dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Legionella, bakterie w systemach ogrzewania powietzrem

    Chcę postawić na forum temat wyst epowania legionelli w instalcjach wentyacji mechanicnej, albo instalacjach ogrzewania powoetrznego budynków jednorodzinnych, szczególnie w kontekście zastosowania nowoczesnych srodków technicznych takich jak rekuperatpory, czy gruntowe wymienniki ciepła.
    Czy ktoś ma dane na temat występowania takich bakterii w instalcjach domów jednorodzinnych?

    pozdrawiam
    Tomek Mielczynski
    architektor

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Na temat Legionelli możesz przeczytać w tematach:
    zaraza z ciepłej wody lub
    występowanie i metody zwalczania bakterii Legionella w instalacjach wentylacji i klimatyzacji .
    Jak za mało informacji to można jeszcze poszukać w sieci.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmielczynski
    miałem nadzieję na coś więcej. ten artykuł już przettrawiłem, a szczególnie interesują mnie doświadczenia ludzi, którzy mają ogrzewania powietrzne w swoim domu.

    pzodrawiam
    Tomek Mielczyński
    Tomek z całym szacunkiem ale czy myślisz że ktoś to sprawdza ???
    A nawet jak kanały zarosną świństwami i zaczną się kłopoty zdrowotne to czy sądzisz że użytkownicy tych instalacji polaczą te fakty ?
    Jedyne obiektywne odpowiedzi możesz uzyskać ze źródeł niezależnych od dostawców i użytkowników

  4. #4
    ElaB
    Guest
    ElaB

    Domyślnie Re: Legionella, bakterie w systemach ogrzewania powietzrem

    Tomek

    Czy ktoś ma dane na temat występowania takich bakterii w instalcjach domów jednorodzinnych?

    Z tego co doczytalam sie to Legionella wystepuje glownie w wodzie. "Airborne" bakteria musi miec dosyc duza koncentracja by zaatakowac zdrowego osobnika no i trzeba wdychac ja ostro. Przede wszystkim atakuje mezczyzn. W Niemczech (i chyba nie tylko) mozna zakupic takie cos to robienia 25 probek i to na rozne swinstwa bakteryjne. generalnie istnieja metody na znalezienie bakteri i kontorolowania ich. Definitywnie istnieje ona w wentylacji. Moja rada (a cos na ten temat moge powiedziec), o instalacji wentylacji w domu (air-conditioning system) - zapomnij. Wierz mi, mozesz zyc bez tego. Ani ty ani dzieci nie beda cierpialy na problemy z gornymi drogami oddechowymi. No ale jak sie uprzez to w przewodach wentylacyjnych, przy glownym filtrze gdzie powietrze jest "dmuchane"do srodka umieszcza sie ultra filetowe- kwarcowe lampy, ktore zabija bakterie.
    Jak chcesz cos wiecej to zalacze linki.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Moja rada (a cos na ten temat moge powiedziec), o instalacji wentylacji w domu (air-conditioning system) - zapomnij. Wierz mi, mozesz zyc bez tego.
    Zgadza się klimatyzacja w budynku murowanym w naszym klimacie nie jest wymagana. Budynki murowane mają dosyć znaczną akumulacyjność cieplną i panuje w nich przeważnie temperatura będąca średnią temperaturą dobową. Klimatyzacja jest konsekwencją wprowadzania tanich technologii szkieletowych lub gorącego i wilgotnego klimatu. W budownictwie szkieletowym ściany mają bardzo niską akumulacyjność i nie występuje w nich zjawisko łagodzenia wahań temperatury. Jak zwykle jak zaoszczędzi się na murach to trzeba dołożyć i kupić klimatyzację
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony