dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 106 z 106
  1. #101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nusia.a

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    106

    Domyślnie

    Dojazd do naszej działki w dni z dodatnią temperaturą był koszmarem.Błoto,błoto i jeszcze raz błoto.My i tak przejeżdżaliśmy samochodem przez tą drogę,ślizgając się na boki ale ktoś kto miał przejś tamtędy pieszo to topił się "po pachy"

    Cóż było robić?! Oczywiście zainwestować!
    Powstała nowa nawierzchnia.Pod spód daliśmy włókninę,żeby żużel nie mieszał się z błotem.Zobaczymy jak to się sprawdzi.
    Rozrzuciłyśmy z Nianią mojej córci (błogosławię tą kobietę!!!) dwie wywrotki żużlu. Mniejsza o to,że teraz stękam.Grunt,że będzie można chodzić!
    Wiem,wiem...można było koparką... Tylko po co!?
    Zrobiłyśmy to mając niezłą radochę.Trochę ruchu dobrze nam zrobiło.
    Sporo tego było!
    A pan sąsiad nawet dupy nie ruszył! Nie dał na to ani grosza i nawet nie pomógł babom rozrzucić! Obczajał tylko przez to swoje okienko w budzie!
    Ale jeżdzić oczywiście będzie tak samo!
    KULTURKA! PRZEZ DUŻE "K"





    A to zdjęcie smutnego zimowego ogródka...



    Ale już niedługo!!!

  2. #102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nusia.a

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    106

    Domyślnie

    Wiosno!!!! Gdzie jesteś!!!!???????
    Ta pogoda najpierw rozpala nadzieję na ciepełko,po czym znowu leci to białe z nieba i znowu humorek ucieka...
    Oczywiście nie przeszkadza to kompletować roślinność i inne gadżety do ogrodu.
    Jest już parasol ogrodowy,jest już piękny domek dla naszej córci i za chwilę przyjedzie huśtawka.
    Nieśmiało wystawiłam piękne bukszpanowe kule przed dom a od strony tarasu dwa pierisy.Będą pewnie jeszcze przysypane przez śnieg ale nic im się nie stanie.
    Zaopiekowałam się również thujami,które okalają naszą działkę.Kupiłam paliki i postawiłam je do pionu.Zima i śnieg je pokładły.Można było temu zapobiec i zrobić to w jesieni ale nie przyszło mi to do głowy.Mam nadzieję,że nie jest za późno.Jak to mówią lepiej późno niż wcale!
    Ciekawostką,którą zakupiłam są karłowe drzewka owocowe.Podobno można je hodować w donicach.Zobaczymy!
    Jeszcze trochę i samochód do garażu nie wjedzie! Wiosno przychodź!!!!!
    Chcemy odzyskać miejsce w garażu!!!!

  3. #103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nusia.a

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    106

    Domyślnie

    Oto kilka bardziej kolorowych zdjęć.To tak na razie...










  4. #104
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nusia.a

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    106

    Domyślnie

    Jak już się osiądzie to trudno zmobilizować się do pracy nad dziennikiem.W naszym akurat jest sporo zaległości.
    Lato niemalże minęło... Wszystkie roślinki wyglądają już na zmęczone upałem i suszą.Nasze tereny deszcze omijały szerokim łukiem.Nie zawsze mieliśmy czas żeby dbać o nie.Mimo to wszystko podrosło i cieszy oczy.
    Niestety na naszej działce spodobało się również panu Krecikowi i nierówna walka z nim zabiera nam siły i chęci.Ręce opadają!
    Oto co i jak urosło:










    W domku też trochę się zmieniło.Umeblowaliśmy salon





    A w kuchni zamiast mojej wymarzonej tafli szkła,która to okazała się nieosiągalna ,ułożyliśmy glazurę.Wypatrzoną przypadkiem w Castoramie.Ale z miejsca wiedziałam,że to jest to!
    I śmiem twierdzić,że chyba lepiej wyszło.Nam się efekt bardzo podoba!




  5. #105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nusia.a

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    106

    Domyślnie

    Zapomniałam napisać,że doszła do nas cywilizacja!!!
    Otóż nasza gmina zaczęła budowę kanalizacji!!! Po zakończeniu całości prac,każdy będzie mógł się podpiąć.My to nawet będziemy musieli...bo okazało się,że nie było zaprojektowanej studzienki do naszego szamba... i żeby nam ją założyli musieliśmy napisać prośbę razem z przyrzeczeniem o podłączeniu. Ech... my to zawsze szczęściarze! Zawsze coś!
    Efektem tych prac jest kompletna demolka naszej prywatnej drogi!
    Gmina ma daleko naprawę. Cała żużlowa(do tej pory) gminna droga po deszczu również jest błotnym bajorem.Nie wiem jak można było tak to załatwić z wykonawcą!
    Do tego mamy jesień i pogoda będzie raczej coraz gorsza....
    Śmiało można powiedzieć,że utopiliśmy w tej drodze kuuupę forsy!I to dosłownie!
    Co gorsza,po deszczu pieszo nie ma szans przejścia.Można nieźle wtopić.Jak jedziemy samochodem,musimy uważać żeby się nie zatrzymać,bo kicha!
    Samochód też by ugrzązł.
    Zobaczymy co też to będzie dalej...

    A z przyjemniejszych rzeczy: sadzimy cebulki różnych wiosennych kwiatków żeby dodały kolorytu naszemu ogródkowi na wiosnę.Pewnie znowu biel zdąży nam się znudzić...
    Trawka nawieziona jesiennym nawozem,iglaki również ,kwiaty jednoroczne zlikwidowane.

    Zamknęliśmy już sezon letni: domek złożony,huśtawka ,parasol również... no i stół z ławkami odpoczywa w garażu...czeka na kolejny sezon-jakby to Shrek powiedział: To se jeszcze poczeka!

    Pogoda na szczęście nie przypomina tej jesiennej.Wczoraj lało u nas pierwszy raz od niepamiętnych czasów.Lato naprawdę było piękne tego roku!Bardzo suche za to.Oczywiście u nas,bo wiemy, że gdzie indziej było różnie...
    Dzięki temu sezon grzewczy w odróżnieniu od zeszłego roku jeszcze się nie zaczął.Całkiem miło...

  6. #106
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nusia.a

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    106

    Domyślnie

    Zima,zima,zima!!!! Pada,pada śnieg!!!! Itd,itd...
    Jeszcze tydzień temu 22 stopnie a od wczoraj odśnieżanie! Super!
    Wszystkie thuje przygniecione były ciężarem śniegu.Dobrze,że ich nie połamało.Musimy je jakoś przyzwoicie opalikować przed zimą.Te paliki,które daliśmy na wiosnę już są za małe.Ale to chyba dobrze...to znaczy,że urosły!






    Snieg pada,śnieg pada cieszą się dzieci....


Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony