dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Czy tynkować ściany pod glazurę?

    Pytanie jak wyżej, czy płytki ceramiczne można układać bezpośrednio ma beton komórkowy czy lepiej na tynk, prosiłbym o opinię na temat obu metod.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Też budowałem z Ytonga. W łazienkach nie wtynkowałem (poza sufitem na parterze). Pod łytki przygotowałem podłoże następująco:
    - wyrównać bruzdy po instalacjach
    - zagruntować (np. Unigrunt Atlasa - stosowałem kilka ale grunt Atlasa jest najlepszy)
    - folia w płynie (drogie ale warto)
    - płytki na dobrym kleju (np. SOPRO no 1)
    W kuchni wytynkowałem całe ściany i te kilka płytek pomiędzy blatem a szafkami górnymi przykleiłem na tynk (wpierw zrobiłem z gładkiej powierzchi chropowatą)

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam też BK, tylko że z Niegocina. Pod glazury też dałem tynki, tylko mniej zacierane (nie na gładko) bo podobno klej będzie się lepiej trzymał. Tak sobie zażyczył wykonawca wykończeniówki. Czy słusznie nie wiem.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja dałem tynki nie docierane. Ale w tej chili polecam nie tynkować. Najlepiej wybrać fachowca od płytek, który sam przygotuje sobie ściany i będzie kładł płytki. Oszczędzisz biadolenia na tynkarzy, materiału i oczywiście pieniędzy.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  5. #5

    Domyślnie

    Akurat jestem na etapie robienia tynków i wykonawca będzie tynkował powierzchnię pod płytki, tylko nie będzie zacierał. Dom mam z BK. Ponieważ on również będzie kładł płytki (nie będą rozmieszczone równo), zdałam się na jego opinię. W razie czego będzie wyklinał sam na siebie

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Ja tynkowałem pod płytki. Jeśli ktoś ma BK to z pewnością pod płytki najlepiej otynkować. Oczywiście chodzi o tynk tradycyjny cem-wap. Kleje do glazury te zwykłe słabo się trzymają BK. Jeśli ma być dobrze to należy stosować specjalne kleje do BK. Glazurnik czy się otynkuje czy nie zawsze bedzie przynudzał że tynk krzywy, jak tynku nie będzie to że ściana krzywo pomurowana, jak ściana będzie prosta to że plytki są kiepskie, jak płytki są dobre to że pogoda zła powód zwsze znajdzie.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Szczerze odradzam zlecanie wykonania tynków pod płytki osobom innym poza kafelkarzem. I tak będzie chciał równać ściany. Ja niestety popełniłem ten błąd - więc po dwukrotnym równaniu ściany mam zwężony prześwit niszy łazienkowej. Niestety zorientowałem się dopiero po położeniu glazury, że ma głupie 15 mm za mało i teraz będę musiał zlecić wykonianie drzwi do prysznica na wymiar - za ciężką kaskę. A na dzień dzisiejszy mam mało gustowną zasłonkę z ikei i wiecznie zalaną podłogę w łazience...
    Pozdrowienia

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    ja miałam tynk tradycyjny na BK - i w przeciwieństwie do Sławka był położony dobrze - kafelkarz się zdziwił bardzo że tak równo położyli w łazience - nie musiał nic równać ...ale w kuchni to robiąc jeszcze raz nie kazałabym tynkować w miejscu gdzie przyszły kafle na ścianę - miałabym równo kafle ze ścianą i byłoby zdecydowanie lepiej.

  9. #9

    Domyślnie Zamiast folii w płynie (taniej i lepiej!)

    Cytat Napisał kaltam
    Też budowałem z Ytonga. W łazienkach nie wtynkowałem (poza sufitem na parterze). Pod łytki przygotowałem podłoże następująco:
    - wyrównać bruzdy po instalacjach
    - zagruntować (np. Unigrunt Atlasa - stosowałem kilka ale grunt Atlasa jest najlepszy)
    - folia w płynie (drogie ale warto)
    - płytki na dobrym kleju (np. SOPRO no 1)
    W kuchni wytynkowałem całe ściany i te kilka płytek pomiędzy blatem a szafkami górnymi przykleiłem na tynk (wpierw zrobiłem z gładkiej powierzchi chropowatą)
    Zamiast folii - styrozol prawdziwa hydroizolacja przeciwwodna i dodatkowo dużo tańsza ! Więcej znajdziecie www.styrozol.pl

    Powodzenia....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony