dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    amoorek

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    4

    Domyślnie ocieplam poddasze a nieoceplone mury - małe pytanko

    Witam.

    Chcę ocieplić poddasze, ale mury zewnętrzne jeszcze nie są ocieplone.
    W wyniku ocieplenia poddasza (na razie tylko warstwa między krokwie, aby ciepło nie uciekało bo aktualnie na więcej nie mnie stać) na łączeniu dachu z murem czyli przy murłacie wełna będzie widoczna od strony zewnętrznej domu.
    Czyli będzie wystawiona na warunki atmosferyczne.
    Kąt dachu to 45 stopni i dach wysunięty jest na ok 90cm od domu, czyli zadaszenie nad tą murłatą jest spore więc raczej deszcz czy śnieg tam zacinać nie powinien.
    Dom chcę ocieplić z zewnątrz już na wiosnę lub jesień.
    Czy do tego czasu temu wystającemu fragmentowi wełny nic się nie stanie ?

    Tomek

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    nawet jeżeli coś jej się stanie, to przy ocieplaniu zewnętrznym będziesz mógł ją spokojnie wymienić na nową. Dużo jej tam nie ma.
    Ale na moje jeżeli ptaki jej nie wybiorą lub wiatr nie wywieje, to nic z nią się nie stanie.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    amoorek

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    dzięki za info

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Samo umieszczenie welny miedzy krokwiami nie zapewni izolacji cieplenej.
    Powietrze moze swobodnie wedrowac przez taka warstwe a co za tym idzie rowniez i ciepelko.
    W przypadku ogrzewania pomieszczen z taka izolacja powstaje ryzyko ze w jej warstwie nastapi kondensacja pary.
    Okap zabezpieczy izolacje przed opadami. Nie powinno sie jednak wystawiac izolacji dalej jak do zewnetrznej krawedzi murlaty. Po wykonaniu izolacji polaci mozemy przykleic pasy styropianu/welny (zaleznie od tego jaki material bedzie uzyty na izolacje zewnetrzna scian) pod okapem do murlaty badz muru jezeli murlata jest zlicowana z wiencem na zewnatrz (choc powinna "tak mysle" znajdowac sie w srodkowej czesci wienca).
    Jezeli budynek nie jest jeszcze zamieszkany radze odlozyc te prace na czas gdy bedzie mozliwe wykonanie kpl. izolacji polaci dachu.
    jezeli jest zamieszkaly (procz wymienionego poddasza) proponuje wykonac dorazna izolacje stropu przez rozlozenie na nim posiadanej welny oczywiscie na polozonej wczesniej paroizolacji (tu na ten czas mozna uzyc taniej zoltej folii paroizolacyjnej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony