dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie projekt DOM W MIODUNKACH pracownia ARCHON

    Mam pytanie: czy ktoś realizował projekt Dom w Miodunkach??
    http://www.archon.pl/index.php?menu_...7e8983&lang=pl

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jakubowy

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    4

    Domyślnie dom w miodunkach archonu

    Witam i od razu pytam

    Czy ktos z was budował wg projektu dom w miodunkach archonu?
    http://www.archon.pl/index.php?act=1...3808a0&lang=pl

    Jak wam sie podoba?
    jakubowy

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jakubowy

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam cie R2
    Ja będę realizował dom wg tego projektu. Startuje na wiosne 2006. teraz załatwiam cała dokumentację. Inwestycja koło Krakowa
    jakubowy

  4. #4

    Domyślnie

    Nareszcie ktoś odpowiedział!!!
    Już się bałem, że jestem jakimś dziwakiem...
    Mam pytanie gdzie mniej więcej będziesz budował i jakie zmiany do projektu wprowadziłeś?
    Ja musze przyznać, że jestem po dość długiej sesji z projektantem tego domku, bo zmian chcę wprowadzić sporo, ale wszystkie są niejako wymuszone przez położenie działki, warunki lokalne - lekki spad i istniejącą infrastrukturę a raczej jej brak tzn mam dostęp tylko do wody i prądu. Gazu i kanalizy brak więc ogrzewanie weglowe na piec z podajnikiem w piwnicy i POS
    O węgiel jest mi o tyle łatwo, że będę budował w woj. śląskim.
    W zasadzie tez chce zacząc w 2006 r. choć tu jestem uzależniony od planu miejscowego, który jest na finiszu, ale wszystko się może zdarzyć.
    Jestem też ciekaw z jakich materiałów bedziesz budował??
    Pozdrawiam R2

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jakubowy

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Buduje sie pod Krakowem (5 km na południe). Działka jest pn-zach i ma ma 10 stopni naczylenia dlatego też będzie w całości podpiwniczana (przy tak wysokich fundamentach nie opłaca sie rezygnowac z piwnicy). Uzbrojenie jest pełne (oprócz kanalizacji - w drodze). W gmnie jest plan zagospodarowania (2MU).
    Jesli chodzi o zmiany to takowych w większym zakresie nie przewiduję. Będę budował wg projektu 25 porotherm + 14 styropian (ew. 30 porotherm + 10 styropian). Kotłownie sprowadzam do poziomu piwnic ale nie bedę zmieniał żadnych ścian na parterze.
    A ha na piętrze zamiast płyt g-k będą ścianki z porothermu (10-12)
    Dom w miodunkach to typowy projekt na działke północną dlatego pewnie twoja działka też ma podobna orientacje do mojej.

    Aktualnie czekam na pierwsze kosztorysy (zamówiłem dwa niezalezne). Interesuje mnie przede wszystkim koszt robocizny bo materiały załatwiam swoimi kanałami (pracuje w branży)
    pozdrawiam
    jakubowy

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też się chyba skłaniam do Porothermu z tym, że chcę podwyższyć wysokość parteru o jeden poziom pustaków.
    Masz rację jeśli chodzi o usytuowanie, bo droge mam od zachodu i północnego zachodu - biegnie łukiem przy granicy działki. Od południowej strony są same pola, ogród od wschodu - z balkonu bardzo fajny widok. Taras w kształcie litery L pasuje nam idealnie bo słońce będzie go oświetlało praktycznie przez cały dzień, a jednocześnie od wschodu będzie trochę cienia popołudniami.
    Zastanawiam się nad tym, czy podpiwniczyć cały czy część?? Autorka projektu stwierdziła, że koszt całkowitego podpiwniczenia to dodatkow ok 40% kosztów - wydaje mi się trochę przesadzone, zwłaszcza jeśli nie mam wysoko wody tzn teren nie jest podmokły i przepuszcza wodę.
    Kosztprysów jeszcze nie zamawiałem, bo czekam na plan
    W sumie będziesz blisko, bo via A4 mam do Krakowa ok 45 min drogi - potem zaczyna się koszmar
    Pozdrawiam R2

  7. #7

    Domyślnie dom w miodunkach

    czy ktos buduje - dom w miodunkach - z archonu ?

    http://www.twojprojekt.pl/projekty/dom_w_miodunkach

    ja chce go wybudowac ale w technologi szkieletu drewnianego, prosze o opinie
    Projekty domów z wielu biur
    gratisy i gwarancja zwrotu pieniędzy

  8. #8

    Domyślnie

    Wykopuję starocia, żeby nie zakładać nowego wątku. Czy ktoś w Krakowie lub okolicach buduje/wybudował/zamierza wybudować dom w miodunkach ???

  9. #9

    Domyślnie Dom w miodunkach - chyba nikomu się nie podoba :/

    Po przeglądnięciu wielu projektów jestem niemalże zdecydowany na dom w miodunkach archonu.
    Niestety wygląda mi, że nikt z tego forum go nie buduje. Czy może widzicie w tym projekcie coś co go dyskwalifikuje, a ja mam klapki na oczach ??
    Oglądałem podobne projekty na żywo: zawilce, rododendrony 5 ale miodunki pasują mi najbardziej.
    Tu link, jakby ktoś chciał pooglądać:
    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m4100e5074f04b

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Bardzo ładny projekt - nic dodać nic ująć .Też jestem przed dylematem co wybrać ?
    Projektów jest wiele , ale nie wszystkie pasują do naszej działki ,która ma front od strony ołudniowo -zachodniej czyli szukamy projektów z pokojami z przodu domu , a gospodarczych z tyłu (kuchnia , łazienka)
    W waszym projekcie podoba mi się daszek nad wejściem choć mógłby mieć kolumienki - może byłoby to bardziej eleganckie .Mnie osobiście podobają sie domy w wejściem od frontu , a nie z boku (taki ma mój kuzyn) ,choć wybór wynika z wymiarów działki.Nasza ma prawie 50m frontu więc nie mam z tym problemu ,choć jej głębokość to tylko 22 m ,a 6 m muszę odsunąć sie od drogi - bo takie są warunki zabudowy.
    Fajnie ,że kuchnie ma osobno,bo moja żona nie chciałaby mieć kuchnio-salonu ,ja też z brzęczącymi garami , talerzami i innym ustrojstwem tego typu.
    Wg mojej koncepcji połączyłbym łazienkę z kotłownią aby to pomieszczenie było większe , a jedna para drzwi mniej to większa wygoda.Podoba mi się wykusz z okienkami z boku domu - więcej światła -choć większa ucieczka ciepła zimą .Dach wolałbym mieć równy bez dodatkowego przedłużenia .Ale projekty Archonu są ładne - też o nich myślałem z żoną.
    Dwie pary drzwi tarasowych chyba bym zmienił na jedna - cosik tam można dodatkowo ustawić .Góra - ładna .Bryła zewnętrzna też ciekawa - warta wg mnie grzechu wybudowania.Rozmawiałem kiedyś z ludźmi w pracowni architektonicznej ,którzy byli napaleni na jakiś tam projekt nie pamiętam jaki - gdy zobaczyli wybudowany taki dom i jego wnętrze w rzeczywistości odrzucili jego natychmiast jako niepraktyczny, a ten ,który wybrali to zmienili w nim sporo
    A co myślisz o projektach ,które mi się podobają i nad nimi usilnie myślę :

    http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/s...2&usid=1<br />http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-150,168,64,opis.html
    lub
    http://www.studioatrium.pl/projekt-d...lub zmienił ?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał pado
    Bardzo ładny projekt - nic dodać nic ująć .
    Dzięki, przynajmniej jest nas dwóch na całym forum
    Cytat Napisał pado
    W waszym projekcie podoba mi się daszek nad wejściem choć mógłby mieć kolumienki - może byłoby to bardziej eleganckie
    Hmm, ale to ma być zwykły dom a nie dworek, więc mi się raczej podoba.
    Cytat Napisał pado
    Fajnie ,że kuchnie ma osobno,bo moja żona nie chciałaby mieć kuchnio-salonu ,ja też z brzęczącymi garami , talerzami i innym ustrojstwem tego typu.
    No tak, ale kuchnię postanowiliśmy zamienić z pokoikiem, zawsze to 1m2 więcej, jedno okno mniej
    Cytat Napisał pado
    Wg mojej koncepcji połączyłbym łazienkę z kotłownią aby to pomieszczenie było większe , a jedna para drzwi mniej to większa wygoda.
    Zakładając ogrzewanie gazowe, to może, ale my jeszcze nie jesteśmy zdecydowani. Do tego wydaje mi się, że łazienka na dole nie jest potrzebna zbyt duża.
    Cytat Napisał pado
    Dwie pary drzwi tarasowych chyba bym zmienił na jedna - cosik tam można dodatkowo ustawić
    No tak, przy wykuszu będzie normalne okno, pod nim jakaś sofa, a pod balkonem okno (drzwi), ale podwójne
    Cytat Napisał pado
    Góra - ładna
    Pod warunkiem, że z pokoju północno-wschodniego (9,3m2) zrobi się łazienkę, a w łazience garderobę
    Cytat Napisał pado
    Rozmawiałem kiedyś z ludźmi w pracowni architektonicznej ,którzy byli napaleni na jakiś tam projekt nie pamiętam jaki - gdy zobaczyli wybudowany taki dom i jego wnętrze w rzeczywistości odrzucili jego natychmiast jako niepraktyczny, a ten ,który wybrali to zmienili w nim sporo
    Tak to już jest, że trzeba pooglądać, ale nie mogę nigdzie znaleźć miodunków w okolicy Krakowa, a jak tak dalej pójdzie, to będę musiał ruszyć w Polskę
    Cytat Napisał pado
    www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=372&usid=1
    Ładny, ale dwa z trzech pokoi na poddaszu raczej niewielkie, gdyby trochę podnieść ścianę kolankową. W pokoju dziennym okna z trzech stron, jak dla mnie trochę za dużo
    Do tego nie podoba się mojej żonie dach dwuspadowy bez "dodatków"
    Cytat Napisał pado
    www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-150,168,64,opis.html
    Salon w kuchni lub kuchnia w salonie mi kompletnie nie pasuje. Na dole jeden pokój więcej niż zwykle. Pokoiki na poddaszu trochę za małe, znowu prosi się o podniesienie ściany kolankowej.
    Cytat Napisał pado
    www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-266,285,61,opis.html
    Ładny, ale trochę mały w porównaniu do poprzednich.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    No tak, ale kuchnię postanowiliśmy zamienić z pokoikiem, zawsze to 1m2 więcej, jedno okno mniej
    Masz Rację 1m2powierzchni to niewiele ,ale czasami bardzo dużo- szczególnie dla kobiety .Zresztą ostatnio rozmawiłem z kolega ,który postawił dom 140 metrowy i wydawał mu się wielki teraz mówił mi ,ze jak się ma 140 m 2 to kupuje się więcej niepotrzebnych rzeczy i szybciej się jego zapełnia niepotrzebnie gromadzi się zbędne rzeczy.
    Fakt kwestia ogrzewania jest bardzo istotna i tak naprawdę mając ogrzewanie kotłem węglowym lub olejowe takie pomieszczenie się przyda,.
    Mój kuzyn w swoim domku zrobił maleńką piwniczkę o powierzchni ok. 10 m2 aby tam zamontować piec węglowy. Na początku uważałem ,że nie jest to wygodne , ale teraz myślę ,że nie jest to złe rozwiązanie i ma swoje plusy.
    Ja też szukam kogoś co buduje WB-0001 w okolicach Poznania ale jak na razie bez rezultatów - wydaje mi się ,że ten projekt jest jakoś mało popularny - może wyższa cena niż innych 1950 zł zniechęca do jego zakupu. Ostatnio Asia i Dominik z Forum napisali do mnie ,że ten domek wybudowali . Oto co napisali:
    Według męża jest za wąska i za krótka klatka schodowa.My zrobiliśmy nawet schodek wychodzący już na korytarz poza klatkę, ale mimo wszystko jest wąska. Kuchnię będziemy mieć bardzo małą,bo nie wejdzie nam tam stół. Będzie tylko lada w przejściu do salonu. Co do zmian to jeszcze mamy daszek nad głównym wejściem i nad wyjściem z kotłowni. Zmieniliśmy strop na terivę, bo ten w projekcie był przestarzały i kąt dachu z 45 na 40stopni ( wg warunków zabudowy).Szkoda, że łazienka nie jest blisko naszej dużej sypialni. Dom ma zwartą bryłę, prosty dach przez co jest ekonomiczny w budowie i eksploatcji. Grzejemy już i jest naprawdę długo ciepło (mamy już ocieplony). Nie braliśmy firmy "pod klucz" tylko jak nawięcej robimy sami, żeby wyszło jak najtaniej i starczyło kredytu (ale chyba i tak nie starczy). Tak szacujemy, że się napewno zmieścimy w 230 tys. zł. Na początku myśleliśmy mniej, ale sami wiecie jak wszystko poszło do góry. Już jesteśmy na wykończeniówce, a to są najgorsze wydatki.Cieszymy się, że będzie rósł drugi WB-0001, bo jak na razie to nikt chyba na forum więcej go nie budował.
    Choć dodają ,że w projekcjie są też felery : Problemem są otwory drzwiowe - standad 91cm, a powinno być 88, no i w niektórych nie szło jak dać futrynę, bo np. w kotłowni jest z 1 strony drzwi płaska ściana, więc musieliśmy troche przerabiać.
    Co do ściany kolankowej to też myślimy o podwyższeniu ściany kolankowej o jeden pustak co pozwoli powiekszyć górę domku !

    Myślę ,że taka opinia jest dla nas z żona bardzo pomocna
    też myślę że w pokoju dziennym okna z 3 stron to przesada jak i na górze zrezygnujemy z okien dachowych na górze bo jest ich trochę za dużo , a kosztują sporo.Choć jeszcze nie zamykamy tematu z wyborem projektu i może coś trafimy co będzie jeszcze praktyczniejsze i ładniejsze. Stawiamy na prostą bryłe domy bez udziwnień i z prostym 2-spadowym dachem.
    Wracając do twojego projektu w Muratorze pisali ,że okna w Lukarnach mają jeden feler nie każde można dobrze uzbroić w rynny odprowadzające wodę choć w twoim projekcje wygladają na raczej bezproblemowe (nr5/2007).

  13. #13

    Domyślnie

    Witam
    Kończymy budowę Domu w miodunkach. Jesteśmy na etapie instalacji hydraulicznej.

    Pozdrawiam budujących miodunkowicżów

  14. #14

    Domyślnie

    Witam
    Moja kuzynka już mieszka od grudnia w tym domku, właśnie w zeszłym tygodniu go ogladałam. Wg mnie tyklo za mały jest wiatrołap i brakuje jej garażu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony