dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andreasg

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Podłoga z desek

    Jak wykonać prawidłowopodłogę z desek w budynku nie podpiwniczonym jest wylany beton 10cm ruwno z fundamenami.Dzięki Pozdrawiam

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    To jeszcze ja:
    niedlugo czeka mnie podloga na gruncie

    Będę miał kable grzejne ale chcę je polozyć spokojnie już po wszystkim, na końcu, mając już posadzkę.
    Pytanie jak to zrobić aby mieć posadzkę i dopiero zalać kable grzejne?

    Mam GWC między ścianami fund. w jednej komorze, więc nad tym chcę dać ok. 4-5 cm podkładu i go zazbroić (ale tylko dlatego że będzie na żwirze), w drugiej komorze raczej nie kwapię się nawet do podkładu, tylko zagęszczę piasek.

    na to dam styropian ten na duże obciążenia AQUA EPS P 200, wiem niepotrzebnie taki ale byly inne plany teraz już go mam i musze wykorzystać..

    potem na ten styro chcialem dać wylewkę zbrojoną- 7 cm i tak to zostawić, i robić dalej spokojnie i dopiero kiedy przyjdzie czas zrobić wylewkę betonową 5 cm (ta będzie z dylatacjami) wraz z kablami grezjnymi.
    Tym sposobem zakończę jakby posadzkę i zostaną mi już potem tylko kable i ich zalanie.

    Zależy mi aby teraz zrobić posadzkę i to tak aby zakryć styro, czy da tak jakoś radę jak napisałem czy za dużo tych wylewek a może zrobić to inaczej?

    pzdr

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukstein

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam.
    Mam problem w porozumieniu się z moim majstrem w temacie izolacji,wylewek itp. W projekcie mam płytę na gruncie o gubości 15 cm , klasa betonu minimum B 15, zbrojenie siatką z prętów fi 6 , powierzchnia wylewki na poziomie góry ściany fundamentowej , równy poziom izolacji na chudziaku i izolacji fundament/ściana parteru.
    Majster zrobił to całkiem inaczej :
    Na zagęszczony piasek folia wywinięta na ściany , na to półsuchy beton B 10
    zagęszczony po rozłożeniu - 5 cm grubości po zawibrowaniu , żadnego zbrojenia , poziom chudziaka wznióśł się ok 5 cm powyżej ściany fundamentowej .
    Mam spore wątpliwości co do tego rozwiązania , nie było ono przez nas uzgodnione choć majster twierdzi inaczej - ponoć zawsze tak robi .
    Poza tym chudziak wykonany jest nierówno - róznice w budynku do 6-7 cm , nie zgadza sie wysokośc parapetów .
    Nie chciałbym zacząć zbyt twardej rozmowy z człowiekiem który mógłby być moim ojcem jeśli takie rozwiążanie jakoś ujdzie , dlatego proszę o Wasze wypowiedzi. Z góry dziekuję .
    Budujemy Sielankę z Horyzontu

  4. #44

    Domyślnie

    Pytanie.Czy cegła dziurawka poukładana pod wylewką to tylko wypełnienie a może spełnia jakieś inne zadania,proszę o odpowiedz, ja zielony z budowlanki

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lowee

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam,
    jestem zielony i proszę o opinie na temat składu wylewek zaproponowanego przez wykonawcę.
    Jest to dom na gruncie, fundamenty wypełnione były piaskiem.
    jest cienka podlewka - może 2cm.
    Na to ma pójść folia (0,3), styropian 5cm i wylewka 5 cm.

    Czy na całość ma znaczenie czy posadzki będą wykonane tradycyjnie czy maszynowo??

    dziękuję z góry
    pozdrawiam
    Lowee

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony