dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 22
Pokaż wyniki od 421 do 438 z 438
  1. #421

    Domyślnie

    fajny domeczek.mnie ciekawi jaki jest koszt wykonania twojego kominka.bardzo mi sie podoba.

  2. #422

    Domyślnie

    Cytat Napisał kacha110

    ...Naperawdę zapylenie jest na tyle duże, że nie chciałoby ci się.
    O mocy kotła się dowiem, bo nie jestem zorientowana, to raczej domena mężczyzn
    ...
    Teraz gdybym wybierała, wybrałabym inny projekt, tak mi się wydaje...
    ale to tak na marginesie
    Dzięki za odpowiedź!!
    Piszesz o pyleniu podczas czyszczenia kotła, czy podczas normalnej pracy/użytkowania?
    I jeszcze podrążę temat kotła. CZy nie hałasuje Ci ten kocioł podczas pracy? Masz jakieś grubsze drzwi?
    A jakie masz uwagi do samego Zrębca, bo po 2 latach to coś już można powiedzieć na temat użytkowania?

    No i zmartwiłaś mnie tą uwagą o innym projekcie
    To aż tak źle? Ja uważam, że rozkład domu jest optymalny, szczególnie jak się ma niezbyt szeroką działkę (20,5 m), choć niektóre pomieszczenia na górze wymagają korekty. Zresztą każdy ma własne jakieś tam preferencje i wizje.
    Dla mnie zaletą jest:
    - duża kuchnia
    - spory salon (więcej niż połowa gotowych projektów ma salon poniżej 30 m2)
    - oddzielny pokój na parterze
    - prosty i klarowny podział pomieszczeń
    - zagospodarowanie miejsca pod schodami
    - spore pomieszczenie gospodarcze (choć przy eko-groszku to jeszcze mało)
    - generalnie - prosta bryła i w miarę tania do wybudowania (mam nadzieję)

    Do całości jedynie nie pasują dwie malutkie garderoby, które chcę zlikwidować, a kosztem pokoju gospodarczego obok łazienki chciałbym powiększyć pokój, aby go poszerzyć i zmienić proporcje. Ale jeszcze kombinuję.

    pozdrawiam
    Piotr

  3. #423

  4. #424

    Domyślnie

    Cytat Napisał kacha110
    Projekt jest fajny, domek tez, ale dopiero teraz widzę, że chyba nie do końca to jest to co chciałabym, ale jak się mieszkało w bloku to trudno skonkretyzowac wymagania.
    Mi bardzo przeszkadza to ze owszem fajnie, ze salon nie jest oddzielony od kuchni, bo optycznie powiększa pomieszczenie i dziecko ma możliwość wkoło kominka jeździć na rowerze, ale czasem jak chce się w ciszy pooglądać TV a w kuchni się coś robi to jednak słychać i to bvardzo, dlatego żałuję, że nie mam rozsuwanych drzwi chowanych w ścianie. Fajne rozwiązanie dla tego projektu.
    .
    ...
    A to prawda, że wyobrażenia to nie to samo jak się na własnej skórze nie przetestuje. Ale myślę, że sprawa nie jest pogrzebana, bo takie drzwi przesuwane zawsze można dołożyć, chyba, że się przyzwyczaisz /-icie/.
    Moja szwagierka zakładała takie drzwi do kuchni i łazienki, żeby zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniach. Drzwi wraz z zabudową mieszczą się w ścianie o gr. 10 cm.
    Z tym, że do kuchni prowadzą zdaje się dwa wejścia. Tam też potrzebne byłyby drzwi.

    A może do sprawy podejść z drugiej strony - skoro inne odgłosy przeszkadzają, to może pora na dobre nagłośnienie ??

    A tak na marginesie, to nie mogę zobaczyć zdjęć do których jest link na początku Twojego forum. Czy potrzebne jest jakieś hasło?


    pozdrawiam
    P.

  5. #425

  6. #426

    Domyślnie

    Cytat Napisał kacha110
    nie. adres już nieaktualny, bo nie pamiętałam hasła, więc pewnie skasowali.
    Ptrześlę ci fotki na priv, tylko powiedz o jakie ci chodzi ?
    Tak jeszcze na gorąco przeglądałem zdjęcia na forum i stwierdziłem, że ze środka sporo tych zdjęć zamieściłaś. A chodzi mi o zdjęcia z budowy + poddasze i wiezba dachowa. A nie musi być dużo, bo niechę Ci robić kłopotu.
    Tak teraz ewoluuję w stronę wydłużenia domu o 1 m oraz wykonania pokoiku lub na razie pom. gospodarczego nad garażem. Trochę to komplikuje projekt podstawowy, ale kontaktowałem sie z p. Matuszewskim i dużo to nie będzie kosztowało.
    Moja lepsza połowa uważa, że pokoje na poddaszu są za małe, a w ten sposób będzie można je powiększyć i trochę przestawić ściany. Ideę mamy taką, żeby pokój nad salonem powiększyć poprzez przestawienie scianki i włączenie drzwi balkonowych do niego. A wtedy pokój przy łazience zmieni proporcje i można go będzie z kolei połączyć z pom. gospodarczym. A składzik urządzić nad garażem.
    Co o tym sądzisz?
    Jedną z wad takiego rozwiązania jest likwidacja okna dachowego nad schodami, ale mam nadzieję, że światła z wykusza na parterze będzie dostatecznie dużo, żeby nie było mroku na schodach.

    A wracąc jeszcze do hałasu z kuchni, to pomyślałem, że generalnie mieszkanie może być akustyczne, szczególnie jeżeli jest mało mebli a przede wszystkim bez dywanu lub większych zasłon. Czy pójście tym tropem może coś polepszyć?

    pozdrawiam

  7. #427

  8. #428

    Domyślnie

    Cytat Napisał edzia69
    cześć kacha110
    podczytuję Twój wątek już od dawna, buduję się pod Wrocławiem w chwili obecnej wykańczam bardziej siebie niż domek , mam w zwiazku z tym wielką prośbę o kontakt na stolarza od schodów oraz jak byś mogła przesłać na priv informację o cenie za Twoje schody

    Edyta

    Witam,
    Jeśli to możliwe, to ja też proszę o namiary na stolarza, no i jak to wyglądalo cenowo u Ciebie. Ja też buduję się pod Wroclawiem, no i za niedlugo będę musiala rozejrzeć się wlaśnie za schodami. Dzięki z góry.
    Pozdrawiam

  9. #429

  10. #430

    Domyślnie

    Cytat Napisał kacha110
    odpowiedziane
    Dzięki - otrzymane

  11. #431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzwon wesoło się rozlega,
    Pieśń potężna świat obiega.
    Oby serce też zostało
    napełnione dzisiaj chwałą
    I tętniącym życiem wiosny
    w Zmartwychwstania dzień radosny.




    WESOŁEGO ALLELUJA!

    życzy Sonika

  12. #432

  13. #433

    Domyślnie

    Żegnam
    Życzę wszystkim powodzenia w budowaniu, urządzaniu...
    buziaki
    Kacha

  14. #434

  15. #435
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Radosnych Świąt Wielkanocnych



    życzy Sonika

  16. #436

    Domyślnie

    ZDROWYCH,WESOŁYCH ŚWIĄT
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  17. #437

    Domyślnie

    Dziękuję za życzenia

    Chyba dojrzałam do powrotu, choć w innej tym razem roli
    ogrodnika

    kto mnie i mój domek pamięta w ogóle
    domek nadal niedokończony
    zmienił się kolor salonu choć mebli nadal w nim niewiele

    wiele do zrobienia jeszcze
    aż wstyd
    Kacha

  18. #438

    Domyślnie

    Z przyjemnością obejrzałam co u Was, pozdrawiam. Czekam na zdjęcia ogrodu. Zobacz co u nas www.m137.fotosik.pl

Strona 22 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony