dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Ależ oczywiście, że musi być styropian.
    Natomiast nie jest już tak ważne kładzenie rur w tym styropianie.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  2. #22

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz. ale tak na marginesie , wylewka niemusi byc tylko pływajaca, sa przeciez i bez dylatacji .

  3. #23

    Domyślnie

    a jakby dac cyrkulacje w rurach z palstiku ktory juz izoluje, podwojnej otulinie i obsypce keramzytowej? (calosc rowek w 10cm styro)
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  4. #24

    Domyślnie

    Witam.

    Dziwie sie, że przy dzisiejszych materiałach instalacyjnych jakie są odstępne inwestorzy decydują sie na miedz. Jako wykonawca nie uznaję połaczen lutowanych w posadzkach. Jest jeszcze jedna rzecz zarazem najwazniejsza. Woda w instalacji jest naprawde kiepskiej jakości. Poza tym cena samej miedzi................Jest wiele lepszych materiałów niż Cu i dużo pewniejszych (mam na myśli połaczenia). Np polipropylen zgrzewany jest to obecnie jeden z tanszych materiałów a do tego bardzo dobry. Jeżeli zaś chodzi o Pexa to nie wielu producentów daje gwarancje na zalanie kształtek w betonie. Jeżeli producent danego systemu nie udziela gwarancji nalezy kształtki przed zalaniem zabezpieczyć w tzn puszki zabezpieczające. Nie wielu instalatorów o tym wie. Jeżeli zas dojdzie do awarii to co wtedy? Przyjedzie przedstawiciel danej firmy stwierdzi, że instalacja została wykonana nie zgodnie z zaleceniami producenta i ????Wykonawca prawdopodobnie wymiga sie i koło sie zamyka. Jeżeli zaś chodzi o instalacje wodną czy to bedzie PP czy Pex, miedz to jak najbardziej nie ma przeciwskazan do tego, aby układać instalacje bezpośrednio na chudziaku. Warunek jest jeden instalacja wodna bedzie zaizolowana pianką poliuretanową czyli izolacją ja przyjmuje zasze 9 mm. Tak wiec jak juz napisałem nie ma przeciwskazań. Jeżeli zaś chodzi o kompensowanie sie miedzi czy innych materiałow to jest to zjawisko jak najbardziej normalne. Generalnie przy pexie jest tak, że producenci zalecają układanie rur w kształcie fal Dunaju oczywiscie bez przesady. Jezeli jest materiał typu Cu , czy PP to naturalnymi kompensatorami przy takich odcinkach są odejscia od trójników czyli same podejscia. Poza tym rzadko bywa, aby odcinki proste w domu były dłuższe niż 10 m. Można zastosowac także rure PP z wkłądką czyli Stabi.


    Pozdrawiam
    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  5. #25

    Domyślnie

    Witam.

    Woda w izolacji, zaś C.o w peszlu...............................
    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  6. #26

    Domyślnie

    Wyjaśnijcie mi proszę, dlaczego nie lepiej jest najpierw połozyc całą izolację np. 10 cm. styropianu, a dopiero potem rury prowadzić w otulinie i/lub peszlu, zalane wylewką. Przecież jak połozy sie rury na 4 cm styropianu, to więcej ciepła "ucieknie" do gruntu niz jak połozymy je na 10 cm pełnej warstwie styropianu. Nie ma większego znaczenia dodatkowa izolacja od góry, bo od góry jest 20 stopni, ale właśnie od gruntu.
    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Witam.


    Oczywiście nie ma przeciwskazan do tego, aby kłaść rury na warstwie styropianua 5także nie ma, aby kłaść na samym chudziaku. Zawsze, gdy układam instlację wodną daję izolację termaflex (poliuretan). Jeżeli instalacja jest dobrze zaizolowana to straty będą nie wielkie. Nie ma praktycznie szansy, aby całkowiscie zniwelować strary ciepła. Jeżeli zas instalację położymy w przysłowiowym termosie czyli styropian, rura, styropinan to strat także nie unikniemy. Nie są to jednak na tyle duże straty ciepła, aby miały wpływ na samą prace instalacji. Podsumowując to wszystko co napisałem nie ma przeciwskazań do tego, aby kłaść na samym chudzianku, badz na styropianie. Najważniejsza jest izolacja instalacji...........

    Pozdrawiam
    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  8. #28

    Domyślnie

    Odświeżę trochę temat .
    Hydraulik właśnie ułożył hydraulikę na chudziaku. Rury alu-pex w osłonie termaflex, przymocowane do chudziaka.
    Chcę na to dać warstwy:
    -folia
    -docięty styropian 3 cm
    -całe płyty styropianowe 5 cm ułożone "na krzyż" w stosunku do poprzedniej warstwy styropianu
    -folia
    -wylewka 5 cm
    Czy tak będzie dobrze? Dodam, że w projekcie jest przewidziany styropian 8 cm.

  9. #29

    Domyślnie

    Odgrzebałam stary wątek, bo jestem żywo zainteresowana . Czy tak jak ma Ar-Tur w poprzednim poście - jest dobrze?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkoski
    Odgrzebałam stary wątek, bo jestem żywo zainteresowana . Czy tak jak ma Ar-Tur w poprzednim poście - jest dobrze?
    Nie

    Jest jeszcze jeden argument na nie oprócz tych wymienionych wcześniej to to że ta pianka poliuretenowa z biegiem czasu zanika.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkoski
    Odgrzebałam stary wątek, bo jestem żywo zainteresowana . Czy tak jak ma Ar-Tur w poprzednim poście - jest dobrze?
    Nie wyobrazam sobie jak niby położyć folie na położone rury by stanowiło to izolacje ciągłą…
    Ja zrobiłem tak: chudziak, papa, folia, 10 cm styro, instalacje, 10 cm styro, folia, jastrych, folia właśnie schnie
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony