dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Podwyższana parterówka typu Kastor, Idylla, POMOCY!!!!

    Witam,
    czy widział ktoś wizualizacje, zdjęcia domków parterowych podwyższonych o 3-4 cegły kolankowe? Jestem zainteresowany zwiększeniem powierzchni poddasza w ten sposóba ale boję się czy nie zepsuje się ładnej bryły domu.
    Bedę wdzięczny za wszelkie sugestie i linki.

    PS: Szukam projektu ok 100 m2 w parterze + garaż + poddasze, które będzie można wykończyć w późniejszym etapie.

    Założenia:
    kuchnia z oknem od frontu
    2 części: dzienna i nocna
    dzienna to jedna duża powierzchnia (kuchnia, jadalnia, salon)
    spory taras zadaszony (częściowo lub w całości), na który będzie wyjście z salonu i ew. z sypialni
    w części dziennej 2 pokoje i łazienka (ok. 10 m2)
    przy garażu pomieszczenie gospodarcze
    wejście do domu również przez garaż

    Najważniejsze:
    chciałbym aby dom nie był drogi w budowie i eksploatacji
    Dlatego szukam zwartej bryły

    Pozdrawiam i proszę o wszelkie maile, które mogą pomóc w podjęciu tak trudnej decuzji

  2. #2

    Domyślnie

    WITAM
    Też mamy parterówkę przerobioną na dom z poddaszem użytkowym, plus garaż z kotłownią ( pierwotna wersja bez garażu to 80m kw użytkowej ). Po dodaniu 3 cegieł i wieńca nasza maleńka parterówka zamieniła się w naprawdę duży dom , mamy 170mkw użytkowej plus garaż z kotłownią

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki miciu. Czy móglbyś podać nazwę projektu, który przerobiliście? Masz może zdjęcia, które mógłbyś umieścić po zrealizowaniu inwestycji?
    Pzdr.

  4. #4

    Domyślnie

    Projekt jest indywidualny. Ale wzorowaliśmy się na projekcie Dom w JEŻYNACH 2 z Archonu. Na parterze z pok.nr 7 mamy łazienkę, tylko większą, ponieważ dom został poszerzony o ok. 1m. Tu gdzie była łazienka jest przejście do garażu, a kotłownia nr.3 całkowicie zlikwidowana i przeniesiona do pomieszczenia za garażem ; dzięki temu mamy większy pokój nr.4 i wiatrołap No i dachu mamy niestety też dużo więcej Dopiero zaczeliśmy budowę, zdjęcia mam, ale nie umiem jeszcze ich wkleić

  5. #5

    Domyślnie

    nie róbcie tego, nie podnoście ściany kolankowej, bo to już nie będzie ten projekt
    oto przykład , sami ocencie czy warto
    http://forum.muratordom.pl/kastor-bu...ghlight=idylla

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiaa29
    nie róbcie tego, nie podnoście ściany kolankowej, bo to już nie będzie ten projekt
    oto przykład , sami ocencie czy warto
    http://forum.muratordom.pl/kastor-bu...ghlight=idylla
    Widziałem ten projekti wydaje mi się, że brakuje przedłużenia połaci dachu. Teraz wygląda trochę jakby nasadzić "czapkę" w postaci dachu na bryłę domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony