dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kisok

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Wentylacja bez komina

    Mam piętrowy dom, wentylacja z komina jest umieszczona tylko w łazience i kuchni na parterze. Myślałem o dopowietrzeniu pokoju na parterze i dwóch pomieszczeń na piętrze. Zimową porą skrapla się woda na szybach i spływa na parapet, boję się, żeby nie weszła mi wilgoć do domu. Mam plastikowe okna więc jest wszystko szczelne, z zewnątrz budynek ocieplony jest styropianem. Czy rozwiązanie doopowietrzenia pomoże czy może jest jakieś inne rozwiązanie problemu.
    Proszę o pomoc i pozdrawiam,
    Maciej

  2. #2

    Domyślnie

    może pomóc ale nie musi
    czy czasami problem nie pojawił się po wymianie okien???
    z tego co mi wiadomo to są plastiki z wentylacją i bez wentylacji, często zdarza się iż po montażu okien bez wentylacji własnie zaczynają się problemy z wilgocią

    pozdrawiam

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kisok

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedz. Okna nie mają wentylacji. Były wstawiane razem z całym budynkiem (11 lat temu). Ten problem jest od zawsze.
    W takim razie czy brak wentylacji w oknach musi być powodem mojego problemu?
    Pozdrawiam,
    Maciej

  4. #4

    Domyślnie

    najprawdopodobniej tak...
    najłatwiej po prostu to sprawdź , zostaw uchylone lufciki przez 24h na dobę na kilka dni i będziesz wiedział czy chałupa "obeschła" i czy nie ma wilgoci.
    Ewentualnie zostaw wszystkie okna niedomknięte - okno "załapane" tylko lekko klamką - również dowiesz się czy przyczyną są owe okna - po prostu rozszczelnij je jakoś na próbę - ale nie zdewastuj .
    jeżeli masz w chacie jakiś higrometr - np.w barometrze to będziesz od razu mniej więcej wiedział czy przyczyną są okna - jednak nie zapominaj iż wilgotność jest również zależna od wilgotności zewnętrznej - każdym razie powinna po kilku dniach spaść.
    ..dołożenie jakiegoś kominka(wywietrznika) to również rozwiązanie jednak nie zapominaj o obiegu powietrza, wilgoć i powietrze będzie zasuwać tylko wtedy gdy będzie dostęp powietrza z innego źródła - czyli wymiana powietrza.
    w każdym bądź razie szczelne okna i dobre - spasowane drzwi i mamy zamiast mieszkania puszkę, jeżeli masz kanały wentylacyjne to może jest możliwość wpięcia się(kanał w ścianie działowej) - wybijasz dziurę wstawiasz kratkę i jest cacy

    ...ja spróbowałbym z tymi oknami - gdy stwierdzisz,że to rzeczywiscie wina okien to:
    albo regularnie wietrzyć albo pozakładać na okna nawietrzaki - groszowe sprawy ewentualnie mikrowentylację

    dlatego też kto ma forsę to zakłada okna drewniane,które mają po 2,3 lub 4 szyby i uszczelki jak przy pcv - jednak pięknem i zaletą drewna jest to że zawsze mniej lub bardziej pracuje i okno nie jest nigdy w 100% szczelne
    zajrzyj tutaj:

    http://forum.solidnydom.pl/viewtopic.php?t=73

    pozdrawiam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    coś za wcześnie na taki post... Najwcześniej powinień się pojawić w pażdzierniku i byc jeszcze okraszony jakimś "dmucha mi z kanłau wentylacyjnego do łazienki"

    Rozczelnij okna. I po problemie.

    Że zimne powietrze dmucha?? Musi dmuchać.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony