dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Najlepsza grubość pierwszej warstwy styropianu pod wylewkę?

    Pytanie raczej do osób, które już układały styropian pod wylewkę.
    Jaiej macie grubości pierwszą warstę?
    Chodzi głównie o komfortowe schowanie w tejże warstwie instalacji odkurzacza centralnego, elektrycznej wod-kan etc.
    Czy 6 cm jest wystarczające czy za dużo? Nie chciałbym robić pustek powietrznych nad biegnącymi instalacjami.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ja dałem pierwszą warstwę 10 cm i to trochę za dużo, myślę ze 6 cm jest ok ale zastanowił bym się nad 8 cm.
    Musisz dopasowac to do swoich potrzeb, reguły nie ma !

  3. #3

    Domyślnie Re: Najlepsza grubość pierwszej warstwy styropianu pod wylew

    Cytat Napisał Croolick
    Jaiej macie grubości pierwszą warstę?
    Chodzi głównie o komfortowe schowanie w tejże warstwie instalacji odkurzacza centralnego, elektrycznej wod-kan etc.
    Czy 6 cm jest wystarczające czy za dużo?
    Odpowiem Ci jako ELEKTRYK, dla mnie 35mm wystarcza w zupełności.
    Hydraulik spokojnie zmieści się w 40mm.
    Pozostaje kwestia rur odkurzacza centralnego i jakiegokolwiek zapasu (żeby beton nie stykał się z rurami).

    6 cm to odpowiednia grubość, 8cm to IDEAŁ.

  4. #4

    Domyślnie

    O żesz kurde Panowie! Dwie szybkie odpowiedzi i zarazem bardzo konkretne. Bardzo dziękuję w imieniu swoim jak i przyszłych styro - układaczy , którzy tu zaglądną.

    Z tego co piszecie to jeszcze tylko musze sprawdzić fi rurek odkurzacza centralnego ale wszystko zmierza ku rozmiarowi z przedziału 6-8 cm czyli moze jakieś 7cm...

    No i jeszcze jedno co się nasuwa. Widzę, że warrto też zamówić ze dwie paczki jakiejś cienizny ~2cm celem uzupełniania braków nad. n.p kablami elektryki.

  5. #5

    Domyślnie

    Mój małż zamówił styro w grubościach 2,3,5 i 10cm. Układaliśmy wszystkiego 20cm. Ilości styro dobrał tak precyzyinie, że prawie nic nie zostało.
    Używał też pianki do uzupełnienia luk i sklejenia warstw w niektórych miejscach, gdzie istaniało niebezpieczeństwo klawiszowania płyt styro.
    Wylewkarze byli wprost zachwyceni ułożeniem ocieplenia.

  6. #6

    Domyślnie Re: Najlepsza grubość pierwszej warstwy styropianu pod wylew

    Cytat Napisał Croolick
    Pytanie raczej do osób, które już układały styropian pod wylewkę.
    Ja kładłem 2*10cm.
    W pierwsze warswtie ukryły sie rury po isntalacje tel-komputerowa fi 20.
    Na pierwszej zostały połoze rury od CO i wody i na to kolejna 10 z wydrążeniami...
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  7. #7

    Domyślnie

    rury do OC mają fi 50mm, z uchwytem będzie to pewnie 53mm od podłogi - ja przykręcałem rury OC bezpośrednio do chudziaka - wydaje mi się, że ja dawałem w okolicach OC warstwę styro o gr 50mm na to szły płyty 20mm a na wierzch styropian z folią (od podłogówki) 3cm - finałowa warstwa styropianu miała 100mm

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    rury do OC mają fi 50mm, z uchwytem będzie to pewnie 53mm od podłogi - ja przykręcałem rury OC bezpośrednio do chudziaka -
    ??? co za rury kładłeś?
    tece z peszlem to pewnei było góra 25mm
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  9. #9

    Domyślnie

    [quote="pawlok"]
    Cytat Napisał pierwek
    rury do OC

  10. #10

    Domyślnie

    [quote="Croolick"]
    Cytat Napisał pawlok
    Cytat Napisał pierwek
    rury do OC
    A odkurzacz centralny
    Ten skrót jest jeszcze mi obcy
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa_rk
    Mój małż zamówił styro w grubościach 2,3,5 i 10cm. Układaliśmy wszystkiego 20cm. Ilości styro dobrał tak precyzyinie, że prawie nic nie zostało.

    Wylewkarze byli wprost zachwyceni ułożeniem ocieplenia.
    Gratuluje wspaniałego męża a masz może jakieś zdjęcia ja właśnie walczę ze styropianem na posadzkach
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał ewa_rk
    Mój małż zamówił styro w grubościach 2,3,5 i 10cm. Układaliśmy wszystkiego 20cm. Ilości styro dobrał tak precyzyinie, że prawie nic nie zostało.

    Wylewkarze byli wprost zachwyceni ułożeniem ocieplenia.
    Gratuluje wspaniałego męża a masz może jakieś zdjęcia ja właśnie walczę ze styropianem na posadzkach
    Nie mam zdjęć, ale może opiszę.
    Na chudziaku była tylko instalacja centralnego odkurzacza.
    Instalacje tę sam kładł mąż i położył ją w równej odległości od wszystkich ścian.
    Następnie dociął styropian 5cm i ułożył je między rury a ściany, następnie układał obok rur kolejne arkusze styropianu. Nad rurą odkurzacza kładł już całe arkusze styropianu. Po ułożeniu pierwszej warstwy (wszędzie) na grubość 10cm zostały wykonane instalacje wod-kan. i CO. Jeśli gdzieś był potrzebny spadek to wypalane były odpowiednie rowki lutownicą, taką jaką kiedyś lutowało się rynny. Rurki do kaloryferów też były prowadzone w równych odległościach od ścian. Przy ich okładaniu używał styropianu 2 i 3cm, powyżej 5cm. W innych miejscach układał styropian grubości 10cm, by osiągnąć 20cm na powierzchni całej posadzki. Jeśli gdzieś była wystająca rura, to przykładał arkusz styropianu i naciskająć go otrzymywał ślad rury. Miejsce to wytapiał wspomnianą lutownicą. Co prawda smród topionego styropianu jest okrutny, ale w porze letniej jest sposobność na maksymalne wietrzenie.
    W miejscach, gdzie pojawiały się pustki używał pianki, jak również do sklejania nakładanych płyt styropianu - zwłaszcza tych cieńszych.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Trochę roboty z tym miał... Podziwiam i zazdroszczę ilości wolnego czasu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony