dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie jakie pokrycie na stary dom

    jakiego rodzaju pokrycia uzyc na stary poniemickie dom obecnie jest dachowka cementowa.
    Najchetniej polozyl bym ceramike wiezba jest OK ale mam obawy co do scian sa one wykonane z cegly i gdzie niegdzie ta cegla jest popekana?
    Slyszalem dwie teorie
    1.ze nalezy polozyc blache aby odciazyc dom
    2.ze zbytnie odciazenie domu moze miec wrecz odwrotne efekty dla konstrukcji co wy na to?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Jestem za 1.

  3. #3

    Domyślnie

    po pierwsze blacha na pewno nie obciazysz dachu a odciazysz. po drugie nalezaloby sprawdzic jeszcze fundamenty. nie wydaje mi sie tez aby byl sens zrzucania/wymiany dachowki jesli jest ona w dobrym stanie a konstrukcja budynku na tym nie cierpi. zbytnie obciazenie jest zawsze niszczace.
    - wyremontowałem 50letni dom -

  4. #4

    Domyślnie

    Część mojego budynku też jest przykryta starą cementówką. Ja planuję zmianę na blachę (dla odciążenia), szczególnie że wszystko stoi w trudnym terenie - dużo torfu. Jeśli nie chcesz robić kosztownych badań fundamentów, nośności terenu itp., to polecam blachę.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitbull
    Jestem za 1.

    widze ze jestescie zwolenikami blachy uzasadniacie odciazaniem domu
    ale moj dach ma 200m to przy cementowce jest 9 ton przy blaszce jakas 1 tona moze 2.Jaki wplyw ma te 8 ton na caly budynek na wiezbe nie ma wcale bo mam bardzo dobra?

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli konstrukcyjnie jest to do przyjęcia,
    to zdecydowałbym się na dachówkę - blacha była, jest i będzie jej imitacją. Moim zdaniem najbardziej razi to właśnie na starych budynkach, gdzie można się spodziewać "starszego" materiału...
    Pozdrowienia

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Do tego moze dojsc waga materiałow wykonczeniowych zwiazanych z adaptacja poddasza na cele mieszkalne (welna, ruszt, plyty g-k.), wylewki, plytki scianki dzialowe itp.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitbull
    Do tego moze dojsc waga materiałow wykonczeniowych zwiazanych z adaptacja poddasza na cele mieszkalne (welna, ruszt, plyty g-k.), wylewki, plytki scianki dzialowe itp.
    ok ale dach obciaza budynek w rowny sposob na calej powierzchni zapewniajac mu przez 100lat pewna stabilnosc i nagle odciazamy go i tu jest moja niepwenosc?

  9. #9

    Domyślnie

    tylko nikt nie wspomina że na tym domu nie ma wieńca. ja za miesiąc startuje z przeróbką takiej chaty z 1933 na kostkę. dach cementowy zastąpi blacha. a ścianke szczytową z cegły wieniec na całym obwodzie + suporeks m600. Fundament mam lichy cegła bez ław wbita na 140 cm w grunt. Kilkunastu sąsiadów tak robiło i jest ok. Sciany też mają pekniecia bo słabe przewiązania (płytkie) i zaprawa wapienna tylko, a ulicą puścili autobusy (kiedyś tylko furmanki). Nie mam żadnych obaw

  10. #10

    Domyślnie

    a po odciążeniu to wiadomo co się dzieje:

    nie wiem czy dobrze to zrobilem

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał micmarci
    tylko nikt nie wspomina że na tym domu nie ma wieńca. ja za miesiąc startuje z przeróbką takiej chaty z 1933 na kostkę. dach cementowy zastąpi blacha. a ścianke szczytową z cegły wieniec na całym obwodzie + suporeks m600. Fundament mam lichy cegła bez ław wbita na 140 cm w grunt. Kilkunastu sąsiadów tak robiło i jest ok. Sciany też mają pekniecia bo słabe przewiązania (płytkie) i zaprawa wapienna tylko, a ulicą puścili autobusy (kiedyś tylko furmanki). Nie mam żadnych obaw

    1.tak jak jest wieniec to zupelnie inaczej jest wsparta wiezba dachowa
    2.Fundament 1,4 w ziemi jak dom dobrze osiadl to wcale nie taki lichy (wiecej niz strefa przymarzania)
    3.jak kladziesz blache to na diabla wieniec?

  12. #12

    Domyślnie

    bo wieniec miły kolego spina ściany i jest podłożem do osadzenia szpilek pod murłaty. Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał micmarci
    bo wieniec miły kolego spina ściany i jest podłożem do osadzenia szpilek pod murłaty. Pozdrawiam
    drogi kolego blache to mozesz polozyc nawet na stara wiezbe chyba ze zupelnie ci sie rozleciala a jak robisz wieniec to daj dobra krokiew i dachowke
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony