dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie kabel do programatora pieca??

    zapytałem wcześniej o kabel tv i telefoniczny, ale zapomniałem o kablu do programatora pieca - ile przewodów, jaki przekrój?
    buduję własnymi siłami D06a

  2. #2

    Domyślnie

    To zależy od firmy. Do programatora comfortroll pieca firmy Viessmann potrzebny jest kabel 3x1mm2, który nie powinien być prowadzony razem z kablami elektrycznymi.

  3. #3

    Domyślnie

    A czemu chcesz Ty kłaść kabel do programatora? Niech położy firma, która bedzie instalowała piec, potem Ci powiedzą, że coś źle działa, bo zły kabel użyłeś!

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    ja dałem 4x1,0 do Vailanta

  5. #5

    Domyślnie

    do didi
    i co będę potem pruł tynki!!
    buduję własnymi siłami D06a

  6. #6

    Domyślnie

    Nie dlaczego? U mnie firma położyła to przed tynkami jednocześnie gdy kładli rury!!

  7. #7

    Domyślnie

    To zależy od rodzaju programatora. (oczywiście mamy na uwadze strownik wewnątrz budynku) Wystarczy położyć 4X1 linka. Większość sterowników wewnętrznych potrzebuje tylko 2 przewodów. Ale na zapas jak dasz 4 będziesz pokojny. Ja popraowadziłem dwie wiązki 2X1 różnymi trasami w razie gdyby coś się z jedną stało to w zapasie pozostaje druga.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Didi
    Nie dlaczego? U mnie firma położyła to przed tynkami jednocześnie gdy kładli rury!!
    Didi, to zależy od tego w którym momencie robisz centralne ogrzewanie i ciągniesz rury itd. Jeśli cała instalacja centralnego ogrzewania będzie szła podłogą, możesz zrobić instlacje elektryczne, alarmowe itp a następnie otynkować, dopiero potem wziąć się za CO...
    Pozdrawiam
    Rav

  9. #9

    Domyślnie

    do programatora kotla, telefonu itp mozesz uzyc ta sama skretke dwuparowa. do czujnikow temperatury (innych niz termostaty) najlepiej uzyc skretke ekranowana.
    - wyremontowałem 50letni dom -

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    TomSoyer do regulatora kotła raczej nie daje sie skretki czesto regulator jest na 230V. Aby pasowało do wszystkich kotlów dałem YDY 5x1 na 500V. Taki polecam zastosować. Jak bedzie za dużo żył nie ma problemu, gorzej jak za mało.
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    TomSoyer do regulatora kotła raczej nie daje sie skretki czesto regulator jest na 230V. Aby pasowało do wszystkich kotlów dałem YDY 5x1 na 500V. Taki polecam zastosować. Jak bedzie za dużo żył nie ma problemu, gorzej jak za mało.
    Pozdrawiam
    a mnie sie wydaje ze to raczej rzadko regulator zasilany jest 230V przez kociol. (o to polaczenie chyba tutaj chodzi). Ale na pewno trzeba na to zwracac uwage.
    - wyremontowałem 50letni dom -

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    TomSoyer owszem te tańsze regulatory (termostaty) są czasem zasilane z 230V. Jak nie wiadomo jaki będzie kocioł a często tak jest na etapie układania instalacji elektr. to zawsze lepiej jest dać kabel na zapas.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony