanie roztworem na szerokolistne chwaściska coś da?

    Pozdrawiam
    Beata

  2. #2

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Pewnie wysiała się od sąsiadów. Koniczyna jest bardzo plenna i szybko się rozrasta. W niedługim czasie może zając cały trawnik zagłuszając trawę. Wiem, ze są tutaj oponenci pryskania, niemniej ja polecam. Środek na dwuliścienne (chyba tak to się nazywa) i po sprawie. Ja mieszm chwastoks i sterane i tą mieszanką udało mi się (prawie) usunąć koniczynę a zwłaszcza skrzyp z mojego trawnika.
    Aha częste koszenie niszczące wiele innych chwastów na koniczynę nie działa a raczej pobudza jej wzrost.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki


    hanka i Wwiola.

    Dobre kobietki z Was


    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony