dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 17
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 323
  1. #141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.185
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    majania - groszek odradzam. on nie jest zbyt wysoki i ma tendencje do ogałacania sie od spodu. Dlaczego to maja byc akurat jednoroczne?

  2. #142
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    dusia2006, jaki, Elfir dzięki! Wilce też biorę pod uwagę czekam kolejne rady i zdjęcia.

    agakz, Elfir docelowo dookoła tujki i cyprysy sąsiadom porosną, bo już powsadzali, więc nie ma sensu żebym ja dublowała szpaler po swojej stronie płotu. Zależy mi na tymczasowym rozwiązaniu na lato (wtedy wszyscy wypełazają na ogródki, a mamy dość duże zagęszczenie domów i jeden na drugiego patrzy - bo musi). Z czasem urosnie wsadzony wiciokrzew, glicynia, milin, bluszcz...ale jeszcze nie w tym roku A na razie po swojej stronie mam gołe kratki pergoli ;/

  3. #143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.185
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nasturcje

  4. #144
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    Dobry pomysł!! Znalazłam cos takiego http://www.pnacza.info. Może komuś się przyda.

  5. #145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.185
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jest wiele slicznych pnaczy jednorocznych, ale one zwykle wymagaja zyznej i swiezej gleby. A nasturcje wiele zniosa

  6. #146
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    Elfir, no własnie, a u mnie jest cięzka ziemia - dużo gliny

  7. #147

    Domyślnie

    o nie, no muszę reaktywować ten wątek, bo wiosna w pełni, a ja dalej się "bujam" z ogrodem. Muszę w końcu coś przedsięwziąść, brak dopracowanego projektu, a czasu brak, ciągle coś i nie mogę zebrać się do jakiejś roboty. Elfirku, mam nadzieję, że chociaż masz pewnie teraz kupę roboty to jakoś uda Ci się mi pomóc. Jeszcze ten tydzień mam zawalony, łącznie z weekendem, a potem już zabieram się za ogród.

    Kupiłam ostatnio wydanie specjalne miesięcznika ogrody "Dobrze urządzoney ogród", jest tam dużo fajnych projektów na male ogródki, więc jak ktoś chce to polecam, chociażby przejrzeć w sklepie

  8. #148

    Domyślnie

    Cytat Napisał majania
    Elfir, no własnie, a u mnie jest cięzka ziemia - dużo gliny
    to tak jak u mnie, myślę sobie, że przywiozę trochę piasku, przekopię wszystko z tym piachem, a później narzucę jeszcze dobrego humusu pod trawkę

  9. #149
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    Chyba wszyscy utknęli z łopatami w ogródkach...a wątek umiera...
    U mnie po kawałeczku wycinam busz (chwastów) i przywracam ład i porządek na dziewiczych fragmentach mego ogródeczka. Efekty prac wkrótce A co u Was? Fotki dawać!!

    Dla zachęty moje kwiatki:

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    u mnie powoli coś się zaczyna dziać..





    niestety, ledwo doszłam do ładu i znów..
    robimy teraz elewację i ogrodzenie, więc wszędzie mam stan opłakany, w dodatku za rok mają nam przenosić słupa w inne miejsce, więc powoli roślinki wyprowadzam z tamtego kąta gdzie indziej
    i w sumie po wszystkich możliwych kombinacjach jestem teraz na etapie róż i chyba na tym etapie już zostanę...


    Ostatnio edytowane przez DarioAS ; 05-05-2010 o 22:21

  11. #151
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    DarioAS super rabatki różnane!! Ja dopiero zaczynam kupwać róże..mam...aż dwie..hehe. Ale rozkęcam się

    Podoba mi sie też zestawienie iglaka z berberysą i juką..a to czwarte to co to?

  12. #152

    Domyślnie

    Mój ogródeczek póki co też malutki, ot taki osiedlowy kawałek ziemi z tarasem A wiec wszystko musi się w nim zmieścić: i kwiaty i krzewy, drzewa i trochę trawnika




    moja ukochana krzewuszka



    clematisy:

    ten dopiero zabiera się do kwitnienia:


    coś kolorowego





    kącik ziołowy:


    tymianek cytrynowy- świetna przyprawa!


    i coś "na ząb"

    fotka z ubiegłorocznej jesieni:


  13. #153
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    AMFI wow!! Piękny masz ogródek!! jestem pod duzym wrażeniem! Tez chce taki !! Ile lat mają nasadzenia?? Chyba się nie doczekam tak duzych okazów... (należę do tych niecierpliwych ).

  14. #154
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    Dla tych którzy chcą pobawić się w domorosłych projektantów swojego ogródka polecam: http://gardenpuzzle.pl

  15. #155

    Domyślnie

    Cytat Napisał majania
    AMFI wow!! Piękny masz ogródek!! jestem pod duzym wrażeniem! Tez chce taki !! Ile lat mają nasadzenia?? Chyba się nie doczekam tak duzych okazów... (należę do tych niecierpliwych ).
    bardzo dziekuję mieszkamy na tym osiedlu 9 rok, ale sadziałam roślinkui później: te największe świerki (wtedy miały ok. 120, może 150 cm, w każdym razie przywiazłam je w bagażniku w polo) to chyba w 2001, reszta tak co rok po trochu...

  16. #156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    Cytat Napisał majania
    DarioAS super rabatki różnane!! Ja dopiero zaczynam kupwać róże..mam...aż dwie..hehe. Ale rozkęcam się

    Podoba mi sie też zestawienie iglaka z berberysą i juką..a to czwarte to co to?
    bardzo dziękuję , ale to jeszcze nie jest efekt finalny, to stadium przejściowe
    dopieszczać ogródek będę dopiero po skończonym remoncie, czyli pewnie na przyszły rok

    w klombie jest iglak, berberys, juka, cyprysik groszkowy, trytoma, 4 rodzaje trawek (młodych ) i jakaś kapusta, ale nie znam jej właściwej nazwy
    obawiam się, że za rok trawy ozdobne będę już musiała wyrywać..


    a róż w tej chwili mam ponad 80, ale też zaczynałam bardzo skromnie...

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    AMFI, piękny masz ogród i na mały to na tych zdjęciach nie wygląda...
    masz rękę do tego
    Ostatnio edytowane przez DarioAS ; 05-05-2010 o 22:22

  18. #158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    a tu bardziej aktualne, tylko proszę nie patrzeć na nasze remonty i trawę, bo deszcz nie pozwala na latanie z kosiarką









    cały czas dosadzam byliny zadarniające, więc mam nadzieje, że tej kory będzie coraz mniej...


    a to moja ukochana....

  19. #159

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarioAS
    .....a to moja ukochana....
    ukochana jest przecudna

  20. #160

    Domyślnie

    Ale super wątek

    Też jestem posiadaczką malutkiego ogrodu.... 20m x 7,2m= czyli ok. 150m2... kształt prostokąta... narazie zasiałam trawkę... i czekam jak urosnie... no i planuje jak go urzadzić... zeby jako tako wyglądał... dodam jeszcze, że dom to segment... więc chciaąłbym tak urzadzić ogród żeby było trochę więcej intymności....

    czasami oglądam program DOMO... w Anglii takie ogródki to praktycznie standard i czasami można coś podpatrzeć....

Strona 8 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony