dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar polikarpia
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    338

    Domyślnie Do ogrzewających wkładem kominkowym

    Czy bardzo sie kurzą wnętrza? Wiadomo, sprzatać trzeba, ale czy aby nie częściej niż "normalnie"? Decyzja zapadała, kominek będzie montowany lada moment, rozprowadzenie ciepła również, ale majster wspomniał coś własnie o tym kurzu i lekko mnie zniechęcił. Juz oczyma wyobraźni zobaczyłam ciemne smugi na scianch w miejscach, gdzie będzie wpadąao powietrze. Pocieszcie mnie

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj,

    myślę iż może być różnie. Wiele osób na tym forum porównuje palenie w kominku z robieniem z salonu kotłowni, no i jeszcze ten brud na ścianach, sufitach ...itd, natomiast sami wykorzystują ogrzewanie gazowe..(czyli wg nich bezobsługowe)
    Mamy kominek od kilku lat, a od 2 lat ogrzewamy dom praktcznie tylko nim (ok.100m2). Nie sądzę aby kurzyło, czy brudziło się bardziej niż zwykle. Wiadomo iż przy wkładaniu drzewa do kominka może się trochę nakruszyć, ale to jest sprzątnięte od razu. Natomiast brud na suficie przy otworze z nawiewem ciepłego powietrza u nas jest trochę widoczny właściwie tylko w jednym pokoju, który od dłuższego czasu (6 lat) nie był malowany. Tak czy inaczej palenie w kominku wymaga trochę pracy ale nie przesadzajmy. Jeśli ktoś systematycznie szykuje drewno do palenia (rąbie, układa) oraz oczywiście regularnie odnawia (odświeża) dom, mieszkanie poprzez malowanie to nie ma żadnego problemu. Jedynie co to odradzam kominek ludziom którzy cenią sobie "wygodę" i nie są przyzwyczajeni do takiej pracy

    Pozdrawiam

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    poli poczytaj trochę wątków o kominkach.
    Główna rada żeby się nie kurzyło to nie trzymać drewna w obszarze czerpania przez kominek powietrza do ogrzania.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar polikarpia
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    338

    Domyślnie

    Kroyena, taaak A te smugi (jeżeli bedą widoczne) to sobie zamaluję i już. Żabo, pocieszyłas mnie - nie bedę musiała malować częściej niż ustawa przeiwduje A okruchów z drewna, drewnianego kurzu to sie juz doczekać nie mogę Pozdrówka (cieplutkie).

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Takie okruchy to nic, ale jak z kanały wyleci ci jakaś brudnica mniszka i zacznie brudnić sufit, albo nagle przebudzony kornik dobiegnie do nowego krzesła.
    Kupuj gekona i go tresuj. Mówię ci kupuj.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar polikarpia
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    338

    Domyślnie

    Zaraz "kupuj" Powoli - jaszczurkę na działce widziałam, niech działa za darmo .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony