dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie kominek wentylacyjny

    Planuje zrobić wentylację z łazienki za pomocą pustaków wentylacyjnych poprowadzonych w murze ściany (z okrągłym otworem w środku) tylko zastanawiam się jak to wszystko później zakonczymy na dachu? Wstępnie myślałem, że do tego celu służy kominek wentylacyjny z Robena-bo takie pokrycie wybrałem, a na ich stronie piszą, że te kominki służą do odpowietrzania kanalizy, a spotkałem też kilka wątków na tym forum, że obserwowane są zacieki z tych kominów wlaśnie tak wykonczonych. Jaka jest na to recepta? jak powinien wyglądać taki kominek ponad dachówką?
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam właśnie robena i wykorzystałem kominki do wentylacji łazienek i kanalizy też. Wszystko ładnie wygląda. Jak wyprowadzisz jeden kominek wentylacyjny ponad dachówkę to obojętnie jak go wykończysz to już nie będzie to.

  3. #3

    Domyślnie

    tzn, jak dobrze rozumiem, te kominkii robena coś po ok 180PLN masz jako zwieńczenie kanałów wentylacyjnych i wszystko ok?
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

  4. #4

    Domyślnie

    No jasne
    U mnie to wyszło tak, że kanały idą za ścianką z płyty gk. A nad jętkami przechodzą giętkimi rurami do dachówek wentylacyjnych. Najprostszy sposób, a dachu nie szpeci kolejny komin.

  5. #5

    Domyślnie

    od samego początku tak planuję zrobić, ale trafiłem ostatnio na posta że te kominki po prostu leją do środka- jak długo masz już dach zmontowany? nie ma żadnych niepokojących oznak?
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ifka13
    od samego początku tak planuję zrobić, ale trafiłem ostatnio na posta że te kominki po prostu leją do środka- jak długo masz już dach zmontowany? nie ma żadnych niepokojących oznak?
    Żadnych.
    Ale możesz dla pewności zrobić sobie na giętkiej rurze coś w rodzaju zbiorniczka w zagięciu. Jeżeli będzie się lało to w zbiorniczek

  7. #7

    Domyślnie

    Jak woda zacina i wpada do rur kanalizacyjnych to problemu nie ma, ale w innym przypadku, jak wleje się tam gdzie jej być nie powinno, problem będzie. Roben ma nowy model kominków z hełmem, przez to woda trudniej dostaje się do środka, ale dalej są to kominki do kanalizacji. Nawet tu na forum ktoś już pisał o skraplaniu się pary wodnej zimą. Syfon na rurze to dobre rozwiązanie awaryjne, bo przez różnicę temperatur woda będzie się tam skraplać zawsze.

  8. #8

    Domyślnie

    Rozmawiałem z facetem ze składu, powiedział, mi ze w takich przypadkach stosują kominki plastikowe z IVT- ktoś o nich słyszał? cena podobno zbliżona do ceramicznego kominka robena, ale ma spełnić role kominka wentylacyjnego pomieszczenia.
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony