dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Folia pod chudy beton ?

    Witam!
    Jestem przed wylaniem posadzek chudym betonem. Znajomy dziś mi doradzał abym na zagęszczony piasek rozłożył folię budowlaną. Potem wylał posadzki (10 cm), znowu folia, styropian (10 cm), folia i właściwa wylewka (5 cm).
    W związku z powyższym mam pytanie.
    Czy jest sens rozkładać folię pod chudy beton wewnątrz budynku? Co o tym sądzicie? Czy to zbędny wydatek?
    Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    nie ma sensu, zbędny wydatek
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #3

    Domyślnie

    Ja dawalem i mysle ze powinna byc. Folie mozna kupic na alllegro bardzo tanio.

    pozdrawiam daro31ie

  4. #4

    Domyślnie

    pomijając temat folii ja się zapytam czy jest sens tak dzielić grubośc chudziaka na dwie warstwy a między nie wkłądać styropian? Czy to nie osłabia tegoż chudziaka? Czy nie lepiej dać jednorazowo 15cm betonu a te 10 cm styropianu dołożyć potem pod wylewkami?

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odzew.
    Chudy beton ma mieć 10 cm. Ocieplenie 10 cm i na tym właściwa wylewka 5 cm. Ocieplenie i wylewka ma być zrobione później. Teraz chudy beton i budowa ścian nośnych, potem strop no i ścianki działowe.
    Mam jednak obawy, czy w przyszłości nie siądzie piasek nasypany do wnętrza fundamentów.
    Pozdrawiam.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Jeżeli piasek nie był zagęszczany to nie ma co robić chudziaka.
    Folia pod chudziaka zbędna .

  7. #7

    Domyślnie

    Jak dobrze zagęściłeś to nie siądzie. Jak źle to może siąść.
    Chyba źle zrozumiałem opisaną "technologie" robienia tej posadzki ale już zakumałem

  8. #8

    Domyślnie

    Zagęszczałem warstwami zagęszczarką. Wcześniej obsypałem piaskiem ściany od zewnątrz. W kąty lałem wodę i ubijałem "dylem". Powinno być raczej dobrze, jednak obawy pozostają.
    Pozdrawiam

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Darek G
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    pod opolem
    Posty
    276

    Domyślnie

    Ja folie pod chudziaka dawałem - wydatek raczej symboliczny. Czy słusznie ją dawałem to nie wiem. Argumenty za dawaniem folii które zasłyszałem to: folia oddziela beton od piasku (podsypki) i piasek nie wyciąga tak wody z betonu. Drugi (moim zdaniem bezsensowny) - jest to chociaż jakaś minimalna izolacja przeciwwilgociowa.

    Przy wydatku 60gr/m2 (cena z allegro) niema się co zastanawiać - będą większe i "droższe" dylematy.
    Buduje Dom w Groszku 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony