dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Utrata prawa jazdy przez odchudzanie

    Może sie przyda

    Czy to możliwe, aby kilkudniowe odchudzanie kosztowało utratę prawa jazdy? W Łodzi wszystko jest możliwe! Taka właśnie sytuacja spotkała Józefa Bereżewskiego. Mężczyzna stracił na pięć miesięcy prawo jazdy, bo alkotest, którym był badany tuż po wypadku drogowym, wykazał w wydychanym powietrzu 0,28 promila alkoholu (dopuszczalna w Polsce norma to 0,2 promila).

    Ale pan Józef od wielu miesięcy nie miał w ustach ani grama piwa, nie mówiąc już o mocniejszych trunkach! Skąd więc taki wynik z alkomatu? Z powodu diety odchudzającej!

    - Od razu pomyślałem, że to sprawka acetonu. Wydziela się on w organizmie podczas stosowanej przeze mnie głodówki - mówi. - Poprosiłem policjantów o badanie krwi, które potwierdziło, że nic nie piłem. Sprawa jednak trafiła do prokuratury, bo pan Józef był sprawcą wypadku. A prokurator nie wziął pod uwagę badania krwi i zatrzymał jego prawo jazdy.

    Pan Józef swoją trzeźwość postanowił udowodnić sam. Kupił nawet własny alkotest.

    - Już następnego dnia pojechałem na policję, by ponownie dmuchnąć w alkomat. Ten cały czas wykazywał, że piłem - opowiada Bereżewski. - Pojechałem więc do instytutu medycyny pracy. Zapłaciłem za pobranie krwi i wykonanie badań na obecność alkoholu. Wynik - 0 alkoholu! Za to wykryto w moim organizmie aceton.

    Biegli nie mogli uwierzyć w historię pana Józefa. Ten, by oczyścić się z zarzutów, ponownie musiał przejść głodówkę. W jej trakcie jeździł na pobieranie krwi, dmuchał w alkotesty. I za każdym razem wychodziło, że to on ma rację. Po tym wszystkim prokurator oddał mu dokumenty.

    - Jeśli ktoś przez co najmniej kilka dni pije tylko wodę, w jego organizmie mogą pojawić się ciała ketonowe. Wówczas w wydychanym przez niego powietrzu będzie wyczuwalny aceton - mówi Małgorzata Wolska, lekarz diabetolog ze szpitala im. Barlickiego w Łodzi.

    A aceton powoduje, że policyjne alkotesty wariują i odczytują go jak alkohol. Dlatego osoby, które stosują podobną dietę i zostaną zatrzymane przez drogówkę, niech od razu zażyczą sobie badanie krwi.


    http://www.mi.gov.pl/2-48203f1e24e2f-12771.htm
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    no żesz ja piernicze
    od 2 miesięcy jestem na diecie (nż ... nie żreć ) ... także przez nawał pracy w pracy często są dni, ze przez cały dzień zjem tylko serek danio albo tylko rogalika maślanego ....albo tylko wyżłopię dwie kawy i nic nie zjem
    to już się mam zacząć bać?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Nie bój się, zacznij jeść

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    No cóż, taka ostra dieta niesie ryzyko. Tylko pewna refleksja... czy tego rodzaju dieta nie powoduje zmian w postrzeganiu, refleksie... Nie wiem, jaka była bezpośrenia przyczyna wypadku, więc nie oceniam, ale decydując sie na ekstremalną dietę, chyba bym zrezygnował z jazdy jako kierowca. Chyba. Bo jako zawodowiec zdaję sobie sprawę czym to może grozić.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    No cóż, taka ostra dieta niesie ryzyko. Tylko pewna refleksja... czy tego rodzaju dieta nie powoduje zmian w postrzeganiu, refleksie... Nie wiem, jaka była bezpośrenia przyczyna wypadku, więc nie oceniam, ale decydując sie na ekstremalną dietę, chyba bym zrezygnował z jazdy jako kierowca. Chyba. Bo jako zawodowiec zdaję sobie sprawę czym to może grozić.
    Oczywiście warto dodać, że głodówka to nie jest dieta i nie jest metodą na odchodzanie, tylko na okresowe oczyszczanie organizmu
    Głodówka, o której mówi pan Józef, a dieta odchudzająca to dwa różne pojęcia.
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    Stokrotka-jak tak się zwał się zwał ale zarówno przy głodówce jak i przy jakiejś

    restrykcyjnej diecie zalecane jest zwolnienie tempa życia ,i chyba nikt do

    końca nie wie jak się to przekłada na kondycję kierującego
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał galka
    Stokrotka-jak tak się zwał się zwał ale zarówno przy głodówce jak i przy jakiejś

    restrykcyjnej diecie zalecane jest zwolnienie tempa życia ,i chyba nikt do

    końca nie wie jak się to przekłada na kondycję kierującego
    Na pewno niekorzystnie

  8. #8

    Domyślnie

    Rozczaruję Was moi drodzy. Głodówka wcale nie spowalnia reakcji a wręcz przeciwnie. W trakcie głodówki wyostrzają się zmysły. Osoba głodująca nie powinna zwalniać tempa życia, powinna robić wszystko to co robiła zawsze. Dla przykładu w trakcie głodówki przepływam 26 basenów podczas gdy jedząc w tym samym czasie przepływam tylko 20. Głodówki robię od 15 lat, normalnie pracuję, gotuję, jeżdżę samochodem. Głodówka jest dla mnie sposobem na odtrucie organizmu, leczy choroby skóry, cukrzycę, odtruwa wątrobę, wzmacnia charakter. Moja najdłuższa głodówka trwała 23 dni. Zrobione w tym dniu badania krwi były rewelacyjne.
    Chętnym poradzę zakup książki, bo najważniejsze jest przygotowanie się do głodówki i jej zakończenie bez szkody dla zdrowia.
    Jeśli chodzi o aceton to jest to prawda - w oddechu go czuć.
    Co do kondycji kierującego...głodujący jest bardziej spokojny i zrównoważony (co nie oznacza spowolniony) niż przed głodówką.

  9. #9

    Domyślnie

    A ja z innej beczki: prawo jazdy można stracić nie tylko przez odchudzanie. Mam w tym względzie pewną (niemałą) praktykę.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał rudamalpa2
    Rozczaruję Was moi drodzy. Głodówka wcale nie spowalnia reakcji a wręcz przeciwnie. W trakcie głodówki wyostrzają się zmysły. Osoba głodująca nie powinna zwalniać tempa życia, powinna robić wszystko to co robiła zawsze. Dla przykładu w trakcie głodówki przepływam 26 basenów podczas gdy jedząc w tym samym czasie przepływam tylko 20. Głodówki robię od 15 lat, normalnie pracuję, gotuję, jeżdżę samochodem. Głodówka jest dla mnie sposobem na odtrucie organizmu, leczy choroby skóry, cukrzycę, odtruwa wątrobę, wzmacnia charakter. Moja najdłuższa głodówka trwała 23 dni. Zrobione w tym dniu badania krwi były rewelacyjne.
    Chętnym poradzę zakup książki, bo najważniejsze jest przygotowanie się do głodówki i jej zakończenie bez szkody dla zdrowia.
    Jeśli chodzi o aceton to jest to prawda - w oddechu go czuć.
    Co do kondycji kierującego...głodujący jest bardziej spokojny i zrównoważony (co nie oznacza spowolniony) niż przed głodówką.
    Chyba jednak każdy organizm reaguje inaczej. Próbowałam robić krótką głodówkę dla oczyszczenia organizmu, ale niestety miałam zawroty głowy i było mi słabo Z głodu oczywiście

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Kilka lat temu mój dobry znajomy prowadził głodówkę protestacyjną. Wytrwał ponad 50 dni. Kilkakrotnie woziłem go na badania lekarskie. Zalecenie było jedno: Natychmiast przerwać głodówkę. Zmywaczem do paznokci (keton - aceton) "jechał" na kilka metrów.
    Jest stanowczy (czytaj uparty). Głodówki nie przerwał. Na szczęście samochodem nie jeździł. Widziałem u niego silne zaburzenia refleksu, osobowości. Miał świadomość, że w tym stanie "za kółko" nie powinien siadać.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Chyba jednak każdy organizm reaguje inaczej. Próbowałam robić krótką głodówkę dla oczyszczenia organizmu, ale niestety miałam zawroty głowy i było mi słabo Z głodu oczywiście
    Najtrudniesze są pierwsze 2 dni, w trzecim dniu organizm przestawia się na trawienie wewnętrzne czyli zaczyna zjadać to co najmniej potrzebuje jak np tkankę tłuszczową, złogi itp. Bardzo ważne jest też nastawienie psychiczne. Ktoś kto uważa głodówkę za coś negatywnego nie jest jej w stanie przeprowadzić. Krótka głodówka to albo 1 albo minimum 5 dni - inna nie ma sensu. No i po głodówce nie można zacząć od razu normalnie jeść.

    Jeśli chodzi o kolegę....no cóż 50 dni to dużo. W takich wypadkach powinien dostać dożylnie witaminy. Ważne jest też co się robi w ciągu dnia - bezczynność jest równie męcząca jak zbyt duży wysiłek.

    Ja w każdym razie czuję się dobrze. Wprawdzie dziś dopiero pierwszy dzień mojej kolejnej głodówki, ale spędziłam go na normalnych czynnościach i nie czuję się ani źle ani słabo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony