dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie Dzrwi tarasowe przesuwne czy otwierane?

    Jako ze nie znalazłam w wyszukiwarce takiego tematu albo nie potrafie znalezc zwracam sie z pytaniem co lepsze? Drzwi przesuwne czy otwierane? Stoimy przed dylematem wyboru drzwi tarasowych...ogladalismy jedne w oknoplaście , drzwi przesuwne-piękne...ale jakies takie ciężkie w otwieraniu. Pani nam zasugerowała ze mozemy wziąc otwierane dzielone np na 3. Czy mozecie doradzic mi ktore drzwi lepiej sie sprawdzają w uzytkowaniu? Jesli mozna prosic o zdjecia to byłoby super

  2. #2

    Domyślnie

    My zdecydowalismy sie na przesowne...z firmy avante...sa dosc szerokie bo maja 290cm (dwa skrzydla) dlatego firma zastoswala dodatkowe okucia takze sa bardzo stabilne i nie otwieraja sie bardzo ciezko

    Mamy dwie pary takich drzwi w domu i uwazam ze sa swietnym rozwiazaniem, gdyz po otwarciu zajmuja znacznie mniej miejsca .
    Nie wyobrazam sobie rozwiernego sktzydla o szerokosci ok. 140cm...zajmowaly by pol sciany po otworzeniu

    Ja jestem zadowolona, ale co klient to opinia

    Ponizej zdjecie drzwi tarasowych jeszcze nie obrobionych, tuz po zainstalowaniu





    A tu wyglad z zewnatrz (na powyzszych nie widac, ale kolor zloty dab )



    A to drugie wspomniane, balkonowe (z mojej i meza sypialni )




    Oczywiscie na zywo wygladaja znacznie lepiej
    Zreszta remont jak widac jeszcze troche potrwa...moze kiedys skonczymy to pokaze efekt koncowy

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Masz mozliwosc przesuwania obu skrzydeł raz jedno raz dugie czy tylko jedno a drugie jest nieruchome?

  4. #4

    Domyślnie

    Przesowne jest tylko jedno skrzydlo, oczywiscie skrzydlo do wyboru. Na dole przesowne mamy prawe a na gorze lewe, bo tak nam bylo wygodnie

    Ps. Zdecydowalismy sie na zewnetrzne okucia, gdyz mamy wyjatkowo szerokie drzwi (zdjecia tego nie oddaja, ale ok. 3m to dosc sporo szerszych juz nie robia , przynajmniej w avancie )

    Przy drzwiach wezszych zewnetrznych okuc zewnetrznych sie nie stosuje
    Nam nie przeszkadzaja, a dzialaja wysmienicie

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Bardzo ładne te drzwi dzieki!

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kasiaa256
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.042
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Podpinam się do tematu, bo tez mocno się zastanawiam które rozwiazanie wybrać. Ja mam otwór 360 cm - w projekcie mamy 4 skrzydła po 90 cm - dwa środkowe miały byc rozwieralne, a dwa zewnętrzne uchylne. zamarzyły mi się jednak drzwi przesuwne tylko nie wiem jak to bedzie u mnie wygladało. Moze ktos ma podobny wymiar?

  7. #7

    Domyślnie

    Dzieki Nam tez sie podobaja ale wybralismy je ze wzgledu na wygode nie wyglad

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiaa256
    Podpinam się do tematu, bo tez mocno się zastanawiam które rozwiazanie wybrać. Ja mam otwór 360 cm - w projekcie mamy 4 skrzydła po 90 cm - dwa środkowe miały byc rozwieralne, a dwa zewnętrzne uchylne. zamarzyły mi się jednak drzwi przesuwne tylko nie wiem jak to bedzie u mnie wygladało. Moze ktos ma podobny wymiar?
    Na dwa skrzydla raczej bedzie trudno. Nasze maja 290 i szerszych juz nie chcieli zrobic, ale z trzema skrzydlami nie powinno juz byc problemu.
    Dwa skrzydla stale i jedno przesowne. 120 cm szrzydla bedzie funkcjonalne, wystarczajaco szerokie zeby cos wniesc i wyniesc z domu

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kasiaa256
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.042
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    No niby 120 cm to nie mało, ale mi marzy się takie baaaardzo szerokie nawet dwumetrowe. Przy rozwieralnych tak właśnie mogę mieć. A może mozna zrobić tak:
    po zewnętrznej wda skrzydła stałe, a wewnętrz dwa przesuwne. Można tak?? Tylko warunek - nie chce słupka na srodku wyjścia
    Może ktos tak ma?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar przemoch
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    kasia tak jak piszesz da się, jak tak planuję u siebie - szerokość drzwi 4.54, dwa środki odjeżdżają na boki a dwa boki skrajne to fixy, możesz też zrobić u siebie jeden fix 180cm a druga część odsuwana. u mnie problemem jest wysokość - 265 a chciałbym mieć nawet 280, nadal szukam wykonawcy - jak na razie mam oferty na wys. 2.50 a więcej już bez gwarancji - poszukaj jareko i finlandii to są fachowcy od okien na forum, ja jestem tylko inwestorem
    alladyn jaka jest wysokość progu w Waszych drzwiach ? szukam takich z bardzo niskim progiem
    mój dziennik budowy
    komentarze
    NIE DLA NOWEGO FORUM !!! - WIADOMOŚCI CZYTAM TYLKO Z [email protected]

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kasiaa256
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.042
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    No to mnie po cieszyłeś Chociaż jak czytałam u Ciebie w dzienniku to cena jest porażająca, ale podejrzewam, że u Ciebie na cenę wpływa ta wysokość.
    Jaka może być (tak orientacyjnie) różnica w cenie między standardowymi rozwieralnymi drzwiami a rozsuwanymi?

  12. #12

    Domyślnie

    My wybraliśmy drzwi rozsuwane do salonu na parterze w kolorze orzech dwustronne 230 x 180 w cenie 2200 zł. Teraz wybralibyśmy na pewno otwierane normalnie ze względu na wygodne i są w dodatku tansze.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kontradmiral86

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    295

    Domyślnie

    A jak sie maja drzwi tarasowe otwierane do przesuwnych jesli chodzi o montaz/uzytkowanie moskitiery. Czy jets jakas roznica w technice/cenie/komforcie/szczelnosci? Ma ktos moze jakies doswiadczenia?

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    edyta_10

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    231

    Domyślnie

    J amam drzwi przesuwane : szerokośc jednych to 300 x 250 a drugich 210 x 250. I strasznie mnie to cieszy bo zajmuja zdecydowanie mniej miejsca przy otwieraniu. Spokojnie na tle okna stoi stól z krzesami.






  15. #15

    Domyślnie

    zdecydowałam sie na przesuwne. Nie wyobrazam sobie zeby jedno skrzydło 1,4 m otwierało mi sie do srodka i tarasowało salon

    Polecam

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kasia i grzegorz

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    PAWŁOWICE
    Posty
    221
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    też bedę miała przesuwne i nie wyobrażam sobie inaczej.
    kasia
    ...dobre rady zawsze w cenie...
    Dziennik
    Komentarze

  17. #17

    Domyślnie

    My wybraliśmy rozsuwane 3 x 2,4 + rolety, od miesiąca są zamontowane ale nadal nie można ich wyregulować. Ponieważ mamy współczynnik 0,7 w więc 3 szyby okna są bardzo ciężkie i obawiam się, że możemy mieć z nimi wiele problemów. Dodtkowo były o 2000 droższe niż otwierane "normalnie". Tak więc do końca nie jestem przekonana czy dobry to był wybór.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Terry czy ja dobrze pamietam ze mialas miec otwierane zamiast rozsuwanych?? Tak mi sie jakos kojarzy

  19. #19

    Domyślnie

    Były już takie wątki, proszę :
    http://forum.muratordom.pl/drzwi-tar...wne,t44138.htm

    a ten wątek jest mój:
    http://forum.muratordom.pl/drzwi-tar...ne,t110700.htm

    Ja zdecydowałam się w końcu na przesuwne z fgirmy Jezierski. Wymiar: 380x240cm (tylko środkowa częśc to przesuwka), z roletami podtynowymi elektrycznymi, kolor Canadian:


  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwett27
    Terry czy ja dobrze pamietam ze mialas miec otwierane zamiast rozsuwanych?? Tak mi sie jakos kojarzy
    Właściwie to do końca nie byliśmy zdecydowani, a teraz nie jesteśmy pewni czy dobrze wybraliśmy, bo rzeczywiście wyglądają super tylko czy będą praktyczne??

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony