dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mobby
    Napiszę ile ma rezystorów i może jak będę miał gdzie to zmieszczę zdjęcie.
    Oprócz rezystorów ( po prawej stronie czujki) sa tez trzy zworki ( po lewej stronie) i u dołu zasłona plastikowa ( odchylana z góry na dół na zaczepach i malutki potencjometr w sprężynce ( nie wiem po co to ta sprężynka tak na marginesie może mi ktoś wytłumaczy po co?) u dołu z lewej strony i na środku coś jakby blaszka 5mm x 5mm odbijająca światło lub robiąca coś jakby detektor sygnału oraz cuyjnik podczerwieni powyżej tego ustrojstwa zwanego przeze mnie blaszką.
    Wczoraj znowu po załączeniu alarmu ( po 40 minutach) czujka podniosła raz alarm.
    W nocy, gdy załączam alarm nie mam tego problemu.
    Na noc zaciągam rolety wewn. ale robiłem test w dzień z zasłoniętymi roletami i też raz się podniosła.
    Kręciłem potencjometrem kilka dni po parę obrotów sprawdzając czy coś po może w lewą stronę.
    Od wczoraj zaczyna kręcić w prawo, ale czy to coś da.
    Te jumperki mnie intrygują, korci mnie, aby je przepiąć, ale jaki może być skutek robienia tego w ciemno może ktoś mi powie.


    Dziękuję wszystkim za wszelkie sugestie.


    Mobby
    Kolego Mobby źle zrozumiałeś sugestie forumowiczów w kwestii rezystorów. Nie chodzi o to ile jest rezystorów na płytce, a jak została podłączona czujka. Czyli jak są zdefiniowane linie EOL czy DEOL, innymi słowy czy do czujki są podpięte oprócz kabla jeden czy dwa rezystory.
    Druga sprawa, ale to już tylko moje przypuszczenia bo za mało danych podałeś - jeżeli w nocy czujka nie wywołuje alarmu, a w dzień tak to może pracuje na linii sypialnianej i w nocy jest zablokowana przez centralę. Jeżeli tak to doszukiwanie się różnic w tym zakresie nie ma sensu.
    Aby coś ustalić - ja bym wypiął czujkę i sprawdził najpierw kabel czy jest sprawny i dobrze podłączony do centrali bo tam też może być luźny styk i fałszywe alarmy. Po okresie testowania kabla należy podpiąć czujkę i testować dalej. Ale istotnie zapodaj najpierw co to za czujka. Tyle czasu ten post jest na forum że już mogłeś to sprawdzić parę razy.

  2. #22

    Domyślnie

    Czujka ma w nocy pracować.
    Załączam zdjęcie

    Mobby

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar banko
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    702
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    O brachu gratuluje. Jesteś szczęśliwym ????? posiadaczem czujnika NEXT DUO firmy Visonic. Zmień dolna zworkę masz tam zasięg 6, 9, 12 m dopasuj go do odległości jaka będzie dlaCiebie najlepsza, ale mniej niż 12, natomiast środkową zworkę zmiń na dolną pozycje i obserwuj jeśli alarmy nie ustąpią wymień ją i zapomnij że kiedykolwiek ją miałeś.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar banko
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    702
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak ktoś trafnie napisał kręciłeś sprężynką od styku sabotażowego :-) nie dziwne że nie pomogło
    A czy centrala jaką posiadasz ma magiczną nazwę MATRIX??

  5. #25

    Domyślnie

    Zmień dolna zworkę masz tam zasięg 6, 9, 12 m dopasuj go do odległości jaka będzie dlaCiebie najlepsza, ale mniej niż 12, natomiast środkową zworkę zmiń na dolną pozycje i obserwuj
    Dzięki za pomoc, dziś po pracy będę działał


    A czy centrala jaką posiadasz ma magiczną nazwę MATRIX??
    Tak i jak widzę chyba NIESTETY.


    jeśli alarmy nie ustąpią wymień ją i zapomnij że kiedykolwiek ją miałeś.
    A jaką czujkę polecasz?

    Pozdrawiam

    Mobby

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar banko
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    702
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Aby nie szarżować polecam czujnik SATELA COBALT wyniesie Cię tyle co przyjazd serwisanta z zaprzyjaźnionej agencji.
    Ale najpierw przeprowadź regulację czujnika bo szczerzemówiąc nie wiem za co zapłaciłeś te 110 serwisowi skoro czujnik nie ma żadnych śladów regulacji ustawiony jest tak jak wyszedł z fabryki

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał banko
    za co zapłaciłeś te 110 serwisowi
    za dojazd
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  8. #28

    Domyślnie

    Ale najpierw przeprowadź regulację czujnika bo szczerzemówiąc nie wiem za co zapłaciłeś te 110 serwisowi skoro czujnik nie ma żadnych śladów regulacji ustawiony jest tak jak wyszedł z fabryki
    Taką cenę podali telefonicznie za regulację, + VAT oczywiście, ale ja w tym roku sie nie zdecydowałem, po wspomnieniach z poprzedniego roku.
    Odnosnie dolnej( ostatniej) zworki ustawiającej jej zasięg 6, 9,12. Jeśli jest w górnej części to jest czujka ustawiona na 6 m, środkowa na 9 a dolna na 12m?
    Czy jest to taka reguła, czy tez inna?

    Środkową przełożyłem i w nocy się nie podniósł alarm, ale w dzień nie miałem okazji dłużej testować.

    Dzięki banko

    Mobby

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar banko
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    702
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w dolnej części masz 4 piny : dwa gorne założone razem to 12m, dwa środkowe to 9 i dwa dolne to 6 tak jak napisane na płytce obok zworki.
    Jeśli masz jeszcze gdzieś czjnik dualny też zajżyj do niego i zobacz jak jest wyregulowany. Mikrofala przenika przez ściany i teoretycznie potrzebne są dwa spełnione warunki aby dual sie załączyl czyli naruszona mikrofala i podczerwień, lecz jest kilka czujników miedzy innymi NEXT DUO co potrafią sie wzajemnie zakłócać mikrofalami i generować fałszywki. Ale jak to sie ma do sezonu urlopowego to zabij mnie a nie wiem. Może chce jechać z wami;-)

  10. #30
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Jak go będziesz drażnił po mikroweli to odpali w końcu! Taka jego uroda i zadanie!
    Może masz za duży zasięg i woda na dachu podczas deszczu go drażni?

    Kiedyś mikrowelowym czujasem wykrywałem jak sąsiad wodę w kiblu spuszczał...
    Rurę kiblową, cholera, w ścianę na gładko wsadzili. A on ma też tylną wiązkę...
    Jak instalowałem to akurat nie spuszczał...
    Żylaków na mózgu dostawałem żeby wykryć co te fałszywki robi...
    Aż upolowałem, że spuścił i odpaliło...
    Zmniejsz zasięg mikroweli. Przestaw go o kilkanaście cm.
    Adam M.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony