dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    dżempel

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.283

    Domyślnie

    extra domki w tym wątku-a te na tych osiedlach -bajeczne.Kocham takie domy (choć w środku u siebie będe starała się dodać troche przytulności) Te wielkie przeszklone powierzchnie są bajeczne ,tam gdzie Piotr mógłby wypoczywać można umrzeć,tylko w tych domach trzeba mieć super czysto bo po efekcje!A ciągle latać ze ścierką mi się nieuśmiecha

  2. #42

    Domyślnie

    never....
    Ania
    ignavis sepmer feriae

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mowaleria

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    598
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    Ja patrząc na to osiedle mam odczucia, że to jakaś sekta jest

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    A mnie się podoba. Zawsze marzyłam o domu, który "nie ma ścian" (przy założeniu, że nie ma też wokół sąsiadów, a otoczenie jest wielce przyjemne dla oka ). To musi być niesamowite prawie nie czuć granicy między tym co wewnątrz, a tym co na zewnątrz.
    Zdecydowanie taki dom tylko dla tych, którzy kochają czuć się "wolni" i nieskrępowani. I nie zakładałabym z góry, że miekszańcy to tacy zimni, nierodzinni karierowicze

    Osobiście należę do tych "skrzywionych" i nie znoszę setki bibelotów w zasięgu wzroku. Drażni mnie to i męczy. Ten dom narzuca nieskazitelny porządek i z całą pewnością można w nim "swobodnie oddychać", a przestrzeń zachwyca.

    Jeśli kogoś stać na taki dom, to zapewne nie zaprząta sobie głowy samodzielnym sprzątaniem, kosztami utrzymania, ani nawet tym, że może kiedyś mu się znudzi - wybuduje nowy

    Czy zbudowałabym taki dom (zakładając, że byłoby mnie na niego stać )?
    - nie w Polsce Za bardzo się wyróżnia, przyciąga uwagę i... właśnie... prowokuje. Dla odważnych.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    Jak mi się niesamowicie podoba ta tradycyjna nowoczesność!!!!!!!!!!!bjuti

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamilaJ

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    ja to bym w takim domu niezamieszkała jakis taki pusty i powiem że jakbym przechodziła koło takiego domu to napewno pomyslałabym najpierw że to jakis biurowiec a nie dom mieszkałny a w srodku też tak jakoś chłodno urządzone ani nawet żadnych kolorów nie ma ja bym dostała tam klaustrofobie ale cóż jak się komus podoba i taki dom postawił to jego sprawa w koncu on tam będzie żył

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Nie umiem ocenić do końca moich odczuć co do tego domu. Uwielbiam wielkie przestrzenie, przeszklenia, minimalistyczne wnętrza itp., ale nie wiem czy zdecydowałabym się na taką bryłę. Jest w niej coś co przyciąga, ale też i odpycha... . Na pewno nie podzielam opinii, że to gargamel.
    Z drugiej strony ten dom i parę innych, 'futurystycznych' dało mi kiedyś do przemyślenia jedną kwestię: mamy 21 wiek a większość z nas, w tym ja , buduje domy tradycyjne tzn. nawiązują do zabudowy wsi lub dworków w taki czy inny sposób. Nie wiem czy to już nie anachronizm. Często pokpiwamy z ludzi, którzy stawiają sobie zamki lub domy a'la zamki, chyba właśnie przez ten anachroniczny już wzorzec, bo przecież prawdziwe zamki raczej podziwiamy... To co pasowało parę wieków temu, nie koniecznie musi pasować dziś.
    I jeszcze inna myśl: ten dom jest spójny: wnętrze z zewnętrzem. Raczej wyglądałoby to śmiesznie gdyby nagle w środku były ciężkie, obite materiałem kanapy, bibeloty, sekretarzyki itp. Tymczasem w wielu domach spotyka się taki dysonans: na zewnątrz dworek a w środku chrom i szkło. Broń boże nie krytykuję, sama mam podobnie tylko zastanawia mnie ta skłonność większości w tym mnie na tradycyjny wybór bryły domu przy maksimum nowoczesności we wnętrzu... (nie mylić z udogodnieniami technicznymi typu piekarnik, mikrofala itp.)
    I takie też refleksje pobudza we mnie ten dom.

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anoleiz
    właśnie
    można równocześnie kochać i metal ze szkłem i drewniane domki góralskie
    taka już natura ludzka

    mi w takich domach najbardziej podoba się przestrzeń... właśnie minimalizm...
    bo w takim domu raczej nie postawię sobie na kominku tysiąca i jednego bibelota...
    ale z drugiej strony strasznie podoba mi się dom ciepły drewniany właśnie z tysiącem pierdół...
    życie zweryfikuje moje zapędy i ukierunkuje właściwie,
    najlepiej by było zbudować dom i taki i taki... w lecie bym mieszkała w stali i szkle...
    a w zimie posród fotografii w sepi i babcinych serwetek koronkowych
    jakbym słuchała siebie!!!!!!!!

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Nie dla mnie! Po śmierci na mur beton musiałabym w nim straszyć
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar katu
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    145

    Domyślnie

    Ten dom jest niesamowity ! Czy znajdę chociaż jedną osobę na tym forum, która buduje podobny dom....

  11. #51

  12. #52

    Domyślnie

    ja wolę domy parterowe i taki też mam. Każdy buduje co mu sie podoba. NIe mówię że te domy sa brzydkie tylko nie dla mnie.
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony