dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Montaż okna dachowego.

    Witam,

    dekarze zamontowali u mnie okna dachowe w taki sposób, że dolna cześć okna dachowego jest wyżej nad dachówką niż górna. Jednym słowem linia okna nie jest równoległa z linią dachówki.

    Skutkuje to tym, że okno bardziej wystaje przy jego dolnej części nad dachówkę, np. 5 cm, niż w górnej części np. 1 cm.

    łaty: 5x6.

    Czy to jest prawidłowy montaż?

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Do bani. Okno dachowe winno być równoległe do połaci dachu a najlepiej jak jest wpisane w połać - i tak się robi.

  3. #3

    Domyślnie

    jak mają takie problemy to sprawdź po montażu szczeliny między ramą a skrzydłem

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Montaż okna dachowego.

    Cytat Napisał akapap
    Witam,

    dekarze zamontowali u mnie okna dachowe w taki sposób, że dolna cześć okna dachowego jest wyżej nad dachówką niż górna. Jednym słowem linia okna nie jest równoległa z linią dachówki.

    Skutkuje to tym, że okno bardziej wystaje przy jego dolnej części nad dachówkę, np. 5 cm, niż w górnej części np. 1 cm.

    łaty: 5x6.

    Czy to jest prawidłowy montaż?

    Pozdrawiam.

    Gdyby było odwrotnie to można by to jakoś uzasadnić. W ten sposób jaki opisałeś jest to prawdopodobnie fuszerka. Zapytaj montażystów o cel takiego montażu.

  5. #5

    Domyślnie

    Montowałam takie okna z moim tatą (laicy w tym temacie) zgodnie z instrukcją i wyszło prościutko, więc panowie chyba się nie przyłożyli. Powinno być poprawione, bo źle zamontowane okno dachowe to jedna z głównych przyczyn przecieków! A szkoda później wszystko zrywać i naprawiać!
    M+M Budujemy domek parterowy 128 m, płyta fundamentowa, gruntowa pompa ciepła.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony