dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie izolacja pozioma i c.o.

    Czy izolacje poziomą rozprowadzac przed polozeniem rurek wodnych i c.o? Instalator twierdzi ze po. Czy wtedy uda mi sie dobrze zaizolowac posadzke na gruncie?

  2. #2

    Domyślnie

    W moim przypadku chudziaka posmarowałem abizolem nastepnie poszła papa podkładowa termozgrzewalna. Wtedy istalatorzy rozprowadzili sobie rurki i owineli je specjalną otuliną. W następnej kolejności dałem styropian 8 cm (5cm + 3 cm) folia czrna budowlana i ostateczna wylewka betonowa 5 cm i jest OK. Pozdrawiam Tomek123

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek123
    Wtedy istalatorzy rozprowadzili sobie rurki i owineli je specjalną otuliną. W następnej kolejności dałem styropian 8 cm
    Na jakiej zasadzie ciepło z instalacji na przedostać się do pomieszcenia przez warstwę izolacyjnego styropianu. Coś chyba nie tak to powinno wyglądać?

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko w porządku przy ogrzewaniu grzejnikami chodzi oto aby nie było strat ciepła po drodze to chyba oczywiste, inaczej sytuacja wyglada przy ogrzewaniu podlogowym. Pozdrawiam Tomek123

  5. #5

    Domyślnie Re: izolacja pozioma i c.o.

    Cytat Napisał robertb
    Czy izolacje poziomą rozprowadzac przed polozeniem rurek wodnych i c.o? Instalator twierdzi ze po. Czy wtedy uda mi sie dobrze zaizolowac posadzke na gruncie?
    Bez wątpienia izolacja pozioma powinna zostać wykonana przed instalacją c.o. Może instalator chce się dodatkowo zabezpieczyć na wypadek awarii instalacji i ewentualnych wycieków które "pójdą" wtedy w grunt. Ale ogrzewanie podłogowe powinno działać w obiegu zamkniętym. Dlatego izolacja pozioma nad nie jest potrzebna bo jak coś trzaśnie to i tak będziesz musiał rozkuwać.

    Trochę o konstrukcji podłogi na gruncie i izolacjach tego typu znajdziesz pod adresem:

    www.styrozol.pl/stosowanie

    Powodzenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony