dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Izolacja przeciwwodna

    Witam wszystkich
    Potrzebuje pomocy odnośnie izolacji przeciwwodnej ław fundament. Okazało się że podeszłą mi do ław woda gruntowa. Doradcie jak zaizolować ławe i ściany fundamentowe ( bez piwnic ) Podajcie konkretne preparaty które powinieniem zastosować.
    Byle do przodu

  2. #2

    Domyślnie

    A czy jesteś na etapie stanu zero??Jesli tak to bym się tym nie przejmował, bo beton w wodzie to może staś sobie,ale zadbaj o dobra izolac miedzy fundamentem a murami domku.Można też podnieść np.o jeden bloczek betonowy ścianę fundamentu.Nie zrobisz izolacji całkowicie szczelnej,a jeśli koniecznie chcesz to mozna zastosować hydroizolację jaka nakłada sie na beton w basenie,ale to sprawa droga,około 80zł m2.
    c126 vis a vis

  3. #3

    Domyślnie Izolacja przeciwwodna

    Tak jestem na stanie zerowym. Normalnie woda jest na głębokości 1.3. Ale ze względu na wiosnę podniósł sie poziom wód gruntowych na 80 cm. Ławe mam na 1m o wysokości 40 cm. Czyli teoretycznie nie powinna sięgać izolacji poziomej ław ze ścianą fundamentową. Czyli standardowa izolacja powinna wystarczyć czyli apizol 2x, steropian 5 cm i folia kubełkowa?
    Byle do przodu

  4. #4

    Domyślnie

    Pod styro muszisz dać środek na bazie wody np.dysperbit, bo inny zje Ci styro.Jeśli chcesz ocieplać to na ten temat jest sporo na forum-łatwo znaleśc.Ja izolację zrobiłem i na ławad i na ścianie fundamentowej z folii zbrojonej do tego przeznaczonej.[/quote]
    c126 vis a vis

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony