dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nina_m

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    4

    Domyślnie projekt ADAMINA pracownia ARCHIPELAG

    Witam!
    Po wielu godzinach spędzonych na szukaniu projektu ( idealnego ), wybrałem wstępnie projekt ADAMINA z pracowni Archipelag, czy ktoś jest na etapie budowy, chętnie nawiąże kontakt,
    Pozdrawiam darek

  2. #2

    Domyślnie ADAMINA pracownia Archipelag

    Witam,
    'dorośliśmy' do decyzji o budowie domu. Wybór padł na Adaminę z pracowni Archipelag. Być może ktoś buduje lub ma taki zamiar? Chętnie podyskutuję o uwagach do projektu. My swoją Adaminę zamierzamy podwyższyć o 50 cm i wyposażyć w dodatkowe okna w ścianach szczytowych. Na dole łazienka zostanie powiększona i wyposażona w prysznic, a na górze w głwnej sypialni z części powstanie 'prywatna' łazienka i miejsce na pralkę.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nina_m

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    4

    Domyślnie adamina

    Witam!
    Również, zdecydowaliśmy się po długich poszukiwaniach na projekt ADAMINA, jesteśmy dopiero na etapie wprowadzania zmian w projekcie. ADAMINE powiększamy o garaż dwustanowiskowy, i pow. nad garażem zostanie zmieniona na pok., o zmianach wewnątrz jeszcze nie myślimy,
    Pozdrawiam berger

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mis4mis

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Czołem!

    My też zdecydowaliśmy się na Adaminę! Z pomysłów na przeróbki, to chcemy obniżyć strop w garażu coby zwiększyć pow. użytkową strychu, który w przyszłości będzie zaadaptowany na kolejną sypialnię, też chcemy w sypialni głównej dodać łazienkę no i powiększyć łazienkę na dole (kotłownia wylatuje do domku gospodarczego)
    Jeszcze też kombinujemy co by tu zrobić ze ścianą pomiędzy schodami a salonem - trochę szkoda tej przestrzeni pod schodami... Najchętniej byśmy ją wywalili

    pzdr

    m.

  5. #5

    Domyślnie zmiany

    Witam,
    dokonaliśmy swoich zmian. Za radą architekta podnieśliśmy całość o 50 cm, co pozwoli na urządzenie pokoju zamiast strychu nad garażem. W ścianie szczytowej zrobimy okienko (żeby pokój doświetlić). Z części głównej sypialni planujemy urządzić łazienkę. Ta ostatnia zmiana spowodowała, że w szczycie nad wejściem pojawią się dodatkowe okna (łazienkę trzeba doświetlić). Ze względu na podniesienie ściany kolankowej zapewne zrezygnujemy z części okien połaciowych. Za radą architekta planujemy również podwyższyć zaplanowane schody o 0,5 cm na stopniu, co na 18 stopniach da nam dodatkowe 9 cm przestrzeni nad głowami na parterze.
    Na dole powiększamy łazienkę o miejsce na prysznic i to w zasadzie chyba wszystko.....
    A w ogóle, to właśnie odebraliśmy pozwolenie na budowę

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mis4mis

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    hejo w Nowym Roku!

    Ciekawe, bo nasz architekt radzi nam zmian nie robić na papierze formalnym, tylko "ustalić z kierownikiem budowy" Ciekawe, co z tego wyjdzie... Jutro się z nim spotkam, to zobaczymy.

    Mamy jeszcze jeden pomysł: chcemy "przyciąć" dolną garderobę - nr 8 - do rozmiarów nieco większej szafy (do okna) a resztę zostawić jako taki zakamarek na pralkę, miotły i pranie, zamykany jakimiś ażurowymi drzwiami - połączony z pomieszczeniem numer 9. Ciągle nie podjęliśmy decyzji, czy ściana pomiędzy 9 a 7 zostaje czy nie.

    Co do góry - to pewnie coś wreszcie wymyślimy w tym tyg.

    Gratulacje odnośnie pozwolenia!

    pzdr

    m.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,
    my w zasadzie też planowaliśmy zmiany wprowadzać 'za pomocą' kierownika budowy, a do architekta poszliśmy, żeby nam dom w działkę wrysował. I tak od słowa, do słowa okazało się, że nie wszystko można. Na podniesienie potrzeba zgody projektanta (dają bez problemu) no i trzeba od nowa wyliczyć kubatury, powierzchnie i takie tam. No i wygadaliśmy się, że płytę kuchenną chcemy mieć na 'półwyspie' (taki z barkiem planujemy) dokładnie po przeciwnaj stronie niż jest (bo jest przy ścianie) i okazało się, że trzeba komin wentylacyjny zaprojektować na górze, bo przecież do czegoś muszę wyciąg podłączyć (a chcę kominowy). Okna nam wstawiła z rozpędu. 'pierdółki' czyli np. zmianę stropu z terrivy na lany, zmianę ścian na górze z karton-gipsu na bloczki i te schody będziemy załatwiać z kierownikiem. Pani architekt z wrysy bierze 1000 a za wrys ze zmianami wzięła 1500. Poza tym pomogła nam przeanalizować nasze pozostałe pomysły (np. mój - urządzenia pralni na parterze - bez sensu) itp. W sumie uważam, że te dodatkowe 500 zainwestowaliśmy raczej rozsądnie
    My ścianę między 7 a 9 zostawiliśmy a jedynie przesunęliśmy drzwi w 9 a w 7 zrobiliśmy "wykusz" na prysznic. Uważam, że na dole się przyda, szczególnie, że planuję nocować gości i uważam, że nie muszą się przeciskać do łazienki z resztą domowników....
    pozdrawiam i życzę powodzenia (i czekam na info)

    PS. ufffff, się rozpisałam...

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mis4mis

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Czym macie zamiar grzać? My rozważamy ekogroszkowy piec + kolektor słoneczny + wentylacja z rekuperatorem + kominek, ale bez żadnych płaszczy

    pzdr

    m.

  9. #9

    Domyślnie

    kominek z płaszczem + kolektory + gaz. Nie mam miejsca na składowanie ekogroszku. i chodzić mi się nie chce dorzucać.....
    a tak btw.: skoro chcesz połączyć 7 i 9 to gdzie ten piec wstawisz? bo nie wiem.....

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mis4mis

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Też bym wybrał gaz gdyby był pod ręką, albo chociaż pod ziemią
    Budujemy się na siedliskowej działce, więc musimy postawić domek gospodarczy. I tam właśnie będzie kotłownia. Dzięki temu w domu będzie czysto i cicho. A chodzenia za dużo nie ma - raz na tydzień się można przejść nawet dla zdrowia

    pzdr

    m.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mis4mis

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    fukyn, jak Wy wymyśliliście ten prysznic na dole? Może byście daaaali zgaaaapić, coooo? Albo przynajmniej się "zainspirować"

    pzdr

    m.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nina_m

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    4

    Domyślnie adamina

    Witam!
    Jak prace postępują? My za cztery tygodnie ruszamy, czekamy tylko na podłączenie energii elektrycznej. Wszystkie pozwolenia już mamy, materiały częściowo kupione. Teraz zastanawiamy się nad rozwiązaniem dachu, pełne deskowanie czy folia, i dachówka ceramiczna czy cementowa. Po powiększeniu garażu na dwu stanowiskowy pow. dachu wyszła 320 m2. zastanawiam się nad dekarzem, wycenił robociznę na 90 zł za m2, a przy pełnym deskowaniu 105 zł za m2, patrząc na forum to cena dość wygórowana, ale widziałem dachy zrobione przez ta ekipę i wszyscy są zadowoleni. Na jakie schody się decydujecie?
    pozdrawiam d.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mis4mis

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Hehe, my czekamy na pozwolenie. Ale mamy tajny plan, żeby w międzyczasie ruszyć z fundamentami

    pzdr

    m.

  14. #14

    Domyślnie budujemy, budujemy...

    Witajcie,
    W zasadzie budujemy już 3 tygodnie, ale dopiero teraz mam moment by chociaż odwiedzić "nasze" forum. W piątek wylali nam strop (znaczy terriva + co tam trzabe betonu), dziś panowie zaczynają budować ścianki kolankowe. Developer powiedział, że na sobotę zamówił więźbę dachową! Czyli - do przodu
    Już wiem, że łazienka na parterze będzie BARDZO mocno minimalistyczna i w zasadzie będzie się wchodzić prawie na wnękę przysznicową, ale uparłam się, że prysznic musi być!
    Za to odkryłam że oprócz ściekle drogich "desek bidetowych" (od 5-20 tys. zł) można kupić wcbidet 2w1 (jedyne 1300zł). i chyba sobie taki do dolnej łazienki sprawię.....
    Niestety nie bardzo potrafię wklejać zdjęcia, więc niestety. Może najstępnym razem...

    A tak w ogóle - to czy będziecie stosować okładzinę drewnianą tak jak w projekcie? Bo my zrezygnujemy. Po podniesieniu ścianki kolankowej te proporcje jednak inaczej wyglądają...
    Pozdrawiam,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony