dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Internet

  1. #21

    Domyślnie

    Blueconnec to jest shit po prostu, mam tu nam myśli jakość w stosunku do ceny. przy 69zeta mam 4GB limit i prędkośc maks jaką osiągam to 1,2 Mbit, a przeważnie się smęci na 0.2-0,5... nie mam niestety alternatywy kablem, tak jest na Białołece, nawet telefonu nie podciąga Tepsa...
    w kązdym razie jak mi sie skonczy umowa i nie bede mial lepszej alternatywy to na dizen dzisiejszy tez bym wszedł w Playa, lepsze stawki ...mam nadzieje ze i jakość

  2. #22

    Domyślnie

    Hejka

    To i ja coś dorzucę. Też nie mam w Falenicy innej możliwości zdobycia netu jak radiówka. Korzystam z Wimax z Ery. 1 MBit. Generalnie jak nie ma na zewnątrz anomalii pogodowych działa dobrze i tyle ile obiecują , tyle się ściąga i wysyła. Ja mam trochę daleko do nadajnika to jak mocno wieje i maszt się giba bywa różnie.
    Za to na Białołęce masz blisko do nadajnika na Annopolu także powinno być bez problemu.
    Umowa i zestaw przychodzi kurierem , trochę zdolności manualnych i wszystko smiga.

    Pozdr

  3. #23

    Domyślnie

    a jaki koszt tego WImaxa? To jakaś nowość? Mozna jakis ruter w domu postawic, zeby hulało na dwa kompy?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j
    Cytat Napisał robdk
    Cytat Napisał j-j
    A ja sie podczepię pod temat , nie będzie autor krzyczal (?) :
    Mam od 1,5 m-ca blueconnect`a i po paru dniach super działania miałem i mam zawieszenia kompa i musze "guzikiem" resetować.
    Dałem do reklamacji to urządzonko i dali mi zastępcze, które przez 3 dni działało super bez zwieszki i nagle 1 zwieszka dziennie a po kolejnych 3 dniach więcej zwieszek dziennie, dokładnie tak samo jak z ta ktorą oddałem do reklamacji.
    Jutro idę odebrać tamtą (już niby jest z serwisu odebrana) a tą zastępczą oddam ale co dalej. Nie sądzę aby to się skończyło tak.
    Zwieszki mam tylko gdy mam połączenie z netem bez polączenia nic sie nie dzieje.
    Zwieszka polega na tym iż nic nie mogę zrobić jakby komp. zrobił sobie pauzę.
    ktoś to zna??

    pzdr
    Hej
    Rozumiem, że blueconnect jest na USB.
    Mam taki sam objaw tyle, że z modemem bezprzewodowym do liveboxa neostrady. U mnie wystarczy wyjąć dziada ze złącza USB i za chwilkę włączyć z powrotem i dalej działa.
    Prawdopodobnie wina jest w napięciu na USB, że nie jest stabilne pod obciążeniem, a ta mała cholerka się sporo grzeje jak na takie ustrojstwo więc i trochę bierze mocy.
    U mnie na lapku mam tylko jedno USB i właśnie wątpliwej jakości (wcześniej nie chciało wcale działać bo były skoki napięcia na koncentratorze USB, ale rozebranie i poprawienie wtyczki łączącej gniazdo pomogło, ze teraz w miarę działa).
    Wyjmowałem z przedłużki tylko na chwilę i się nie odblokowało ale może wyciągnę na dłuższą chwilę z USB samego kompa, hmm. Wtyczką też ruszłem i nic .
    Dziś odbiorę to naprawione i zobaczymy co będzie dalej ale obawiam się że znowu przez 2,3 dni będzie OK a potem coraz gorzej, wczoraj wieczorem 5 razy resetowałem .


    pzdr
    Dla mnie zwieszki łapało gdy firefoxa używałem - zmieniłem na operę i nie ma zwieszek.Poza tym opera ma funkcję "opera turbo" potrzeba włączyć na auto i gdy potrzeba sama zwiękrza prędkość przy małych prędkościach

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał mysza223
    Dla mnie zwieszki łapało gdy firefoxa używałem - zmieniłem na operę i nie ma zwieszek.Poza tym opera ma funkcję "opera turbo" potrzeba włączyć na auto i gdy potrzeba sama zwiękrza prędkość przy małych prędkościach
    Kuźwa a jak wkładam go od rtazu do USB bez kabelka przedłużającego to obok włozona myszka bezprzewodowa działa tak do dupy że głowa boli- muli i przerywa cały czas jej ruch no i też się zwiesza.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  6. #26

    Domyślnie

    Hejka

    Wimax to nie taka nowośc tylko tak bardzo się z tym u nas nie reklamują.
    Koszt to 83 pln miesięcznie przy umowie na 2 lata i aktywacja 49.

    Możesz to podłaczyć do kazdego routera który obsługuje PPPoE i będzie smigać.

    Pozdr

  7. #27

    Domyślnie

    a jak technicznie to wygląda? gdzieś ciągną jakieś kable, anteny?
    jaka prędkość jest gwarantowana za te 83zeta?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    a jak technicznie to wygląda? gdzieś ciągną jakieś kable, anteny?
    jaka prędkość jest gwarantowana za te 83zeta?
    Wimax - antena na dachu.

    Coś takiego jak prędkość gwarantowana nie istnieje w przypadku takich cen. Jak ktoś twierdzi inaczej to zwyczajnie kłamie.
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

  9. #29

    Domyślnie

    Nic nie jest gwarantowane , zwłaszcza że to radio , ale generalnie tyle ile ma byc jest.
    Antena na dach + kabel do pomieszczenia gdzie jest modem , a dalej to jak tam masz w domu.
    Wszystko masz w zestawie : antena , modem , kabel , wtyczki ..

    Pozdr

  10. #30

    Domyślnie

    no to u mnie tak: żona naiPlusie, ja na blueconnect,
    taniutkie są, bo nam pracodawcy opłacają
    jeśli chodzi o jakość, to jest zupełnie dobra i spokojnie wystarcza do bycia internautą,

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony