dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie

    Chciałbym podwyższyć nieużytkowe poddasze. Czy zmiana ta jest możliwa po wydaniu pozwolenia na budowę? Czy wystatrczyłby tylko wpis do dziennika budowy?
    W tej chwili w projekcie dach opiera się na wieńcu parteru, zmiana wymagałaby budowy ścianki kolankowej 70cm.
    pozdrowiam Pawel

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Chłopie nie ryzykuj - wielu już padło na kolana przed ścianką kolankową. Ja mam też problem, choć robię zgodnie z projektem. To nie jest kaszka z masłem - cały dach Ci się może rozkraczyć. Zmiana ta należy do zmian istotnych (szukaj opisu do tego w innym wątku) i tą zmianę musi Ci zaprojektować Ci autor projektu, a potem chyba zmiana pozwolenia na budowę.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M.

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Kod pocztowy
    38-420
    Posty
    111

    Domyślnie

    Ja troszkę (40 cm) podwyższyłem ściankę kolankową i nic strasznego się nie stało. Trzeba tylko bardzo dobrze przemysleć sprawę. Problemy mogą się pijawić z montażem okien dachowych, wytrzymałością wieńca (mocniejsze zbrojenie), wyglądem pomieszczenia od środka, itd. Zachowałem jedcen istotny warunek: jednakowo podwyższyłem wszystkie ścianki kolankowe. Dzięki temu nie zmieniła się konstrukcja dachu.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Powinienes miec drugie pozwolenie na budowe, bozzmienia sie wysokosc i kubatura budynku, oraz jego wyglad zewnetrzny. Jesli w warunkach WZiZT miales okreslone wartosci wysokosciowe to nie ryzykuj, jesli takich nie bylo to mozesz sprobowac opracowanie zastepcze w ramach nadzoru autorskiego projektanata, ktore powinnoi zalegalizowac nowa sytuacje odpowiednimi wpisami z uzasadnieniem do dziennika budowy.
    Scinka kolankowa powinna byc zaprojektowana.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony