dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Z czego budować schody zewnętrzne przed domem?

    Jak i zczego wybudować schody zewnętrzne lub czym obkleić żeby nie odpadało?
    Mam miejsce na schody dość narażone na wody opadowe i inne erozje fizyczne. Co myślicie o schodach z klinkieru, czy ktoś takie zrobił? Jak to by się trzymało?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    wczoraj widziałam schody w ogrodzie obłożone płytkami cementowymi (technologia taka jak polbruk tylko płytki są o połowę cieńsze i większe). użytkowane są kilka dobrych lat i mimo, że są narażone na deszcze i mrozy, wyglądały ok. właśnie zaczęłam się zastanawiać czy nie położyć takich zamiast obkładać kaflami
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli myślisz o wymurowaniu schodów z klinkieru, to mam wąpliwości patrząc na niewysoki murek przy schodach u znajomych - pęka w miejscu gdzie często chodziły po nim dzieci (a czasem i dorośli). Natomiast same schody trzymają się lepiej, choć też w jednym miejscu jakby nie bardzo. Murowali spece z Ukrainy (3-4 lata temu), więc może to nie być miarodajne doświadczenie, ale na pewno trzeba pilnować, żeby było starannie wykonane, przy użyciu odpowiedniej zaprawy.
    Tomasz M.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał georg
    Najlepiej zrób z kamienia.
    pzdr.
    No właśnie, najtrwalsze byłby wykute z jednej bryły granitu . Oczywiście powierzchnia groszkowana, coby nie było ślisko
    Tomasz M.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    A może by tak z kostki granitowej - tylko nie wiem jak to się robi. Kiedyś było w muratorze takie zdjęcie: krawędź schodka wymurowana z bruku klinkierowego a wnętrze (płaszczyzna schodka) wypełniona kostką granitową i bardzo ładnie to wyglądało.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony