dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Życie w pobliżu lotniska wojskowego

    Cześć.

    Mam działkę w strefie odziaływania lotniska wojskowego w Krzesinach. Rozporządzeniem wojewody została utworzona strefa "ochronna". Buduję dom w tej strefie i zgodnie z rozporządzeniem mogę wystąpić o "zapewnienie ochrony akustycznej" od wojska.
    Chcę dobrze się przygotować do batalii i szukam następujących informacji:
    1. Jako ochronę akustyczną mogę przyjąć: lepsze okna(szyby), rolety, izolację z wełny itp (co jeszcze?). Szukam informacji, jakie parametry tłumienia dają poszczególne elementy - np. 100cm wełny tłumi 5dB itd.
    2. Czy ktoś z Was lub Waszych znajomych uzyskał coś w podobny sposób od wojska, czy wogóle nie zaprzątać sobie głowy
    3 Inne sugestie i rady.

    Arecki

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kubuś

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    6

    Domyślnie

    Arkadly,

    mam zamiar budowac niedaleko Ciebie, czy masz jakieś bardziej konkretne info na temat tej strefy i planów związanych z tym lotniskiem?

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    A gdzie dokładnie się budujesz?
    Lotnisko sobie istnieje od dawna, z tego co zaobserwowałem to w normalne dni nie jest tragicznie, latają sobie od czasu do czasu. Jak w zeszłym były manewry było ciężko.
    Co do przyszłości - będą stały tam polskie F16 chyba 16 sztuk. Troszkę moga pohałasować.
    Amerykanie raczej wybiorą Powidz, chociaż ostatnio słyszałem, że raczej odpuszczą Polskę na rzecz Bułgarii.
    A w temacie prawnym - szczególy strefy ochronnej: http://www.poznan.uw.gov.pl/Dziennik...nnik%20200.pdf

    Arecki

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kubuś

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    6

    Domyślnie

    Szczytniki

    Mam działkę niedaleko Powidza i jak na razie w sezonie letnim nie bardzo mi to przeszkadzało. Mam więc nadzieję, że i tu damy sobie radę. Z tego co wiem pas wznoszenia jest tak ustawiony, że ja nie powinienem tego bardzo odczuwać, ale nigdy nie wiadomo.

    Dzięki za namiary.

  5. #5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony