dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 88 z 141
Pokaż wyniki od 1.741 do 1.760 z 2801
  1. #1741

    Domyślnie

    Cześć!

    mika80 bardzo ładne balustrady

    margola_g zamieściłem w końcu fotki kominka i salonu. Niestety tylko 3, bo znów wysiadły mi akumulatorki w aparacie Jak zrobię kolejne zdjęcia to zamieszczę w albumie.

  2. #1742
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fuhkris

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobGoś
    Witam serdecznie.Doroto i Krzysztofie-bardzo ładny Protonek mam jedno pytanko dotyczące schodów,czy były to schody robione? czy na zamówienie? no i jeszcze jedno jaki koszt? nieukrywam bardzo mi się podobają i takie widziałabym u siebie.
    PS. Dziś skończyliśmy dach. Fotki są jednak z przed kilku dni, jeszcze bez srebrnych rynien spustowych
    Witam
    konstukcja schodów jest firmy zlem www.zlem.pl, natomiast stopnie i balustrady robił nam stolarz na zamówienie. Z tego co wiem to można całoś zamówić w firmie zlem a koszt to ok 16000 zł

  3. #1743
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MONAB

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Proton w okolicy Warszawy lub Wyszkowa

    Witam wszystkich Protoniarzy,
    Od pewnego czasu śledzę to forum i jestem pod wielkim wrażeniem zmian jakie są widoczne w postępie prac przy budowie "Protonków". Chciałabym być już w trakcie stawiania stanu surowego, ale na obecną chwilę jesteśmy na etapie wyboru projektu i jest to na 98% Proton. Dlatego mam pytanie czy już gdzieś jest wybudowany PROTONEK w okolicy Wyszkowa lub Warszawy, bo jeśli tak to czy byłaby możliwość jego obejżenia?

    Pozdrawiam,

  4. #1744

    Domyślnie Zestawienie materiałów

    Witam serdecznie czy dysponuje ktoś zestawieniem materiałów PROTONA z 2 stanowiskowym garażem. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc jestem na etapie wyboru projektu i chciałbym porównać koszty budowy. Mój e-mail [email protected] dziękuje. i Pozdrawiam

  5. #1745

    Domyślnie

    Cześć wszystkim! dawno mnie nie było.. u nas wszystko jakos do przodu ale już bez takiego tempa jak na początku.

    W telegraficznym skrócie:
    - elewacja zakończona ( no prawie- ale cokół dopiero na wiosnę.) No i dalej czekamy na balustrady! Ale za to mają być piękne!
    - chłopaki walczą z regipsami i gładziami
    - kafelki na dół zakupione- zdecydowalismy się na Tharsis White z Impronty. Gres 60x60, lekko przepolerowany.
    - nie moge sie zdecydować na cokolwiek do łazienek.. nic mi sie nie podoba, a jak sie podoba, to kosztuje majątek- o zgrozo!
    - zdecydowałam sie na zmianę kominka, bo na tamten patrzec już nie mogłam. Od samego początku mi sie nie podobał .. Niestety wiązało sie to z kosztami przerobienia całej instalacji, zakupu nwego kominka i Bog wie czym jeszcze ( bo jeszcze nie skończyli..) Ale jest piękny! Jak na kominek z płaszczem wodnym, oczywiście!

    wkleiłam pare zdjęc z garażu i kotłowni. Gres troche brudny, ale coś tam widać.
    Poza tym jakś zarys domku już sie powoli kształtuje!
    Teraz miotam sie z kuchnią- korci mnie na fornir albo orzechowe fronty łączone z czarnym polerem! Co wy na to? Nie za ciemna będzie ta nasza kuchnia w takim zestawie?

  6. #1746

    Domyślnie

    Aha! Czy ktoś z Was ma moze na ścianach kolekcję Decorala z perłową poświatą? Widziałam dzisiaj na próbniku i zwariowałam!

  7. #1747

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanie czy ktoś z Was spotkała się z piecem defro?
    Taki piec nam sugeruje hydraulik i nie wiem co o tym sądzić, niby w sklepie tez go polecają, ale jeśli możecie napiszcie jaka macie moc grzewczą waszych urządzeń, czy 15 kw wystarczy?
    A może ktos chciałby napisać zestawienie grzejników tzn wielkość, i ile do jakiego pomieszczenia.
    Bo podobno ma mi to wyliczyć Pan w sklepie ale jakoś mu nie ufam)))Pozdrawiam
    Anetka i Bogdan

  8. #1748

    Domyślnie

    meluzyna jeśli mozesz i pamiętasz to napisz ile płytek potrzebowałaś do garażu? śliczny robi się ten Twój protonek, zauważyłam ,że w całości robiłaś sufit w salonie w płytach, i masz tak podwieszony jak ja bym chciała w salonie, czy jeśli zrobisz tynk na suficie to nie da sie tak podwiesić?Pozdrawiam.
    Anetka i Bogdan

  9. #1749

    Domyślnie

    anetka012 ciesze sie , ze Ci sie podoba, mi też na poczatku troche sie przeraziłam, ze za nisko te sufity w salonie, ale juz sie przyzwyczailam i mi sie podoba.

    To czy zrobisz tynk na suficie nie ma chyba znaczenia ( poza kasą - bo płacisz i za tynk i za podwieszane płyty..)

    Kurcze, nie mam jakoś pamięci do liczb zupełnie, wydaje mi sie ze tych kafelek było jakieś niecałe 40 m na garaż i 17 m na kotłownie, ale głowy nie dam.. Spróbuje poszukać faktury i zweryfikuję

    Zestawienie kaloryferów tez gdzieś mam, ale musze odnaleźć w moim bałaganie. Twórczym, oczywiście!

  10. #1750

    Domyślnie

    witam

    Mam pytanie, czy ktoś robił ocieplenie poddasza przed tynkami i wlewkami? Bo z tego co czytam, to nie powinno się. A nasz wykonawca, któremu do tej pory ufaliśmy i nie zwiedliśmy się, uważa, że jeśli chcemy robić tynki i wylewki wiosną, to ocieplenie poddasza można zrobić przed tym.Wydaje nam się to ryzykowne( a jak wilgoć wejdzie w wełnę?) i sami już nie wiemy co tym myśleć.

  11. #1751

    Domyślnie

    Mi mówili, że można zrobic albo tak albo tak. Ja zrobiłam najpierw wylewki i tynki, a potem ocieplenie, ale znam tez osoby które robiły odwrotnie i wszystko było ok.

    Wełnę zabezpiecza się folią. Chyba paraizolacyjną czy jakąś taka specjalną. I nic w nią nie wsiąka!

    Swego czasu jak sie tym interesowałam, to było tyle opinii ile fachowców

    P.S. zadroszcze Wam tych widoczków! cudo!

  12. #1752

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź Uspokoiła mnie,bo już się bałam, że nikt tak nie robi
    Jeśli wszystko pójdzie tak jak zaplanowaliśmy, to w sierpniu powinniśmy zamieszkać w domu. A póki co, w poniedziałek montują nam bramę garażową, a we wtorek okna, drzwi wejściowe mają się pojawić ok 15 grudnia. Już nie możemy się doczekać, bo przez ostatnie 2,5 miesiąca prawie nic się nie działo na budowie.
    Co do widoków to sami nie możemy się nimi nacieszyć i ciągle robimy te same zdjęcia Jednak widoki pod pewnym względem są kosztowne, wciąż walczymy z doprowadzeniem przyłączy:gazu, prądu i wody.A odległość jest niebagatelna - 200m...no, ale jesteśmy na dobrej drodze

    Pozdrowienia dla wszystkich

  13. #1753

    Domyślnie

    meluzyna: A jaki w końcu kupiłaś kominek ? Bo my teraz stoimy przed tym wyborem...
    Co sie tyczy perłowej poświaty, to ja nigdy tego nie stosowałam. Moja koleżanka zrobiła córeczce różowy ale mówiła, że podobało się jej bardziej na próbniku

    madia: my zrobiliśmy najpierw wylewki i tynki, teraz po przeszło m-cu totalnego braku czynności w domu, chcemy przestąpić do ocieplenia.

    bortek79: jak tam idzie naprawa akumulatorków do aparatu, bo czekam na fotki z salonu

  14. #1754

    Domyślnie proton

    Madia jesteśmy na podobnym etapie i powiem Ci ,że u mnie wykonawcy dachu będą robić poddasze i powiedzieli,że teraz zrobią wełnę i folie oraz stelaże a po tynkach płyty i pozacierają tak jak powinno być, więc ja tez się cieszę, że nie tylko u mnie tak chcą robić. U nie niestety okna dopiero 9 tego grudnia i mamy przymusowy przestój bo elektryk czeka na okna Pozdrawiam.
    Anetka i Bogdan

  15. #1755

    Domyślnie

    WITAM
    DORADŹCIE PROSZĘ
    BRAMA GARAŻOWA KRISPOL CZY WIŚNIOWSKI

  16. #1756

    Domyślnie stan surowy otwarty

    witam serdecznie
    z żonka przymierzamy sie do budowy PROTONA II czy ktos moglby napisac ile wyniosl go stan surowy otwarty( z dachem na gotowo) brutto sam materiał bez robocizny, bylibyśmy badzo wdzięczni pozdrawiam

  17. #1757

    Domyślnie stan surowy otwarty materiały

    Witam,
    Nie wiem jak u innych ale tak na moje oko to na materiały (sso) musicie mieć ok. 100.000 - 120.000 zł Wszystko zależy od róznych czynników - dom z podpiwniczeniem czy bez, z jakich materiałów, dachówka cementowa, ceramiczna czy blacha, no i co istotne negocjacje cen w składach budowlanych.

    Ps. Niebawem i ja pochwalę się swoim PII w stanie s.o.

    Pozdrawiam Wszystkich budujących Protony

  18. #1758

    Domyślnie okna i brama garażowa

    Jeszcze mam pytanie, czy możecie napisać o oknach i bramie garażowej do PII, może macie wyceny i polecilibyście konkretnych producentów.

  19. #1759

    Domyślnie

    [quote="margola_g"]meluzyna: A jaki w końcu kupiłaś kominek ? Bo my teraz stoimy przed tym wyborem...

    Potrzebowaliśmy wkład kominkowy z płaszczem wodnym. Za namowa instalatora, który wykonywał nam instalacje c/o zgodziłam sie na kominek Makrotermu, ze niby dobry, ze wbudowane jakies wymienniki itp,ale widziałam go tylko na zdjęciu. I to był mój błąd. Bo na żywo nieco odbiegał od moich wyobrażeń o nim nie chciałam robić scen, wiec został ale nie na długo bo nie mogłam na niego patrzec.

    TERAZ mam piękny , prosty kominek z płaszczem wodnym BYRSKIEGO. Jest ładny, prosty, ma duuuża szybę ( w porwnaniu do porezdniego- ogromną , wyłożony szamotem i prezentuje sie o niebo lepiej. Cenowo takie same.

    tylko ma brzydki sterownik- no ale- cos za coś - nie mozna miec wszystkiego.. sterownik gdzieś ukryję, a kominka- nie

    P.S. zdjęcia kominka przed i po - na picasie
    P.P.S . Jutro wielki dzien - BALUSTRADY! TADAM! juz sie nie moge doczekać.

  20. #1760

    Domyślnie

    Anetka, masz info o grzejnikach na priv.

Strona 88 z 141