dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    renataskorupa

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie Czy ktos buduje Kolibe ( Archetonu) ?

    Mam wielka prosbe. Jestem na etapie szukania projektu.
    Podoba mi sie Nowa Koliba z Archetonu.
    Moze ktos buduje taki dom??.
    Renia

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    my kupilismy ten projekt ale dopiero bedziemy ruszac z budową. Już na tym etapie widze pewne niedociągnięcia projektowe (nabyliśmy Kolibę 2 lata temu) więc teraz poszukałbym czegos innego

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    renataskorupa

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie Koliba

    My jestesmy dopiero na etapie szukania projektu. Prawde mowiac podoba mi sie Nowa Koliba, ma 2 lazienki na gorze, garderoby. Maz jest za Koliba2, bo ma podpiwniczenie.
    Nie mamy zadnego doswiadczenia w tym zakresie. Czy moglbys napisac cos o tych niedociagnieciach projektowych??.
    Skad jestes dokladnie, bo ja pochodze tez z PODLASIA
    Renia

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    Wybór projektu zależy wlasnie od tego komu na czym zalezy. O ile sie orientuję pokoje nad garażem są dośc zimne więc nadają się co najwyżej na bibliotekę. Nie wyobrażam sobie łazienki (choćby małej) nad garażem własnie. Dodatkowo wydaje mi się, że będzie to dość drogie konstrukcyjnie więc osobiście nie decydowałbym się na Nową Kolibę.

    My zdecydowaliśmy się na Kolibę bo mieliśmy dość wąską działkę na której nie wszystko się mieściło. Potem jak dostaliśmy inną, duzo szerszą, przejrzeliśmy projekty Archetonu bo chcieliśmy ja wymienic na coś innego. Okazało się, że Koliba jednak najbardziej nam pasuje - zakładając że ktoś chce gotowy projekt. Ja teraz już bym chyba wszystko rysował od nowa, oto czemu: Niestety mamy Kolibę z piwnicą - u nas nie da sie piwnicy kopać bo za mokro więc dom pewnie stanie na balach (pismo o pozwolenie na likwidację piwnicy). Żona nie chce wykusza bo to powiększa koszt budowy (pismo o pozwolenie na likwidację wykusza) poza tym ja chce miec otwarty dół w z wiązku z czym czeka nas mnóstwo poprawek i likwidacja wielu ścian ( w tym nośnych). Wszystko jest oczywiście kwestią gustu i potrzeb. Znajomi postawili dom zamknięty - zamknięta kuchnia, jadalnia, salon - ja wolę inaczej ale jeżeli zdecydowaibyście się kupić Kolibę 2 to mój projekt moge wam odsprzedać. Jest nietknięty i na pewno wyjdzie wam taniej niz w Archetonie. Dorzucę też kosztorys który dało mi biuro w ramach promocji.

    Pozdrawiam

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    _kinga_

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    z tego co wiem firma archeton ma spora oferte projektow i dobrych doradcow, wiec moze warto sie z nimi skonsultowac i wspolnie wybrac projekt spelniajacy wszystkie pani wymagania, poza tym moze nie warto zaraz rezygnowac z tego projektu, zmiany na zakupiony projekt po uzyskaniu na nie zgody moze naniesc kazdy uprawniony do tego projektant, wiec moze warto w nie zainwestowac a w przyszlosci miec wymarzony dom

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał _kinga_
    firma archeton ma spora oferte projektow i dobrych doradcow, wiec moze warto sie z nimi skonsultowac i wspolnie wybrac projekt spelniajacy wszystkie pani ????????? wymagania, poza tym moze nie warto zaraz rezygnowac z tego projektu, zmiany na zakupiony projekt po uzyskaniu na nie zgody moze naniesc...
    Dziękuję za zainteresowanie ale po zmianie w interpretacji przepisów Koliba zwyczajnie nie miesći mi się na działce a tu nie zaradzi nawet najbardziej wprawny architekt

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    raffi82

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    hej zapraszam do obejrzenia fotek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony