dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ANNAX

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    8

    Domyślnie przylacze elektryczne

    Prosze o informacje czy 2500zl za wykonanie podlaczenia elektrycznego to duzo, szcegoly:
    -dzialka,ktora kupilam miala juz skrzynke elektryczna wg.warunkow z elektrowni nad ta skrzynka musze umiescic swoja z licznikeim i podlaczeniem do skrzynki juz istniejacej,
    -skrzynka jest na mojej dzialce w lini ogrodzenia,kabel idzie pod ziemia,rozdzielnia elektryczna jest na miejscu
    -na czas budowy zostanie zainstalowana dodatkowa skrzynka do ktorej bedziemy sie podlaczac (skrzynka bedzie zdejmowana na noc)

    Specjalista za takie podlaczenie wraz z odbiorem i uzgodnieniem z elektrownia zazadla 2500 zl.Czy to duzo?DLa mnie za polaczenie 2 skrzynek ze soba to duzo ale kompletnie sie nie orientuje w tej sprawie.Dzialka 15 km od Warszawy.Prosze o informacje,
    Pozdrowienia
    Annax

  2. #2

    Domyślnie

    Mam podobny problem. Dzisiaj rozmawiałam z potencjalnym wykonawcą, który miałby od skrzynki w ogrodzeniu w pobliże budynku doprowadzić kabel ze wszystkimi docelowymi skrzynkami G cośtam. Zażyczył sobie M+R 3 500 PLN. Z tymże do porowadzenia jest 50m kabla po 13 PLN
    Co Wy na to?

  3. #3

    Domyślnie

    Niech nam ktoś pomoże!!!!

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Mnie elektryk wprowadził prąd od skrzynki w ogrodzeniu do tablicy w domu (ok. 20 m) ZA DARMO!!! Z tym, że później robił całą instalację w domu. Zapłaciłem 2000 zł za całość (500 zł tablica rozdzielcza+ 1500 reszta -120 punktów, wyprowadzenie do bramy, ogrodu, planowanego budynku gospodarczego, domofon ). Dodam, że to mój sąsiad i pracuje na etacie w Zakładzie Energetycznym. Ponadto załatwił całą robotę papierkową w ZE i pomimo, że budowa jeszcze trwa mam już taryfę docelową G11. Dobrze mieć takiego sąsiada.
    Wykop pod kabel (gł. 80 cm) wykonałem sam. Za materiały - kabel ziemny, tablica rozdzielcza, bezpieczniki oczywiście płaciłem, ale "mój" elektryk ma dobre upusty w hurtowni.
    Wiesiek

  5. #5

    Domyślnie

    A skąd miałeś prąd na budowę???

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    A skąd miałeś prąd na budowę???
    Dom buduję w bezpośrednim sąsiedztwie siedliska rolniczego i po prostu przez dwa lata podłączałem się za zgodą gospodarza do mufy "na siłe" na jego budynku mieszkalnym. Zrobiłem sobie przedłużacz 40 m, który i dzisiaj się przydaje.
    Wiesiek

  7. #7

    Domyślnie

    Ale ci dobrze, takiego mieć sąsiada!
    A skąd ja mam wziąć jak mam tylko skrzynkę w ogrodzeniu i nie mam sąsiada?

  8. #8
    Barbara 17
    Guest
    Barbara 17

    Domyślnie

    Za skrzynkę do prądu budowlanego elektryk chce 1200zł.Słup jest przy mojej działce.I tę skrzynkę potem mogę przenieść do domu do instalacji docelowej.Czy to dobre rozwiązanie i cena?B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony