dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie problem z pompą do pogłogówki?

    Witam,

    dzisiaj zacząłem w domu słyszeć buczenie.
    chyba go wcześniej nie było.

    w końcu ustaliłem, że ustaje po odłączeniu pompy od podłogówki umieszczonej w grupie pompowej. wilo star rs-25/6.
    przy dotknięciu rurek przy grupie daje się wyczuć drgania gdy chodzi pompa. buczenie słychać dużo dalej, ale tylko w niektórych miejscach (właściwie nielicznych, ale jednak istotnych). jak zmniejsze bieg to niemal ustaje (już mi trudno określić czy dużo mniej to słychać, czy w ogóle może nie słychać, a mi tylko drżenie zostaje w głowie), ale wtedy za słabo chodzi podłogówka.

    instalacja chodzi kilka miesięcy.

    to może być jakieś uszkodzenie pompy? czy jakiś inny problem?

    dzięki

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Gdybym miał taki problem jak Ty to bym tak sobie kombinował. Albo buczenie powstaje w układzie podłogówki wskutek przepływu wody (może tzw fale stojące przy określonych parametrach przepływu), albo wytwarza je sama pompa (np coś sie dzieje z ułożyskowaniem wirnika, może cos tam wlazło, może jest częściowo zapowietrzona itd). Może spróbuj przy pracującej pompie na chwilę zakręcic kraniki odcinajace przepływ (pewnie masz jakieś). Jeśli buczenie nie ustanie to jest duże wskazanie na pompę - najpierw odpowietrzyć (chyba masz taką śrubę odpowietrzającą do tego), a jak nie pomoże, to rozebrać, sprawdzić i dobrze odpowietrzyć. Buczenie może też pochodzić z cewek elektrycznych pompy. O tym przekonasz sie gdybyś taką rozebraną pompę z wyjetym wirnikiem podłaczył do prądu. Jak buczy, a wcześniej nie buczało, to pewnie coś pada w tych cewkach i pompa raczej do wymiany.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony