dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ekoplastik kontra Bor Plus

    Bardziej wtajemniczonych prosze o informację odnośnie tych 2-ch systemów intalacji PP. Bor Plus to "katalogowa" instalacja w ofercie Wavina. Ekoplastik został chyba też przejety przez koncern Wavina...
    Ekoplastik duży asortyment rur, złaczek, itd. w cenie nizszej od Bor Plus. Czy jest jakaś różnica jakościowa. Gdzie "klepią" tego Ekoplastika ?

    Ps. czy dopłacilibyście do systemu PP stabilizowanego włóknem szklanym Aquatherm -Fusiotherm stabi glass ( tak się cykam czy ciepłej wody użytkowej nie zrobić z Aquathermu a zimną Ekoplastikiem lub Bor Plusem.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: Ekoplastik kontra Bor Plus

    Cytat Napisał Lgrzechu
    Bardziej wtajemniczonych prosze o informację odnośnie tych 2-ch systemów intalacji PP. Bor Plus to "katalogowa" instalacja w ofercie Wavina. Ekoplastik został chyba też przejety przez koncern Wavina...
    Ekoplastik duży asortyment rur, złaczek, itd. w cenie nizszej od Bor Plus. Czy jest jakaś różnica jakościowa. Gdzie "klepią" tego Ekoplastika ?
    Ekoplastik jest czeski a Bor Plus polski. Jedno i drugie obecnie jest połknięte przez Wavina. Co jest lepsze, gorsze? Szczerze mówiąc nie wiem. Temat znam głównie z własnych podchodów do tematu amatorsko wykonywanej instalacji, niemniej wydaje mi się, że oba wyroby należy traktować równorzędnie. Hurtownie oferujące "wyroby Wavina" zwykle specjalizują się tylko w jednym albo tylko w drugim i zwykle też rzeczywistość przedstawiają w sposób sugerujący, że to co właśnie oni sprzedają to jest prawdziwy Wavin, a to drugie to na doczepkę ("panie, Wavin zawsze sprzedawał Ekoplastik, A Bor to taki polski producent, którego wykupili" kontra: "Panie, oni kiedyś sprzedawali ten czeski Ekoplastik ale teraz wykupili Bora i jego robią, a Ekoplastik jest ciągnięty tylko dla hurtowni, które chcą pozostać wierne towarowi, bo mają na niego zbyt")

    Ekoplastik faktycznie ma w ofercie sporo nietypowych a bardzo ciekawych kształtek, ale jak praktyka mi wykazała, są one niestety trudne do kupienia.

    Ps. czy dopłacilibyście do systemu PP stabilizowanego włóknem szklanym Aquatherm -Fusiotherm stabi glass ( tak się cykam czy ciepłej wody użytkowej nie zrobić z Aquathermu a zimną Ekoplastikiem lub Bor Plusem.
    Ten sam dylemat miałem, stanęło na tym, że skoro rurki mają być schowane w wylewkach i generalnie leżeć, to pchanie się w rury stabilizowane nie ma sensu. Robię ze zwykłych. I z tego co wiem, taka tez jest norma, mało kto (z osób mających instalację z PP) ma ciepłą wodę ze stabilizowanych rur zrobioną.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, ten Ekoplastik wygląda solidnie i w hurtowni dają dużo wiekszy upust w porównaniu do Bor Plusa. Jeżeli ktoś inny robił tymi systemami sugestie co do jakości mile widziane.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony